0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. P.

İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz pervaneci
« : Aralık 02, 2018, 02:45:10 »
Merhabalar.

Teknesan Admiral-700 Model fiber teknemin üzerinde 28 bg volvo motor var. Telefon üzerinden yaptığım ölçümlerde, tam yolda ancak 7 mil hız yapıyor. Marmara Adasında görüşünü sorduğum balıkçıların bir çoğu tecrübesine dayanarak en az 10 mil gitmesi gerektiğini, muhtemel sorunun pervaneden kaynaklandığını söylüyorlar. Sizce ne kadar haklılar ?

İstanbul'da ; var olan pervanenin ölçüm ve değerlendirmesini yaptıktan sonra, değişmesi gerekiyorsa en doğru pervaneyi yapabileceğini tavsiye edebileceğiniz birileri var mı acaba ?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Katolog Bilgisi
En : 2.20 m , Boy 7.20 m  Kilo : 2 Ton

*

D. E.

Ynt: İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz pervaneci
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2018, 03:58:06 »
7.2 metre teknenin gövde hızı 6.5 knot Muarrem Bey. 10 knot çok iddialı bir rakam ancak sürat teknesi gib dalgaya tırmanıpi seke seke gidiyorsanız mümkün, onda da 28 beygir motorla 7 knot bile iyi gidiyorsunuz bence. Çok anormal değil yani rakamlar. Balıkçılardan duyduğunuzu sorgulayın derim önce.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2018, 07:19:08 »
Admiral 700 tırmanan modelde bir tekne değildir. Tekne hızını gövde hızı belirler. 6,5-7 knot hız bu tekne için çok iyi bir sürattir. Motor gücünü arttırsanız bile 10 knot gitmez. Kısıtlayıcı faktör motor gücünden çok tekne su hattı boyudur.

*

M. P.

« Yanıtla #3 : Aralık 02, 2018, 12:31:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Admiral 700 tırmanan modelde bir tekne değildir. Tekne hızını gövde hızı belirler. 6,5-7 knot hız bu tekne için çok iyi bir sürattir. Motor gücünü arttırsanız bile 10 knot gitmez. Kısıtlayıcı faktör motor gücünden çok tekne su hattı boyudur.
İşi bilen birisinden alinan cevaplar hakikayi kabullenmede baya etkili oluyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bir ara motoru mu degissem acaba diye dusundum . Bilgilendirme icin tesekkur ederim

*

M. P.

« Yanıtla #4 : Aralık 02, 2018, 12:38:30 »
7.2 metre teknenin gövde hızı 6.5 knot Muarrem Bey. 10 knot çok iddialı bir rakam ancak sürat teknesi gib dalgaya tırmanıpi seke seke gidiyorsanız mümkün, onda da 28 beygir motorla 7 knot bile iyi gidiyorsunuz bence. Çok anormal değil yani rakamlar. Balıkçılardan duyduğunuzu sorgulayın derim önce.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bizim meslekte de böyledir ; işi bilmeyen avukatin verdigi bilgi müvekkilin aklini karistirir. "Acaba"larini arttirip beklentilerini yukseltir. Sonrasinda da hayal kirikligi yasatir:)
Ilginiz icin tesekkur ederim ustad

*

M. G.

« Yanıtla #5 : Aralık 02, 2018, 13:43:13 »
2 pervaneci var: Ünlü ve Eriş, ikisi zaten akraba. Ben Ünlü'de yedek pervane yaptırdım, işi çok iyi biliyorlar. Teknik olarak da size tavsiyede bulunabilirler.
Ünlü pervane, Sedat bey.
*

N. D.

« Yanıtla #6 : Aralık 02, 2018, 13:44:49 »
Tekneniz de çok güzel , motorunuz da en iyisi ,keyfini çıkarın . Gezgin Korsanı uzun müddet takip edecekseniz , tekneyi satıp yelkenli alacaksınız sonunda zaten !  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. P.

« Yanıtla #7 : Aralık 02, 2018, 22:35:50 »
Tekneniz de çok güzel , motorunuz da en iyisi ,keyfini çıkarın . Gezgin Korsanı uzun müddet takip edecekseniz , tekneyi satıp yelkenli alacaksınız sonunda zaten !  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Gecen gun teknesi olan bir arkadas ; yaz bir kenara, en cogu iki seneye kalmaz satar bir tik buyugune gecersin demisti.mantikli gelmedi degil hani Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Cevremde yelkenli sahibi kimse olmadigi icin pek zannetmiyorum diyebilirim.
*

M. P.

« Yanıtla #8 : Aralık 02, 2018, 22:37:37 »
2 pervaneci var: Ünlü ve Eriş, ikisi zaten akraba. Ben Ünlü'de yedek pervane yaptırdım, işi çok iyi biliyorlar. Teknik olarak da size tavsiyede bulunabilirler.
Ünlü pervane, Sedat bey.
Yardiminiz icin tesekkur ederim
*

A. Ü.

« Yanıtla #9 : Aralık 02, 2018, 22:52:20 »
Ünlü pervane, Sedat bey.
Muharrem korsanım teknenizde GEKO flaması varmı ? var ise bir mil tekneniz hızlı gider Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yok ise hız düşer  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. D.

« Yanıtla #10 : Aralık 03, 2018, 12:57:14 »
Hızda bir sorun yok tekne yapısı zaten planing yapmaya uygun değil. Zaten kullanırken dikkat ederseniz tam yolda da kafasını dikip aynı hızda gitmeye devam edecektir. Telefonunuz GPS ini açarak kontrol edebilirsiniz. Büyük ihtimalle %80 yolda da tam yolda da çok yakın hızlarda seyir yapıyorsunuzdur.
*

M. P.

« Yanıtla #11 : Aralık 03, 2018, 14:23:50 »
[Muharrem korsanım teknenizde GEKO flaması varmı ? var ise bir mil tekneniz hızlı gider Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yok ise hız düşer   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
[ /quote]
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bu iyiydi ...
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2018, 14:26:29 Gönderen: Muharrem Peçe »
*

M. P.

« Yanıtla #12 : Aralık 03, 2018, 14:28:01 »
Hızda bir sorun yok tekne yapısı zaten planing yapmaya uygun değil. Zaten kullanırken dikkat ederseniz tam yolda da kafasını dikip aynı hızda gitmeye devam edecektir. Telefonunuz GPS ini açarak kontrol edebilirsiniz. Büyük ihtimalle %80 yolda da tam yolda da çok yakın hızlarda seyir yapıyorsunuzdur.
Tespinizde haklisiniz . Tam devirde degisen tek sey guvertede ki ses kirliligi
*

M. P.

« Yanıtla #13 : Aralık 05, 2018, 01:10:48 »
Ünlü pervane, Sedat bey.
Muharrem korsanım teknenizde GEKO flaması varmı ? var ise bir mil tekneniz hızlı gider Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yok ise hız düşer  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ali Bey siparişi verdim. Eski flamaların yırtılma ve solma problemleri varmış. Yenilerini yaptırmışlar. Yenileri 60 TL den veriyorlar.Bilginize ...
*

G. Ö.

« Yanıtla #14 : Aralık 05, 2018, 01:36:05 »
Ünlü pervane, Sedat bey.
Ali Bey siparişi verdim. Eski flamaların yırtılma ve solma problemleri varmış. Yenilerini yaptırmışlar. Yenileri 60 TL den veriyorlar.Bilginize ...

79.99 TL'dir o.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap