0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

İ. G.

Harita masası deri kaplama
« : Nisan 04, 2019, 11:56:41 »
Bir arkadaşımın teknesinde harita masası kapağı çok haraptı. Biz de dün deri kapladık. Fikir vermesi açısından fotosunu paylaşıyorum.  Tam çıkarken aklıma geldiğinden işlemin ara fotoları yok ama gayet kolay. Bir de not, kapağı kenarlardan deri kalınlığına göre 2şer mm traşlamak gerekiyor.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

M. A.

Ynt: Harita masası deri kaplama
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2019, 12:05:10 »
Çok güzel olmuş...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Çok beğendim....

Peki kapak nasıl kaplanıyor? sadece üstü mü yoksa kenarlarına da dönüyor mu deri? Dönüyorsa ben kaplayamam sanırım zira neredeyse sıfıra sıfır kapanıyor benim kapak..

*

C. Y.

« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2019, 15:10:10 »
Sahane olmuş.

Görene kadar ne gerek var diyordum ama...

*

İ. G.

« Yanıtla #3 : Nisan 04, 2019, 16:49:12 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Çok güzel olmuş...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Çok beğendim....

Peki kapak nasıl kaplanıyor? sadece üstü mü yoksa kenarlarına da dönüyor mu deri? Dönüyorsa ben kaplayamam sanırım zira neredeyse sıfıra sıfır kapanıyor benim kapak..

Kapağın arkasını da tam kapladık. Kenarlarından tam U dönüp yapıştırın. Ortada boş kalan bölüme de ayrı bir parça yapıştırın.

Kapak sıfıra sıfır kapanıyorsa, söktüğünüz zaman biraz çevresini traşlamanız gerekiyor.

*

N. A.

« Yanıtla #4 : Nisan 04, 2019, 20:47:05 »
Çok beğendim. Elinize sağlık....
Kapak açıkken foto var mı?

*

M. E.

« Yanıtla #5 : Nisan 04, 2019, 21:00:11 »
Ellerinize sağlık.İşçilik üst düzey görünüyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #6 : Nisan 04, 2019, 23:13:25 »
Yapım aşamalarını anlatma şansınız olur mu? Mesela yapıştırıcı kullanıldı mı altında? gibi...
*

Ö. Y.

« Yanıtla #7 : Nisan 04, 2019, 23:17:13 »
Yeni bir trend baslayacak. Ben de cok begendim. Ellerinize saglik; guzel iscilik.

Sent from my iPhone using Tapatalk
*

İ. G.

« Yanıtla #8 : Nisan 16, 2019, 21:58:09 »
Yapım aşamalarını anlatma şansınız olur mu? Mesela yapıştırıcı kullanıldı mı altında? gibi...
Biraz geç oldu kusura bakmayın.

Altı kendinden süngerli deri kullandık. Masa yüzeyini silip komple bally sürüp iyicene yaydık. Yaymazsanız sadece çizgi halinde yapışan yerler iz yapıyormuş. 2 kenarı sıfırlayıp yapıştırmaya başladık.  Diğer kenarlardan artan malzemeyi kestik (düz mantık).
Arkadaşım sonra orta masaya da yapmış. Resmini ekledim.

*

S. E.

« Yanıtla #9 : Nisan 17, 2019, 01:16:35 »
Harita masasını traşladım demiştiniz çok güzel olmuştu. Burda masanın kapağı ve masa traşlanmadı dimi ?
*

İ. G.

« Yanıtla #10 : Nisan 17, 2019, 07:28:04 »
Harita masasını traşladım demiştiniz çok güzel olmuştu. Burda masanın kapağı ve masa traşlanmadı dimi ?
Masa traşlanmadı. Ama ortadaki o kapak bayağı sıkı geçer oldu. Kenarlardan 2şer mm traşlamak gerekiyor bence.

*

B. B.

« Yanıtla #11 : Nisan 17, 2019, 07:36:34 »
Harita masasinda işçilik daha guzel olmus. Keşke orta masayida birlikte yapsaydiniz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

*

M. A.

« Yanıtla #12 : Nisan 19, 2019, 17:50:49 »
Harita masasinda işçilik daha guzel olmus. Keşke orta masayida birlikte yapsaydiniz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Katılıyorum... Ustalık sizdeymiş sanırım... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. C.

« Yanıtla #13 : Haziran 28, 2019, 11:49:22 »
Orta masa ne hale gelmiş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Harita masası başarı görünüyor gerçekten elinize sağlık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap