0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. Ö.

Ynt: Sun odyssey 37 Salması koptu ACİL YARDIM!
« Yanıtla #90 : Mayıs 30, 2014, 23:50:15 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. B.

« Yanıtla #91 : Mayıs 31, 2014, 00:30:49 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hocam siz geçtikten sonra miting alanı olarak doldurmuş olmasın bu Yunanlılar?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Öldürüyorsun beni abi ya! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

V. P.

« Yanıtla #92 : Mayıs 31, 2014, 19:45:59 »
..
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2014, 19:47:40 Gönderen: Vural Perk »

*

S. B.

« Yanıtla #93 : Haziran 01, 2014, 10:25:25 »
Oncelikle cok gecmis olsun...
Kabus gibi bir durum.

Yeni salma yapimi konusunda soyle bir sekilde orjinalinin neredeyse aynisini yaptirabilirsiniz.
Buaralar cekek yerine cikan ayni 37 bir teknenin salmasi 3D tarama ile taranir, ve sonra modellenir, ardindan model yapilarak dokume gecilir.

3D tarama ve modelleme hizmeti veren firmalar var...
Kolay gelsin...
Saygi ve selamlarimla
Seckin

*

M. T.

« Yanıtla #94 : Haziran 01, 2014, 10:41:25 »
Gracia'da Raymarine C80 var. Tirilye Mudanya arasi kiyi seyri yaparken bircok yerde karada gosteriyor beni.

Cep telefonumdaki Navionics daima dogru gosteriyor,

Raymarinedeki harita eski oldugundan sanirim bu sikinti olusuyor.

*

M. Ö.

« Yanıtla #95 : Haziran 01, 2014, 11:14:27 »
Evet,navionics çok başarılı daha hiç hatasını görmedim.Ama yinede emniyet payı,hem de fazlaca Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. B.

« Yanıtla #96 : Haziran 01, 2014, 11:55:54 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

HakanE sen  harcanmış bir yeteneksin...
*

A. K.

« Yanıtla #97 : Haziran 01, 2014, 13:03:40 »
Ben chartplotter olarak iPad kullanıyorum. Konum olarak da harita masasına sabitlenmiş durumda. Ancak 25 senelik alışkanlık olarak kağıt haritalarım ve kılavuz kitaplarım her zaman açık.

iPad'e üç tane harita/navigasyon uygulaması indirmiştim. Kıyı seyri yapmadığım zaman her üçünü de açıyorum. Başta Imray haritaları var; kağıt haritalardan aktarma. Navionics'in ise tam versiyonu var, kullanıyorum ama bir türlü buna ısınamadım.

En sık kullandığım ise, Transas'ın iSailor adlı uygulaması (Rus yapımı, 25 USD). Bu uygulamada haritalar çok detaylı ve diğerleri gibi interaktif olarak birçok detayı da işleyebiiyorsunuz. Bana göre, oldukça kullanıcı dostu ve bende alışkanlık yaptı. Gerçek konumlama ile 40-50 m civarında küçük sapmaların olduğu birkaç deneyim yaşadım. Ancak kesin olan gözle görülen konum olduğundan, bu sapmalar hiç bir şekilde etkilememişti beni.

Herkese sevgiler... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. T.

« Yanıtla #98 : Haziran 01, 2014, 16:35:12 »
seckin bey                                                                                                                                                                                                 acaba  3 D tarama ve modelleme konusunda tavsiye edebileceginiz bir firma veya bu konuda yardimci olabilecek biri varmi
tesekkurler
saygilar
sait
*

S. B.

« Yanıtla #99 : Haziran 01, 2014, 20:42:50 »
Sait Bey Selamlar;
Size ozelden bildigim bir firmanin kontagini yolluyorum.

Bu arada Kalamis-Pendik-Yalova...vs nerede bir 37 Jeanneau karaya cikacak onu takip etmeniz ve ona gore zamanlamayi planlamaniz gerekecektir. Sanirim Korsanlar bu konuda size yardımcı olacak; (ben arkadaslarim arasinda sorduracagim)

Sevgi ve Saygilarimla;
Seckin
*

Ö. K.

« Yanıtla #100 : Haziran 02, 2014, 01:47:10 »
İyi bir polyesterci de ön bir kalıp alabilir. Daha sonra kalıptan model alabilirsiniz.Dökümcüde modelinizden kum kalıp alır ve pik olarak dökebilir.
*

M. K.

« Yanıtla #101 : Haziran 02, 2014, 08:20:07 »
Sait bey "Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap"  marmaris'te satılık bir tane var karada ise kalıp almak yada şablon çıkarmak için bir fırsat olabilir.
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2014, 08:20:31 Gönderen: Mehmet Köstekçi »