0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. A.

Bot (dingi) Tamiri
« : Haziran 11, 2019, 08:44:23 »
Merhabalar,Elimdeki dingi yapıştırma yerlerinden açılmış durumda.Yeni bot fiyatlarıda malum.Tamir ettirip bir sezon daha kullanırım diyorum.Bunun için İstanbul'da bir iki tamir işi yapan yer buldum.Bu konuda tavsiye edeceğiniz yer varmıdır? Beklentim kaliteli iş ve uygun fiyat malum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

Ynt: Bot (dingi) Tamiri
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2019, 10:14:57 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhabalar,Elimdeki dingi yapıştırma yerlerinden açılmış durumda.Yeni bot fiyatlarıda malum.Tamir ettirip bir sezon daha kullanırım diyorum.Bunun için İstanbul'da bir iki tamir işi yapan yer buldum.Bu konuda tavsiye edeceğiniz yer varmıdır? Beklentim kaliteli iş ve uygun fiyat malum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Pasifik Denizcilik, Emre'ye bir sor istersen. Mobilyacılar Çarşısı, Eski Çiftlik Yolu Cd. No:49 Göztepe'den Çamlıca'ya çıkarken...

Botu oraya götürmen gerekecek.

Ben kendi botumu götürdüm, "Abi beni bu işe bulaştırma, sana yapışıtırıcı vereyim kendin uğraş, sonra bana çok küfredersin" dedi. 10 senelik canım botu yenileyeceğiz galiba...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ş.

« Yanıtla #2 : Haziran 11, 2019, 10:42:14 »
botlara gereken özeni göstermiyoruz, benımkı kışın yanmış  hadi canım dedim görünce

yanıga da pek care yok , botcular patlak tamiri pek gelmiyor genelde ayrılmaya bakıyoruz ,hele yanık oldu mu yenısını al diyoruz diyorlar
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2019, 10:43:42 Gönderen: Semih Sener »

*

E. A.

« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2019, 10:59:09 »
Pasifik denizciliği dün internetten bulmuştum ve aramıştım.Cumartesi bıraksam pazartesi akşam alsam olur mu dedim,botu görmemiz lazım dedi.

Elimde şu an iki bot var patlak,birinden hiç ümidim yok amadiğeri sanki yaşayacak gibi.Ben tamir etmeye çalıştım daha da kötü hale gelmemiştir diye ümit ediyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Cumartesi bırakacağım bakalım..

*

M. E.

« Yanıtla #4 : Haziran 11, 2019, 12:12:56 »
Bot tamirin de çare botçu Hasan.Firmasının adı Altunoğlu Marin.Gönderdiğim herkes memnun kaldı yapılan işlerden ve fiyatlardan.

*

E. A.

« Yanıtla #5 : Haziran 11, 2019, 14:08:57 »
Teşekkürler Mustafa korsan,internetten buldum iletişim bilgilerini.Pasifik yolumun üstünde,sonuç alamazsam Sarıyer yolu görünüyor:)
*

A. Ö.

« Yanıtla #6 : Haziran 12, 2019, 00:11:14 »
güneş botları yakıyor.Çaresi giydirmek.<İki resim gönderiyorum .

*

S. Ş.

« Yanıtla #7 : Haziran 12, 2019, 00:14:16 »
güneş botları yakıyor.Çaresi giydirmek.<İki resim gönderiyorum .

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap motora da şapka  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. Ö.

« Yanıtla #8 : Haziran 12, 2019, 15:01:39 »
Merhaba,
4 sene önce Karaköy'den 700-$'a aldığım ahşap taban 2.40m bot başüstünde güneş altında alt kaplamasını komple ek yerlerinden bıraktı. Marmaris'te Amarin firmasını aradım kenar köşe tamirini 150-250-TL arasına yapıyoruz ama komple taban yapıştırma ve alt koruma takviye plastikleri de söküp tekrar yapıştırma için 1.000-TL istediler. 170-$ yapıyor. 700-$ lık botun eskisi bile 350-$ eder hesabı ile kurtarma operasyonuna onay verdim. Gayet güzel oldu.Örtü ile güneşten korumamı ve fazla basınçlı (çok şişik) tutmamamı önerdiler.Garantili imiş. Fiyat fikir olur diye yazdım.
*

H. T.

« Yanıtla #9 : Haziran 12, 2019, 23:20:06 »
Ender'cim Göztepe köprüsünden yukarı çıkışta  libadiye caddesi civarlarında bot tamiri yapan Şükrü usta var, işini severek yapan birisi.
5 yıl önce Zafer evkuran tavsiye etmişti 3 sefer işim düştü ben memnun kaldım.
Şükrü usta 0533 4254803
*

E. A.

« Yanıtla #10 : Haziran 14, 2019, 15:34:33 »
Ender'cim Göztepe köprüsünden yukarı çıkışta  libadiye caddesi civarlarında bot tamiri yapan Şükrü usta var, işini severek yapan birisi.
5 yıl önce Zafer evkuran tavsiye etmişti 3 sefer işim düştü ben memnun kaldım.
Şükrü usta 0533 4254803

Tesekkurler abi,Hafta sonu ugrayayım.Umarım halledebiliriz.
*

E. A.

« Yanıtla #11 : Haziran 14, 2019, 15:36:45 »
Merhaba,
4 sene önce Karaköy'den 700-$'a aldığım ahşap taban 2.40m bot başüstünde güneş altında alt kaplamasını komple ek yerlerinden bıraktı. Marmaris'te Amarin firmasını aradım kenar köşe tamirini 150-250-TL arasına yapıyoruz ama komple taban yapıştırma ve alt koruma takviye plastikleri de söküp tekrar yapıştırma için 1.000-TL istediler. 170-$ yapıyor. 700-$ lık botun eskisi bile 350-$ eder hesabı ile kurtarma operasyonuna onay verdim. Gayet güzel oldu.Örtü ile güneşten korumamı ve fazla basınçlı (çok şişik) tutmamamı önerdiler.Garantili imiş. Fiyat fikir olur diye yazdım.

Çok tesekkurler abi.Bende tamirden yanayım.Yeni bot fiyatları cok yüksek.Yeni bot almayı düşününcede fiber taban falan bakmaya başlıyorum haliyler fiyatlar daha da yükseliyor.
*

B. B.

« Yanıtla #12 : Eylül 26, 2019, 13:20:35 »
Ender Korsanım,
Ne yaptınız son durumda? Benim botta ayrıldı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. T.

« Yanıtla #13 : Eylül 26, 2019, 16:48:02 »
Merhaba arkadaşlar.  İstanbul da bot a hesaplı giydirme kılıf yapan yer varmıdır?
Yen bir bot parası istiyorlar diye duydum. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. M.

« Yanıtla #14 : Eylül 27, 2019, 13:06:37 »
Selam Arkadaşlar,
   Benim en büyük hobim zıpkın ile balık avcılığı olduğundan şişme botu çok kullanıyoruz.Tecrübe ettiğim konularda sizide bilgilendireyim.
    2 çeşit kumaş var.Pvc ve hypalon.Pvc genelde en çok kullanılan ürün.Kullanıma bağlı olarak en az 5 an çok 15 sene ömrü var.Hypalon çok daha profesyonel kullanıma uygun(askeriye, sahil güvenlik, arama kurtarma v.b. kullanıyor).Ömür olarak en az 10 ,en çok 25–30 sene gideri var.
   Bu botların ömrünü en çok etkileyen güneş.Üretim aşamasında yapıştırıcılar ısı ile yapıştırılıyor.Teknelerin üzerinde ,şişik vaziyette ,belli bir basınça taabi olan bot güneşinde ısıtması ile yapıştırıcıda olumsuzluklara sebep oluyor.zamanla yapıştırıcı etkisini kaybediyor.
   Belli bir süre güneş ışığına maruz bırakılan botunuza sabah kalktığınızda ,kontrol edip sağlam olduğunu düşünüyorsunuz.Ancak yapışma özelliğini kaybeden yerlerden,günün ilerleyen saatlerinde güneşin etkisi ile ve içindeki hava basıncının etkisi ile açılmalar olabiliyor.
   Tavsiyem.kendiniz yapabilirsiniz.Çift kompenentli yapıştırıcılardan almanız gerekiyor.Öncelikle botun yapışma yerlerine işaretleme yapıyorsunuz(açtıktan sonra aynı yerlerden öpüştürmek için).Bir tane hava ısıtıcı tabanca ile ısıtarak yapışma yerlerini açıp,eski ilacı tiner ili temizliyorsunuz.Daha sonra tümünü tekrar yapıştırıyorsunuz.Yapıştırıcısı özeldir.3 tane botu açıp,kendim yapıştırdım.Biraz tecrübe edindim.Kolay gelsin