0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

F. G.

Ynt: 25-29 feet civari uzun yol teknesi.
« Yanıtla #390 : Kasım 07, 2019, 21:24:51 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Fiber kalınlığınız ne bilmiyorum ama o alimunyum destek  koç boynuzu için düşündürücü
Bildiğimden değil,gördüğümden Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 5/10 uzunca bir kalas, altına metal plaka saplama ve somunlar
Biz böyle gördük Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Orjinali sadece iki saplama/somun ve ufacik bir aluminyum plaka idi. Yenisi 4 noktadan saplamali, aluminyum plaka oldukca kalin ve buyuk, yuku cok daha genis bir alan dagitir diye dusundum. O kisimda fiber oldukca kalin ama acikcasi sandvic seklinde yani fiber/arasinda pvc dolgu/fiber...Yani eskisinin hic patladigini duymadim ona nazaran bu hic patlamaz demistim. Ama itiraf etmeliyim acaba bunuda alttan metal destekle zincir dolabinin koselerine kadar baglasammi diye icimden de gecirmistim. Gozunuz pek tutmadi sanirim.

*

F. G.

« Yanıtla #391 : Kasım 07, 2019, 21:30:03 »
Başarılar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tesekkur ederim sizlerede. Son demler, bugun yarin kis uykusu...Limanda birtek ben ve bir diger kucuk tekne kaldik. Kasim 1 de tasi taragi toplamamiz istenmisti.

*

H. E.

« Yanıtla #392 : Kasım 07, 2019, 21:36:16 »
Hayır ama koç boynuzları çok sert havalarda  manevra veya koylarda en güvenmemiz
gereken elemanlar 29 feet için belki doğrudur.
Selamlar,

*

F. G.

« Yanıtla #393 : Kasım 07, 2019, 22:12:20 »
Bende ayni sekilde dusunuyorum. Hatta daha da otesi, firtina taktik ve teknik calismalarim kapsaminda bu baba ve onun saglamligi cok daha onem arzediyor. Bu konuda deneyimli Pardey dayinin verilerini bizim teknenin bacisiyla(sistership Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)  Amerika kitasinin etrafindan dolasan Rutherford'un verilerini karsilastirdim. Orsa alabanda eglenecez OK. Onun otesinde deniz capasi....Bu deniz capasini uygulayabilmek kapasitesine sahip olmayi istiyorum. Bu muhteremlerin verilerine bakinca, pardey dayi slick'ci. Deniz capasini koyverip bridle kullanarak dalgayi bas omuzluktan almayi seviyor.Tekne yavas yavas rugar altian drift olurken salmanin su yuzeyinde yarattigi durgunluk -slick- onun cok altini cizdigi bir konu. Rutherford capayi bastan brakip dalgayi kafadan aliyor, ben bu baba fikrini ondan caldim. Alt taraftan agac buyukce bir plaka atmis...Lafi fazla uzatmayayim neticede o babanin adinin hakkini vermesini umit ediyorum.
 Birde soyle dusundum malum o babaya uygulanacak guc yatay olacak. Herhangibir kuvvet kolu/manivela etkisi soz konusu degil...
 Deniz capasinda zaten 100 metre+ naylon halat atiliyor, sok etkisi olmaz, naylon halat esnedikce o etkiye yutar seklinde de dusundum. Acikcasi sert havada capada kalmis degilim nasil bir kuvvet olur tahmin edemiyorum ama ondada catenary denilen bir etki var ayrica yine halat varsa...Bizim baba dayanir insallah.

*

F. G.

« Yanıtla #394 : Kasım 08, 2019, 00:37:18 »

Marinara dogru motor yelken. Bu sezon burda biter gibi

*

H. E.

« Yanıtla #395 : Kasım 08, 2019, 00:49:15 »
Selametle😊
*

F. G.

« Yanıtla #396 : Kasım 09, 2019, 00:07:24 »
Selametle😊
Cumleten efendim. Saygilar.
*

S. T.

« Yanıtla #397 : Şubat 26, 2020, 15:16:26 »
Merhaba aradan 3 yıl geçmiş bu süre zarfında kiwi grip kaydırmaz boya hakkında düşünceleriniz nelerdir? Tavsiye edermisiniz? Malum pahalı bir ürün. Teşekkür ederim.
*

F. G.

« Yanıtla #398 : Şubat 27, 2020, 03:06:48 »
Merhaba aradan 3 yıl geçmiş bu süre zarfında kiwi grip kaydırmaz boya hakkında düşünceleriniz nelerdir? Tavsiye edermisiniz? Malum pahalı bir ürün. Teşekkür ederim.
Merhabalar. Tek kelimeyle mukemmel oldugunu soyleyebilirim. Havuzluk tabani gibi cok ayak alti olan yerlerde biraz kir tutuyor zira puturlu bir yapisi var. Ama bu oldukca onemsiz. Teknenizi temiz tutabiliyorsaniz hele oldukca onemsiz bir konu. Fiyat konusuna gelince ben ebay den hafif hasarli almistim. Yani boyle ezilmis , buzulmus hafif hasarli kutulari hesapli fiyatlara alma imkanim olmustu o donem.
*

S. T.

« Yanıtla #399 : Şubat 27, 2020, 06:28:20 »
Teşekkür ederim.
*

F. G.

« Yanıtla #400 : Şubat 28, 2020, 23:36:38 »
 Rica ederim. Memnun oldum.
*

S. T.

« Yanıtla #401 : Şubat 29, 2020, 10:35:26 »
Bende memnun oldum.