0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. E.

Volvo Penta Motoru olanlar için
« : Aralık 09, 2016, 20:11:34 »
Değerli  Korsanlar,
Teknemde Yanmar motor var.Dolayısı ile duyuru benim için bir anlam ifade etmese de pek çok Korsanın teknesinde Volvo motor olması sebebi ile duyuruya kayıtsız kalamadım.

Duyuruyu yapan Sn.Onur DORUK beyi tanımam ve hiç bir menfaat ilişkim yoktur.Ortak bir tanıdık yolu ile bana ulaşıp mesajı yollamışlar.
Mesajdan anlaşılacağı üzere bu tüm Volvo bayileri ve servisleri için geçerli.Bu nedenle Onur Beyin iletişim bilgilerini haksız rekabeti önlemek için sildim. Moderasyon uygun görürse paylaşabilirim.

Bilgilerinize,

Selamlar Kaan Bey,

Bildiğiniz gibi VOLVO PENTA satışını gerçekleştirdiği motorlara, satış sonrasındada aktif bir şekilde teknik destek sunmaktadır. Motor ailesinde bulunan her motor için, sahadan gelen feedback’ler ve o motor için yapılan ARGE çalışmaları baz alınarak iyileştirmeler yapmaktadır. Bu iyileştirmelere, mekanik parçaların iyileştirilmiş olan yenileriyle değişimi ya da motor-tekne elektronik kontrol ünitelerinin yazılımlarında güncelleme gibi örnekler verilebilir. VOLVO PENTA bu iyileştirmeleri servis bültenleri ve servis kampanyaları yayınlayarak yetkili servislere duyurur ve yetkili servislerden müşterilere ulaşıp bu kampanyaları hayata geçirmesini bekler. Servis kampanyalarının bir çoğu motorun teslim tarihi baz alınarak kredilendirilir ve  teslim tarihi bültende baz alınan süre ile örtüşüyorsa servis kampanyası ücretsiz uygulanır.

Bu servis bültenleri ve servis kampanyaları motor seri numaralarına göre Volvo veritabanında tanımlanır. Eğer sahip olduğunuz Volvo PENTA motorların, motor seri numaralarını tarafıma iletirseniz, ilgili motorlara tanımlı kampanyaları Volvo PENTA veritabanında inceleyerek, mevcut tanımlı kampanyaları ücretsiz bir biçimde hayata geçirebiliriz.

Saygılarımla/Best Regards

« Son Düzenleme: Aralık 09, 2016, 20:16:27 Gönderen: Kaan Erdem »

*

H. E.

Ynt: Volvo Penta Motoru olanlar için
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2016, 20:14:42 »
Elindeki motor seri numaralarını bana göndersin, ben benim numaram var mı bakiim...

*

K. E.

« Yanıtla #2 : Aralık 11, 2016, 00:59:50 »
Sevgili Hakan,
Sen o karmaşa içinde kendini yorma.Bana senin motor seri numaranı yolla ben bakar,motor seri numaranın gizliliğini korur, senin için yorulur, seni angaryadan kurtarırım.Böylece hem site içi,ve hem de volvo cenahında her kesi kakafoniden kurtarırım.Sen de motorun için, o şartlar içinde ise bedelsiz hizmet alırsın.
Gezgin korsan kardeşliğinden de bu beklenir değilmi?
Böylelikle sitenin sağlığını da korur, gereksiz yazışmaları da önleriz.
Özelden bilgilerini bekler, gözlerinden öperim.
Sevgiyle

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #3 : Mayıs 13, 2018, 17:01:01 »
Bu konunun açılış şeklini tam anlayamadım ama yeni konu açmadan, bu başlığı uygun gördüm.

2015 sonrasi volvo d1/d2 motorlar için geri çağirma 'recall' var. MDI kutu değişiyormuş.

Bana haber geldi tekneyi satan firmadan. Servis de teyit etti, benden motor ve kutunun etiket fotosu istedi. İlk gittiğimde el atacağim. Yaşadığım bir sıkıntı yok. Neden değişiyor nette de şimdilik bulamadim.

Volvo motoru olanlar siteden seri no sorgulatabilirler, kampanya kapsamındalar mı?

*

F. K.

« Yanıtla #4 : Temmuz 16, 2018, 11:17:46 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu konunun açılış şeklini tam anlayamadım ama yeni konu açmadan, bu başlığı uygun gördüm.

2015 sonrasi volvo d1/d2 motorlar için geri çağirma 'recall' var. MDI kutu değişiyormuş.

Bana haber geldi tekneyi satan firmadan. Servis de teyit etti, benden motor ve kutunun etiket fotosu istedi. İlk gittiğimde el atacağim. Yaşadığım bir sıkıntı yok. Neden değişiyor nette de şimdilik bulamadim.

Volvo motoru olanlar siteden seri no sorgulatabilirler, kampanya kapsamındalar mı?
Selamlar
Motoru 4 tuşlu Volvo panelinden çalıştıramıyor ve veya durduramıyorsunuz.
Aynı sorun hafta sonu başıma geldi ve motoru üzerindeki yardımcı durdurmayla durdurabildim.
Sitede bu sorunla ilgili araştırma yaparken mesajınızı gördüm ve Volvo Penta sitesinde yaptığım sorgulama sonucu aşağıdaki sonuca ulaştım.

''Quality
Your product is subject to a quality campaign. Please contact your Volvo Penta service dealer to schedule an appointment. State your serial number as a reference.
Title   Quality Campaign. Q0138, D1,D2. MDI, replacement
Status   NotPerformed ''

Yardımcı durdurma

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Acil durumda çalışrtırma

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #5 : Temmuz 16, 2018, 20:55:04 »
Servis benden foto filan istedi. Parça gelince değiştircez dedi. Bir sıkıntı yok diye ben kulağimin üstüne yatmıştim.

Bir arayayim bakalim, ne diycek.