0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. E.

Ynt: VolvoPenta D2-55 yağ akıtma
« Yanıtla #75 : Kasım 30, 2018, 19:03:41 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sencer çok sevindim Ali Korsanın dediği pratik yol ile halledilmiş olması çok iyi olmuş.
Keyifle güle güle kullan
selamlar
Oktay ağbi forumun neyini seviyorum biliyormusun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir sorun la karşılaştığımızda google ye sorsak böyle bilgiler yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama burada var,hatta ilgili konu hakkında değişik bakış açıları değişik fikirlere bayılıyorum,google den bile iyi durum forumlar bana göre Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bende zaman zaman sorunlar yaşıyorum teknemde sorduğunda illa bir çözüm önerisi geliyor olayı çözüyorum.

Sencer korsanım sorunun giderildiğine sevindim.

Evet  Aliciğim
Tecrübe insanın hazinesidir aslında...
Herkes kendisininkinin kıymetini bilmeli

Bu arada sen benimle barışmış gibi duruyorsun .... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bana mı öyle geliyor yoksa
« Son Düzenleme: Kasım 30, 2018, 19:06:28 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

A. Ü.

« Yanıtla #76 : Kasım 30, 2018, 19:46:28 »
Sencer çok sevindim Ali Korsanın dediği pratik yol ile halledilmiş olması çok iyi olmuş.
Keyifle güle güle kullan
selamlar
Oktay ağbi forumun neyini seviyorum biliyormusun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir sorun la karşılaştığımızda google ye sorsak böyle bilgiler yok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama burada var,hatta ilgili konu hakkında değişik bakış açıları değişik fikirlere bayılıyorum,google den bile iyi durum forumlar bana göre Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bende zaman zaman sorunlar yaşıyorum teknemde sorduğunda illa bir çözüm önerisi geliyor olayı çözüyorum.

Evet  Aliciğim
Tecrübe insanın hazinesidir aslında...
Herkes kendisininkinin kıymetini bilmeli

Bu arada sen benimle barışmış gibi duruyorsun .... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bana mı öyle geliyor yoksa
Biz sizinle küsmüyüzki Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap daha dün 1 saat makara kukara geyik yaptık gülüştük telefonda  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  şimdi yaktım çıranı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap az öncede wahsapdan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aramızdaki anlaşmayı yazayım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap mevzu biraz uzun yazayım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İlk zamanlar Oktay ağbiye gıçık oluyordum,kendisi de biliyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Oktay ağbinin deyimi ile sivilden tanıdık biri çıktı ortak tanıdığımız  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Neyse telefonlaşmaya başladık Oktay abi ile baktım adam tam kafa dengi en sevdiğim tarzda biri
çok zeki,hayatın tüm aşamlarında burunu sürtmüş,iş ve özel hayatımız ile ilgili ortak yanlarımız var,
gel zaman git zaman konu benim arkadaşlarma geldi,benim 5 tane arkadaşım var ama bunlarla dostluğumuz en yenisi 15 yıl,6 cısı giremedi aramıza,girenlerde dışlandı gitti ayak uyduramadılar bize Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Oktay ağbi dediki ulan 6 dan ben giriş yapayım senin arkadaş çevren tam benim kafa dengim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
bende dedimki biriz ekibe girmen için 20 ci sıradan giriş yapman yazım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap tamam dedi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ama dedim 5 kişi arasında bir kural var,bu kurala uyarmısın ,kural nedir dedi,KURAL ŞU 5 KİŞİ ÖZEL HAYATTA VEYA BAŞKA BİR NEDENDE HATTA YAPTIĞINDA SINIRSIZCA ELEŞTİRMEYİNİN,ARGO ARGO Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bu şartları kabul edersen bizim beş kişilik ekibe seni torpilli olarak alabilirim dedim:)
Oktay ağbide KABUL ETTİ  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bu anlaşmayı kabul ettiğin için yeri zamanı geldiğinde seni eleştireceğim, ben hata yapıyorsam ve eleştirmiyorsan ANLAŞMA KURALLARINI UYULMAMIŞ SAYARIM Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

GEÇEN SİLİNEN KONUDA SENİ ELEŞTİRDİM,HAKSIZDIN,SONRA TELEFONDA KONUŞTUK ,YİNE MAKARA KUKARA YAPTIK GÜLÜŞTÜK Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

5 KİŞİLİK EKİBİN ARASINA GİRMEK İSTİYORSAN KURALA UY Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap VEYA SÖZLEŞMEYİ FES ET Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Seni çok övdüm bu akşam birazda sen beni öv Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ş.

« Yanıtla #77 : Kasım 30, 2018, 22:56:07 »
Forum mu oyun bahcesi mi belli degil , biraz ciddi olun , gulucuk bahcesine donmus burasi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Kasım 30, 2018, 22:58:51 Gönderen: Semih Sener »

*

A. D.

« Yanıtla #78 : Aralık 01, 2018, 11:06:13 »
Sorunun bu şekilde çözülmesine sevindim. Ama yinede gözünüz üzerinde olsun.

