0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. A.

Elektrik Bilgisi Olan Yardım Edebilirmi?
« : Ekim 28, 2017, 18:45:18 »
Tüm GeKo abilerime kardeşlerime selamlar. Teknemle açıldığımda ışıkları açtığımda yanmıyorlar aradan zaman geçtiğinde yanıyorlar. bir arkadaşım akü kutup başlarını değiştir ondandır arabalarda öyle oluyor dedi =) bende emin olamadım siz GeKolara bir sormak istedim. kutup başlarını değiştirmekle geçermi? yoksa tesisatta kaçakmı vardır da ondanmı oluyordur acaba? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

Ynt: Elektrik Bilgisi Olan Yardım Edebilirmi?
« Yanıtla #1 : Ekim 29, 2017, 15:46:03 »
Akü kutup başları başlamak için iyi bir yer. Oradan başlyıp kabloları takip edin. Arad gevşemiş, çok ısınan vb. yerler var mı kontrol edin. Genelde en basitinden akü + kutbu -> panel -> lamba diye gider. Özellikle eksi bağlantıyı kontrol edin. Tüm akülerin eksisinin bağlandığı şeyler vardır. Anlattığınız tür hatalar genellikle bu eksi kısımdaki sorunlardan olur.

*

M. K.

« Yanıtla #2 : Ekim 29, 2017, 15:53:26 »
Merhaba,

Servis akünüz seyre başlamadan önce kaç volt gösteriyor? Eğer akü ömrünü tamamladıysa çok kısa sürede boşalır ve yine çok kısa sürede dolar. Akü boşken ışıklar yanmazken, Motor ile seyre başladığınızda çok hızlı şekilde dolup, ışıkları yakabilir hale geliyor olabilir.

Selamlar,

*

Ö. A.

« Yanıtla #3 : Ekim 29, 2017, 16:42:20 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba,

Servis akünüz seyre başlamadan önce kaç volt gösteriyor? Eğer akü ömrünü tamamladıysa çok kısa sürede boşalır ve yine çok kısa sürede dolar. Akü boşken ışıklar yanmazken, Motor ile seyre başladığınızda çok hızlı şekilde dolup, ışıkları yakabilir hale geliyor olabilir.

Selamlar,
Melih GeKom cvp için teşekkür ederim. Benim çift aküm var biri sıfır diğeride yeni sayılır. Aküleri genelde birini şarj edip diğerini bırakıyorum teknede o şekilde seyre çıkıyorum

LG-H870 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

A. Ç.

« Yanıtla #4 : Ekim 29, 2017, 16:46:36 »
Belirttiğiniz arıza büyük olasılıkla zaman değil teknenin sallanmasına bağlıdır. Akü başından ampullere kadar tüm bağlantılarda gevşeklik olabilir. Akülerinizin şarj etmesi normalse panel arkasında bulunan eksi kutup levhasındaki bağlantıları kontrol etmenizi öneririm. Birden çok lambada olduğuna göre büyük olasılıkla arıza buradadır. Bağlantılardan biri gevşektir veya korozyon vardır. 

*

Ö. A.

« Yanıtla #5 : Ekim 29, 2017, 16:49:10 »
Belirttiğiniz arıza büyük olasılıkla zaman değil teknenin sallanmasına bağlıdır. Akü başından ampullere kadar tüm bağlantılarda gevşeklik olabilir. Akülerinizin şarj etmesi normalse panel arkasında bulunan eksi kutup levhasındaki bağlantıları kontrol etmenizi öneririm. Birden çok lambada olduğuna göre büyük olasılıkla arıza buradadır. Bağlantılardan biri gevşektir veya korozyon vardır.
Tekneye çıktığımda ilk bakacağım yer orası olacaktır Ahmet abi. Çok teşekkürler cevap için abilerim.

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #6 : Ekim 30, 2017, 10:50:27 »
Panelin arkasında büyük ihtimalle bütün eksi lerin toplandığı bir yer olması lazım.Sizde nasıl bilmem ama o eksilerin hepsini kontak temizleyici ile temizleyip yeniden bağlayın derim.
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2017, 11:17:21 »
Panelin arkasında büyük ihtimalle bütün eksi lerin toplandığı bir yer olması lazım.Sizde nasıl bilmem ama o eksilerin hepsini kontak temizleyici ile temizleyip yeniden bağlayın derim.Tekrardan başlığa baktım elektrik bilgisi olan demişsiniz bilgi yok ama başıma gelen ve çözülme şekli budur şeklinde bir açıklama getireyim.
*

Ö. A.

« Yanıtla #8 : Ekim 30, 2017, 12:39:08 »
Panelin arkasında büyük ihtimalle bütün eksi lerin toplandığı bir yer olması lazım.Sizde nasıl bilmem ama o eksilerin hepsini kontak temizleyici ile temizleyip yeniden bağlayın derim.Tekrardan başlığa baktım elektrik bilgisi olan demişsiniz bilgi yok ama başıma gelen ve çözülme şekli budur şeklinde bir açıklama getireyim.
Şevket GeKom wd40 kullansam olurmu?

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #9 : Ekim 30, 2017, 14:02:06 »
Şevket GeKom wd40 kullansam olurmu?

WD 40 kullanmayın bence kontak temizleyici spreyler var.Bulmakta çok zor değildir aslında.Olmadı oksitlenmiş uçları bir şekilde temizleyip tekrar bağlayın.