0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. D.

Youtube'da Distant Shores kanalında bir video var, makine gece seyrinde aniden duruyor ve ilk müdahaleler sonuç vermediği için yelkenle seyri tamamlayıp marinaya da kılavuz yedeğinde çekilerek yanaşabiliyorlar. Videonun ilerleyen bölümlerinde tıkanıklığın nerede oluştuğu keşfediliyor. Bu arada düştükleri not, sigorta poliçeleri ciddi para tutan yedekleme işlemini karşılıyor.

Takip eden ikinci bir video var, 7:50 civarlarında depoyu açıp içindeki birikintiyi de açıkça gösteriyor

Tabi ikinci video, geniş ve tankın tamamına erişimi mümkün kılan bir kapağın faydasını onaylar nitelikte.

*

Ö. Ö.

Split'den çıktığımız bir transferde motor-yelken kestirme gitmeye çalışırken Adriyatiğin çalkalaması sonucu filtreler tıkandı, yedekleri taktık, 1 saat sonra onlar da tıkandı, rotayı değiştirdik, yelkenle İtalya Bari'ye girdik, tüm mazot (dolu depo) bidonlara aktarıldı, depo söküldü, sanayide basınçlı yıkandı geri takıldı, tüm mazot filtre edilip geri dolduruldu, 5 günümüze ve çok euroya mal olduydu! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

öZgür (mobil)

*

E. Ç.

Elektrik motorlara doğru mecburi yön mü oluyor?

*

M. Ö.

Krom tank içi oto yıkamacıda basınçlı su ile yıkanabilir mi? paslanma vs yapar mı?

*

A. K.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Elektrik motorlara doğru mecburi yön mü oluyor?

Aslında ne kadar güzel olur. 40-50 mile kadar kullanıyorlar. Birisi  40-50 kg motor ve saildrive kullanmış .

Turkiye sahillerinde  60 mil yeterli olur diye düşünüyorum.  Artık salma ağırlığı yerine de aküleri kullanırız. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2020, 11:06:01 Gönderen: Atilla Kaplan »

*

N. Ö.

Krom tank içi oto yıkamacıda basınçlı su ile yıkanabilir mi? paslanma vs yapar mı?

Paslanma yapmaz.
*

S. Ç.

Mazot deposuysa su ile yıkanmasını önermem..
*

C. A.

Mazot deposunda su olusmasin, olusan suyun sisteme girmesin  diye  cesitli filtreler kullanilirken deponun icinin suyla yikanmasi bana pek mantikli gelmedi.
*

S. D.

Yıkama sonrası tekrar kapatmadan önce uygun ısı ve havalandırma şart ve araçları kullanılarak, deponun tam olarak su ve nemden arınması sağlanamaz mı?
*

A. K.

Ben depoyu temizletecektim ,sordugumda bana 60 derecenin üstünde sıcak suyla yıkanması sonra ilacla yıkanması gerektiğini söylediler . Tabi depoyu söküp götürmem gerekti
*

N. Ö.

Paslanma yapmaz.

Benim depolarımın yerinden sökülüp dışarıda temizlenmesi çok müşkül.

Bu nedenle bir metal çubuk ucuna bağladığımız bezlerle silerek temizledik. Bezlerin hav (elyaf, lif) bırakmayan cinsten olması gerekiyor.

Kendinden ledli minik kamera ile içini kontrol ettik, temizlikten emin olduk.

Yüksek sıcaklıkta yıkanarak bakterilerin ve alglerin öldürülmesi gerekmiyor. Çünkü temiz depoya biyosid koyarak yeniden üremelerini engelliyoruz.

Biz su ile yıkamadık. Çünkü iyice kurulamak da ciddi bir iş olacaktır.
*

N. Ö.

Paslanma yapmaz.

Benim depolarımın yerinden sökülüp dışarıda temizlenmesi çok müşkül.

Bu nedenle bir metal çubuk ucuna bağladığımız bezlerle silerek temizledik. Bezlerin hav (elyaf, lif) bırakmayan cinsten olması gerekiyor.

Kendinden ledli minik kamera ile içini kontrol ettik, temizlikten emin olduk.

Yüksek sıcaklıkta yıkanarak bakterilerin ve alglerin öldürülmesi gerekmiyor. Çünkü temiz depoya biyosid koyarak yeniden üremelerini engelliyoruz.

Biz su ile yıkamadık. Çünkü iyice kurulamak da ciddi bir iş olacaktır.

Ayrıca çok mükemmel kusursuz bir temizlik de gerekmiyor.

Kalabilecek az miktardaki kirlilikleri, Separ veya benzeri filtreler de gayet iyi tutabilirler.
*

A. Ö.

Merhaba reisler,
Jimmy Cornell, mazot ile sorun yaşamamak için,  tüm filtreleme işlemlerinden başka ayrıca motor öncesi 40 litrelik  bir günlük tank önerir. Tüm teknelerine koymuş.
Selamlar
Aygün Özçer