0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Ö.

Salonda masanın altında ana makina
« : Eylül 15, 2015, 16:57:38 »
Bu gün sahibindenkom'da satış ilanı olan bir teknede gördüm, hoşuma gitti, herkes görsün istedim;

Salonda masa kapalı;
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

masa açılınca, tataaa! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tekne center cocpit Maxi Yacht marka İsveç malı 9.5m'lik bir yelkenliymiş.
Merak eden olursa ilan nosu 231533255

Benzeri bir sistemi büyük eski bir teknede görmüştüm, küçüklerde ilk rastlıyorum..

*

F. N.

Ynt: Salonda masanın altında ana makina
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2015, 17:08:03 »
Yemekler soğumaz bu masada  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. N.

« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2015, 17:14:42 »
İsveç'in iklimi için güzel bir ısıtma sistemi gibi duruyor. Bir de motorun temiz hava girişi olması gerekmiyor mu?

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2015, 18:43:49 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
...Bir de motorun temiz hava girişi olması gerekmiyor mu?
Motorun hava girişi üzerinde görülüyor, muhtemelen masanın o kapağında (fotoğrafta sol taraf) delikli bir hava geçişini sağlayacak pencere vardır.
Her durumda salonda havayı kullanıyor yani..

Kesinlikle salonda ciddi ısınma ve ses yaratıyordur.. tam İsveç işi! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. B. T.

« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2015, 20:26:13 »
  Daha önce transferini yaptığım teknelerden birisidir, Maxi 90, muhteşem denizci bir teknedir.
Ses yalıtımı mükemmel olduğundan içeride tahmininizin çok altında bir ses vardır. Tek sorun karinanın kıvrımından kaynaklanan zemindeki ayak basma yerinin eğimli olmasıdır.
  Benim için, kendi uydurduğum bir Atasözü var (Teknen İSVEÇLİ olsun tavuk bokundan olsun)...
Özellikle tekneyi yazlık bir keyif aracı olarak görmeyen Denizciler için mükemmeldir İsveçli tekneler.
Hava emiş kapakları öyle iyi dizayn edilmiştir ki sibop (vuruntusunu) sesini dahi duyamazsınız.

*

H. B. T.

« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2015, 20:32:03 »
  Çanakkale marinada bir tanıdığımın Maxi 100 ' ü vardı hayran olmuştum  o tekneyede. Titiz bir abimizdi.
*

H. B. T.

« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2015, 22:35:23 »
  Ülkemizde yelkenli gezi teknesi talebi genelde Fransızların birkaç seri üretim markasına yönelmiştir. Bu talebi oluşturan, denize ve yelkene özenmiş ancak bilgi birikimi ve denizcilik deneyimi olmayan fakat ekonomik açıdan birikimi veya ailesinden devir eden parası olan insanlardır.
  Aşağılayıcı bir söylem ile marina yelkencileri ve veya denizcileri diye adlandırılan ama tercihlerini bir kara taşıtı yerine deniz taşıtına yönlendirmiş insanlara her nedenle olursa olsun saygı duyuyorum.
  Her hafta sonu iki binden fazla teknenin yelkene çıktığı kuzey avrupa ülkelerinin toplam nüfusu, üç yanı denizler ile çevrili ülkemiz diye caka attığımız ülke nüfusumuzun yarısı kadar bile değil....
  Okyanusa ve Baltık denizine kıyısı olan bu ülkelerin biz sezon bitti deyip karaya aldığımız teknelerimizi kışlama hazırlıkları ile uğraşıyorken onlar bize inat denizleri buz tutana dek yelken basıyorlar... Göllerinde de...
  Diyeceğim şudur ki (bok'a bok deme boklar duyar ar eyler, boka zerresi deyse boku murdar eyler.)
Neyzen TEYFİK böyle demiş.
  İşte sırf bu yüzden İsveç teknelerine bir eleştiri yapıyorken bir yanılsama içine düşmeyin.

*

A. N.

« Yanıtla #7 : Eylül 16, 2015, 10:19:49 »
Özgür korsan, motorun hava girişini fark edememişim. Tabii ki düşünülmüştür. Benimkinin de tasarımcısı bir İsveçli. Bir nevi Folkboat’un türevinin türevi.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Dar, uzun, derin. (Folkboat-Contessa 26-Triton) 28 ft.lik  bir gezi teknesinde en az önem verilmiş yeri de mutfağı. Köşeye bir yere itilmiş. İyi de olmuş, bugüne kadar ihtiyaç hissetmedim. Soğuk havalarda termosta çay gayet iş görüyor. Hallbery Rassy, Malö, Najad, vs. gibi harikalar bir yana Marieholm IF, 26 ve 32 favorilerim.
Saygılarımla
*

H. E.

« Yanıtla #8 : Eylül 16, 2015, 10:35:31 »
Yalnız her elinize geçeni salon masasının altına koymaktan artık vazgeçiniz Özgür Korsan. Bulaşık makinesinden sonra şimdi de motor çıktı. Sırada ne var?
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #9 : Eylül 16, 2015, 13:16:46 »
Katlanınca komple salon masasına dönüşen tekne peşindeyim kısmetse! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap