0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

1967 MODEL AHŞAP YELKENLİ TAMİRATI
« : Temmuz 03, 2018, 21:18:37 »
Sevgili korsanlar,
Arkadaşım hatları çok güzel, 1967 model ahşap bir yelkenli aldı. Sınırlı bir bütçe ile yavaş yavaş tamir için (bence çok meşakkatli) bir yola girecek. Serde yelken sevdası. Günlük yelken amaçlı kullanılacak. Ahşap konusunda tecrübe  ve usta tavsiyelerinize ihtiyacımız var. Keza tesisat ve elektrik nispeten bizlerinde başa çıkabileceği konular. Fakat konu ahşap olunca elimiz kolumuz bağlanıyor. Şimdiden tavsiyelerinize teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*

A. Ç.

Ynt: 1967 MODEL AHŞAP YELKENLİ TAMİRATI
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2018, 21:53:46 »
Tekneniz İstanbul'da ise, onarımı kendiniz yapacaksanız size danışmanlık yaparım. Çok meşakkatli bir işe kalkışıldığı kesinlikle doğru ama marangozlukla ilgili küçük aletleri kullanabiliyorsanız, teknenin de aşırı yıpranmamış olduğunu varsayarak yapılabilir olduğuna inanıyorum.  İstanbul'da Tuzla'da bu işi yapan ustalar var. Benim önerim ise tekne yüzer halde ise Rumeli Feneri'nde gösterip pazarlık sonrası orada yaptırmanızdır.

Ben nasıl yapılması gerektiğini gösteririm ama işi sizin yapmanız gerekecek.

*

H. E.

« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2018, 23:20:49 »
Sayın Ahmet korsanım, sizi toplantışarınızda tanıyorum. Katılmıştım bir kaçına. Arma konusunda danışmak için aklımdaydınız zaten. Fener için bende çok şey duydum. Çekek yeri uygunmuş. Usta kalitesi için bir fikriniz var mı? Yada tanıdığınız bir usta var mı? Onunla araştırmaya başlıyalım.

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Temmuz 04, 2018, 07:24:41 »
Fenerde tanıdığım usta yok. Çekek yerine karadan giriş kapısının hemen sol tarafında bir çadır altında çalışan bir usta vardı. Bir tirhandili neredeyse yeniden yaptığını biliyorum. Balıkçı teknesi dışında tekne onaran çok usta olduğunu sanmıyorum.

*

H. E.

« Yanıtla #4 : Temmuz 04, 2018, 08:13:42 »
Ben de aynı düşüncedeyim. Gidip bir bakmakta fayda var. Çok teşekkürler Ahmet bey.

*

H. E.

« Yanıtla #5 : Temmuz 04, 2018, 20:42:38 »
Tekne nedir?
*

E. D.

« Yanıtla #6 : Temmuz 04, 2018, 21:27:27 »
Evet, bende merak ettim. Ne tür bir ahşap tekne? Fotoğraf yükleyebilir misiniz?
*

H. E.

« Yanıtla #7 : Temmuz 05, 2018, 13:59:38 »

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #8 : Temmuz 05, 2018, 14:01:38 »
Teknenin karinası, postaları, gövde iyi durumda. En azından su yapmıyor. Ancak üst bina ve güverte fena. Yağmurda içeride şemsiye ihtiyacınız oluyor. İlerleyen aşamaları, tecrübeleri paylaşacağım.
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2018, 14:03:50 Gönderen: Halil Erçetin »
*

T. S.

« Yanıtla #9 : Temmuz 13, 2018, 13:04:18 »
Harika bir tekne. Belki bir gün ben de arkadaşınız gibi bir yola girebilirim. Umarım her şey kolayınıza olur.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. Ö.

« Yanıtla #10 : Ağustos 03, 2018, 13:27:52 »
Ahmet Korsan'ın bahsettiği tamir edilen Tirhandil benim. Hatta Ahmet Korsan benim tirhandilin direk bağlantılarında yardımcı olmuştu. O Ustanın eli iyi ama başka sorunları var. İstanbul'da ustalara dikkat derim. Tecrübe paylaşımı yaparım.
*

A. F. G.

« Yanıtla #11 : Ağustos 04, 2018, 21:39:59 »
Tekne kaç metre acaba?
*

B. O.

« Yanıtla #12 : Ağustos 05, 2018, 01:22:46 »
Hayırlı olsun güzel tekne,
Tuzla Nuh sanai sitesinde Barbaros teknecilik var,Mustafa beyin fikrini alın derim, kaliteli güzel işler yapıyorlar ve en ufak tamir işine  bile son derece profosyonelce ve dostça yaklaşıyorlar. O kadar işlerinin arasında benim pasarella yı tamir etti sağolsun.
Benim selamımı söyleyebilirsiniz.
Mustafa bey 05322816942
*

C. Ö.

« Yanıtla #13 : Ağustos 05, 2018, 11:26:27 »
Benim teknem 10 metre...
*

H. E.

« Yanıtla #14 : Aralık 26, 2018, 13:13:12 »
Sevgili korsan dostlar, KOÇ sonunda Tuzla Nuh Tersanesinde karaya alındı. Teknenin sahibi olan arkadaşın tanıdığı Mural yatçılığa teslim ettik.