*

S. S.

« Yanıtla #79 : Aralık 02, 2018, 00:50:24 »
Keyifle güle güle kullan
selamlar
Cok sagol Oktay, o haliyle bile keyifle kullaniyorduk ama kulagim aklim gozum motordaydi, artik bir tik daha rahat ediyorum. Diger alternatif cok gozumde buyuyordu boyle cozulmesi coook rahat oldu

*

S. S.

« Yanıtla #80 : Aralık 02, 2018, 00:52:29 »
Keyifle güle güle kullan
selamlar

Kesinlikle ayni fikirdeyim. Her turlu yazismayi ilgiyle okuyorum, basima gelmis kadar ogreniyorum. Denizde yaptigin mil kadar gezginkorsanda okudugu baslik da tecrube katiyor insana. Tekrar sagol Ali korsan
*

S. S.

« Yanıtla #81 : Aralık 02, 2018, 00:57:24 »
hadi geçmiş olsun... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

(teknesinde bir problem çözülünce ne de mutlu oluyor insan değil mi?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Peki böyle bir sorun kolay çözülünce, sanki benzer yeni bir sorun çıksa da onu da halletsem şeklinde bir beklenti oluyor mu?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İşte o "ne de mutlu oluyor insan" duygusunun bağımlılık yapmış hali o. Tedavi gerekir mi bilmem.
Valla en iyi tedavi sorunlari halletmis olarak cikilan ilk seyir. Benimkisi sorunsuzluk hastaligi. Teknede bir sorun olunca biryerim aciyor resmen, bir an once cozmem gerek gibi hissediyorum. Bir de toparlaya toparlaya daha bir sahipleniyorum sanirim, icsellestiriyorum tekneyi.
*

S. S.

« Yanıtla #82 : Aralık 02, 2018, 00:58:28 »
hadi geçmiş olsun... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

(teknesinde bir problem çözülünce ne de mutlu oluyor insan değil mi?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Peki böyle bir sorun kolay çözülünce, sanki benzer yeni bir sorun çıksa da onu da halletsem şeklinde bir beklenti oluyor mu?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İşte o "ne de mutlu oluyor insan" duygusunun bağımlılık yapmış hali o. Tedavi gerekir mi bilmem.

Yok o ben de olmuyor...  Sıkıntı çıkarsa kafam bozuluyor aksine Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Teknede her zaman herşey mükemmel olmak zorunda benim için... Bir sıkıntı da varsa hemen halledilmek zorunda... İşten çıkıp sorunu halledip geri işe dönmüşlüğüm vardır  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yolda giderken kitap okuyan, içkisini içenlere çok özeniyorum ... Ben daha çok gözüm motor verilerinde, kulağım sesinde; aklım varacağım yerde acaba yer müsait mi, demir yeri var mı veya iskelede boş yer var mı düşüncelerinde...

Kontrol edecek hiçbir şey bulamazsam, daha biraz önce kontrol ettiğim şeyleri bir daha kontrol etmek de bir diğer sıkıntım...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İste aynen bendeki hastalik, bulasici olabilir.
*

S. S.

« Yanıtla #83 : Aralık 02, 2018, 01:00:55 »
Sorunun bu şekilde çözülmesine sevindim. Ama yinede gözünüz üzerinde olsun.
Motor bu Alper kosan, goz kulak burun butun duyu organlari ustunde  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ü.

« Yanıtla #84 : Aralık 02, 2018, 11:23:00 »
Sencer korsan asıl en önemlisi teknenizi tanıyorsunuz ne nerede buda size bir öz güven veriyor bir sorun çıkığında nokta atışı olayı çözebilirsiniz.

Tekneyi ilk aldığımda 40 metre zincir sermiştim tam toparlandım gideceğim ana oda ne ırgat çalışmıyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap eyvah dedim kendi kendime ,tekneyi aldığım arkadaşı aradım tekneyi tanımıyordum 1 saat kadar ulaşamadım sorunu çözemedim ,1 saat sonra bana döndü arkadaş hayırdır dedi böyle böyle bir durum var dedim.
Şuraya git şurada bir sigorta var düğmesine bul bas dedi çalışır dedi,dediğini yaptım tık diye çalıştı,1 saat o sigortayı aramıştım bulamamıştım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Özellikle uzun motor seyirlerinde canım sıkılıyor can sıkıntısına  motorun tüm kapaklarını açıyorum ,elimde fener,motor,şanzıman,şaft,aksamlarını çalışırken gözlemlemeye bayılıyorum,tıkır tıkır sesi dinlemekten gözlemlemekten  büyük mutluluk duyuyorum,şaçma gelebilir ama ben böyle mutlu oluyorum teknemi tanıyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teknenizde takım taklavat ne var bilmiyorum,yok ise linkini verdiğim setti edinin hiç pişman olmazsınız.

« Son Düzenleme: Aralık 02, 2018, 11:26:46 Gönderen: Ali Ünalan »