0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Z. D.

BODRUMDA BUZDOLABI TAMİRCİSİ
« : Ağustos 09, 2012, 07:05:41 »
Bodrumda tavsiye edebileceğiniz Buzdolabı tamircisi varmıdır.

Hamdi Atalay korsanım çok çekmiş onlardan

*

H. E.

Ynt: BODRUMDA BUZDOLABI TAMİRCİSİ
« Yanıtla #1 : Ağustos 09, 2012, 08:41:13 »
Konunun ağaçtan düşmüşü Cüneyt Baygün Korsandır. Kendisine başvurula... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. A.

« Yanıtla #2 : Ağustos 09, 2012, 09:08:01 »
dolapçı raşit bey 05322717104  telefon numarası bodrumu içinde dükkanı  pazarlık edin lütfen  eğer danfos  elektronik kart bozuk ise izmirden ucuz temin edebilirsiniz kargo ile yolluyorlar atom elektronik  TEL: +90 (232) 433 70 81 -433 70 86  kartı kendiniz de  takabilirsiniz kolay gelsin

*

Z. D.

« Yanıtla #3 : Ağustos 09, 2012, 18:40:33 »
Buzdolabı sürekli çalışıyor ve çok az soğutuyor. Karttanmıdır yoksa gaz eksiğimi vardır

*

T. A.

« Yanıtla #4 : Ağustos 09, 2012, 19:14:07 »
Muhtemelen gaz eksigidir zafer korsan ama dikkat, gaz basmadan kacak yerini tespit etmelisiniz.

*

H. A.

« Yanıtla #5 : Ağustos 09, 2012, 19:22:54 »
gaz eksilmiştir tunç korsanın dediği gibi kaçağı  tespit edip daha sonra gaz bastırın  iki defa  para ödemeyin
*

S. O.

« Yanıtla #6 : Ağustos 09, 2012, 19:37:26 »
Zafer K.
Bu sorun gaz eksikliğinden kaynaklanıyor.Piyasa buzdolapçıları 150 TL.gibi bir ücretle aparatlarıyla gelip gaz basıyorlar.Burada cihazınıza özel gazın cinsini ve kod No.sunu mutlaka saptayın.
Ayni aparat,hortumları rekorları,basınç ölçer saati ve tüpüyle beraber 90 Tl. civarlarında piyasada mevcut ve sanırım birçok buzdolabını doldurabiliyorsunuz.
Dikkat edilmesi gereken hususlar :
1.Önce borulardaki havanın ve kalan gazın vakumlanarak tahliye edilmesi.(bu iş için araba lastiği şişirmek için kullanılan 12 V çakmaklık girişi olan cihazın hava emiş kısmını kullanabilirsiniz.)
2.borulara yeniden hava girmesini engelleyecek çabuklukta gaz aparatını bağlıyarak yavaş yavaş gazı vermek ve buzdolabındaki evaporatöre  konulacal çok ince kablolu bir digital termometre ile (kablo ve prob içerde-gösterge dışarıda /kapak kapalı ) hararetin düşmesini gözleyerek gazı tamamlamak.
3.gazın fazlası da kompresör ve borularda soğutma yaparak randımanı düşürebilir.Bu nedenle
sıcaklık dolabınızın cinsine göre -10 ila - 18 C derece arasında olduğunda işlemi tamamlamak.
4.Yine dolabınıza özel gaz basıncını da basınçölçerden okumak.
Kolay gelsin.
*

S. Ç.

« Yanıtla #7 : Ağustos 09, 2012, 23:43:32 »
Sırf evoparator tamir ediliyormu?Birde gaz ve doldurma aparatlari nerelerde satılır.
*

K. K.

« Yanıtla #8 : Ağustos 10, 2012, 09:21:39 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Buzdolabı sürekli çalışıyor ve çok az soğutuyor. Karttanmıdır yoksa gaz eksiğimi vardır

Muhtemelen gaz eksildi Zafer korsanım.
Ben de de olmuştu.Gelen usta kaçak yerini buldu önce.Rekorlardan ikisi gevşemiş ordanmış.
Sonra vakumla içindeki kalanı emdirdi.Ardından yeni gazı bastı.Şu anda eskisinden iyi soğutuyor.
Ayarını kıstım hatta.
Ama bana 250 TL ye patladı.Neymiş usta çok yoğunmuş taaa Kaynarca'dan geliyormuş falan.
Neyse naapalım biraların maliyetine ekleriz artık.
*

U. K.

« Yanıtla #9 : Ağustos 10, 2012, 09:34:55 »
Burada vakum önemli, düzgün vakum yapılmazsa içeride kalan havadaki su buharı kompresöre su yürümesine ve daha ciddi hasarlara neden olur.  o yüzden tecrübeli birisine yaptırmayı tavsiye ederim, amatörce veya tecrübe olmadan yapılacak iş değil.

Kamil Abim, 250 TL iyiymiş yahu.  Ben şu amortisman bitene kadar sen de bira içmiyim o zaman  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ağustos 10, 2012, 09:35:43 Gönderen: Umut Korkmaz »
*

M. B.

« Yanıtla #10 : Ağustos 10, 2012, 12:51:53 »
Sevgili Zafer,

Bodrum da Osman Yiğit - AGENTE Yacht  yakınım dır. Buzdolabı dahil bir Yelkenli ile ilgili her problemi çözecek kapasitede Servis verir.
Tel : 05336519808
*

A. S.

« Yanıtla #11 : Ağustos 11, 2012, 23:17:25 »

[/quote]

Ama bana 250 TL ye patladı.Neymiş usta çok yoğunmuş taaa Kaynarca'dan geliyormuş falan.
Neyse naapalım biraların maliyetine ekleriz artık.
[/quote]

Ya ben ne yapayım,bir türlü  sorunları halledemeyince ustayı yanımda işe aldım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
1 senedir buzdolabı ile sorunum yok  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap