0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. D.

Ynt: Dost Takasının Upgrade İşlemi
« Yanıtla #60 : Haziran 14, 2019, 22:21:57 »
Serdar Kaptan , anladım ... Ben bunu bağlayacak kuşak ip de arayayım yarın .Çok teşekkür ederim selam saygılarla ...

Not : Bimini eklediğim resimdeki gibi ama ortadaki borular yok sadece ön ve arkadaki var .

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Arkadaki borular 2metre uzunluğunda , öndekiler 1.90 ama 10 cm yukardan bağlanıyor aynı olacak dikleyemedim damın tavanı alçaktı sanırım diklendiğinde 4 metre olmaz da 3.5m ye yakın olur.
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2019, 22:24:49 Gönderen: Nevzat Doğru »

*

Ö. T.

« Yanıtla #61 : Haziran 15, 2019, 02:04:03 »
(doğru anladıysam) Iskarmozlara yazık olmuş Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bugün tesadüfen; 6m civarında bir kayık üzerine oldukça uzun ve yüksek bir tente iskeleti gördüm, vatandaş iskeleti yeni yaptırmış, tekneyi suya indiriyordu. Römorkla suya indirirken tahmin ettiğim gibi tente iskeleti çok sallandı, gözüme sağlam görünmedi.

Sizinki de 4m civarında, Serdar korsanın dediği gibi hem tentenin gergin olması için, hem de sağlam durması için bir şekilde destek yapmak gerekiyor sanırım.

Bir de tenteler, hele de yüksekse altına gölge vermiyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap , yanlara açılır kapanır bir şey yapmak lazım

*

N. D.

« Yanıtla #62 : Haziran 15, 2019, 11:37:37 »
Özcan Kaptan , saat 12 hariç tentenin altında gölge olamıyacağını tahmin etmiştim. Yanlardan da en az 50cm tente bırakmak lazım ancak bunun için yukarıda tam çerçeve olması lazım , katlanırda bu zor. Henüz tenteyi kestirmediğim için olabildiğince alçak ayarlarsam , gölge sorununu kısmen çözebilirim diye düşünüyorum. Artık bundan sonrası deneme yanılma olacak. Teşekkür ederim selamlar ...

*

S. Ç.

« Yanıtla #63 : Haziran 15, 2019, 12:48:00 »
Bence yükseklik,tekne içinde ayakta durup bu boya bir karış eklemek..Yani tekne içi 1.95 falansa tente kenar h: 150-160 olmalı..

*

S. Ç.

« Yanıtla #64 : Haziran 15, 2019, 13:01:14 »
Çatı borusunu kıvırma şansın yoksa,tepe bırandasının kenarlarına 50-60 cm gibi,perde  saçak diktirip,bunuda istediğin zaman yukarı doğru rulo kıvırarak yükseltmek için iki üç bölüme ince kuşak diktirebilirsin

*

N. D.

« Yanıtla #65 : Haziran 15, 2019, 16:36:23 »
Serdar Kaptan , olayı aşağı yukarı anladım ,çok teşekkür ederim,sağolun. Bu gün tente omurgası olan 2 U boruyu yerine monte ettim. Boruları açıp durumu görebilmek ve branda ölçüsünü belirleyebilmek için kayığı denize atmam gerek , damın tavan alçak
At çek yorucu iş , bu gün yapamadım ama artık sıra ona geldi , hem de epoxy tamirinden sonra yine su yapıyor mu ona bakacağım.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap,

*

N. D.

« Yanıtla #66 : Temmuz 28, 2019, 21:16:20 »
Bu gün ilk defa kendim yaptığım tente (bimini) ile denize çıkma fırsatım oldu . Tahminimden daha iyi olmuş .Önde iplerle gerdiririm diye bir fazlalık bırakmıştım o olmadı , teknenin burnu daraldığı için düzgün gerilmiyor. Tentenin üstüne geri kıvırıp devam ettim. Kamışla avlanırken sıkıntı yaratıyor biraz. Ayrıca bir de olta kamışını koyabileceğim bir ayarlı bir ayak yaptım , sanırım 50 -70 euroya satılıyor , bana 50 tl ye mal oldu krom malzemeden .

Bu da ayarlı kamışlık (iki tane yaotım ,henüz kayığa monte etmedim)

İki kiloya yakın istavrit tuttum . En az 30-40 tane de küçük istavriti denize attım bu gün.
« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2019, 21:18:53 Gönderen: Nevzat Doğru »