0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ş. Ö.

Ynt: Çapa Locası(Steamhead) yenileme
« Yanıtla #15 : Kasım 16, 2017, 22:55:07 »
Ben ödünç alıp kullandım.Uygun bir fiyatla nereden bulunur bilmiyorum.Kendimiz yapıp kalibre edebilirmiyiz acaba diyede düşünmedim değil.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Başka markalarında var ama bedellerinden pek hoşlanmadım.

*

E. D.

« Yanıtla #16 : Kasım 16, 2017, 23:12:56 »
Ali korsanım burada var, ama internette araştırırsanız başka sitelerde de bulabilirsiniz.

*

A. Ü.

« Yanıtla #17 : Kasım 16, 2017, 23:20:58 »
Ali korsanım burada var, ama internette araştırırsanız başka sitelerde de bulabilirsiniz.
Erdal korsanım,teşekkür ederim ucuz bişiy sanıyordum,ooo çok pahalı bir aletmiş vazgeçtim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap 

*

A. Ü.

« Yanıtla #18 : Kasım 16, 2017, 23:26:04 »
Ben ödünç alıp kullandım.Uygun bir fiyatla nereden bulunur bilmiyorum.Kendimiz yapıp kalibre edebilirmiyiz acaba diyede düşünmedim değil.
Başka markalarında var ama bedellerinden pek hoşlanmadım.
Her zaman lazım olan birşey değil,kendimiz yapıp uğraşmaya değecek bir alet değil bana göre.

*

E. D.

« Yanıtla #19 : Kasım 16, 2017, 23:31:37 »
Ali korsanım, bence biz bunu yaparız. Alet çok basit, sadece yayın uygun olması lazım o kadar. Bu aleti mümkünse bir yerlerden bul gör, sen kesin yaparsın.

*

A. Ü.

« Yanıtla #20 : Kasım 16, 2017, 23:51:21 »
Ali korsanım, bence biz bunu yaparız. Alet çok basit, sadece yayın uygun olması lazım o kadar. Bu aleti mümkünse bir yerlerden bul gör, sen kesin yaparsın.
Erdal korsanım,Basit bir alet gibi görülse de basit değil,baya emek uğraş gerekir aynı tansiyonu yakalamak için,uğraşmaya değmez diye düşünüyorum,biraz inceledim fotoğraflarını maliyeti 100 tl yi geçmeyecek bir alete 1622 tl yazmışlar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ya bunların parası çok,yada para saymayı bilmiyorlar:)
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2017, 23:52:40 Gönderen: Ali Ünalan »
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #21 : Kasım 17, 2017, 00:00:37 »
Belkide bizim alım gücümüz düşük,birde gümrük eklenince fiyatlar uçuyor.Yayın kullanım ile sertliğini değiştirmemesi gerekiyor.3,4,5 için 5,6,7 için 8,9,10 için farklı modeller yapılmış.Yayı bulduk diyelim.Kalibre etmek lazım.Skalayı oluşturmak için karşılıklı ölçümler yapmak lazım.
*

E. D.

« Yanıtla #22 : Kasım 17, 2017, 00:05:35 »
Erdal korsanım,Basit bir alet gibi görülse de basit değil,baya emek uğraş gerekir aynı tansiyonu yakalamak için,uğraşmaya değmez diye düşünüyorum,biraz inceledim fotoğraflarını maliyeti 100 tl yi geçmeyecek bir alete 1622 tl yazmışlar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bence teknede bulunsa iyi olur. Arma ayarlarını kolayca yapabiliriz.
Belkide bizim alım gücümüz düşük,birde gümrük eklenince fiyatlar uçuyor.Yayın kullanım ile sertliğini değiştirmemesi gerekiyor.3,4,5 için 5,6,7 için 8,9,10 için farklı modeller yapılmış.Yayı bulduk diyelim.Kalibre etmek lazım.Skalayı oluşturmak için karşılıklı ölçümler yapmak lazım.
Mevcut bir tane bulur taklit ederiz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #23 : Kasım 17, 2017, 00:11:35 »
Pazarcılar eskiden kullanırdı,hatta bizde vardı sahada bebek tarttığımız el baskülleri onların yaylarını kullanabiliriz.Yada dijital el tartıştı var onu adapte edeceğiz.
*

A. Ü.

« Yanıtla #24 : Kasım 17, 2017, 00:12:05 »
Bence teknede bulunsa iyi olur. Arma ayarlarını kolayca yapabiliriz.
Mevcut bir tane bulur taklit ederiz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
Gördüm bu aleti ne iş yaradığını biliyorum artık:)kafama yazdım bir gün bir yerlerde karşıma çıkar :)ucuz bulursam havada kaparım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. İ.

« Yanıtla #25 : Kasım 20, 2017, 10:55:50 »
  Her yıl, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'dan yola çıkıp, Sava, Tuna, Karadeniz, Marmara'yı
geçip Ege denizinde gezen arkadaşım Peter ile bu yaz birlikte idik.
Tuna'da ki köprüler nedeni ile yelken direiğini söküp, Köstence limanında vinç yardımı ile
tekrar yerine takıyormuş. Aklıma takıldı, sordum.
- Çarmık telleri ayarını nasıl yapıyorsun?
- Gitar akort aleti ile. Rüzgarın olmadığı, sessiz bir ortamda, önceden kabaca ayarladığım
  tellere küçük bir çekiç ile vurarak, alette görünen değeri, simetrik tarafta bulunan tele de
  uyguluyorum.
  Bu aletin fiyatına bir satış sitesinden bakım, 39 TL yazıyordu.
  Selamlar.
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #26 : Kasım 20, 2017, 10:58:06 »
  Her yıl, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'dan yola çıkıp, Sava, Tuna, Karadeniz, Marmara'yı
geçip Ege denizinde gezen arkadaşım Peter ile bu yaz birlikte idik.
Tuna'da ki köprüler nedeni ile yelken direiğini söküp, Köstence limanında vinç yardımı ile
tekrar yerine takıyormuş. Aklıma takıldı, sordum.
- Çarmık telleri ayarını nasıl yapıyorsun?
- Gitar akort aleti ile. Rüzgarın olmadığı, sessiz bir ortamda, önceden kabaca ayarladığım
  tellere küçük bir çekiç ile vurarak, alette görünen değeri, simetrik tarafta bulunan tele de
  uyguluyorum.
  Bu aletin fiyatına bir satış sitesinden bakım, 39 TL yazıyordu.
  Selamlar.
Siz çok yaşayın Cevat Korsanım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap