0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

İ. Ö.

Ynt: Autopilot arızası
« Yanıtla #15 : Kasım 20, 2012, 16:29:57 »
Ama clutch a direkt 12 volt verdiğimde de aynı şekilde çalışmaya devam etti.

*

H. E.

« Yanıtla #16 : Kasım 20, 2012, 16:33:46 »
"Elektronik cihazlardaki arızaların %90'ı kablo arızasıdır" derdi babannem. Öncelikle kabloları kontrol edin.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. Ö.

« Yanıtla #17 : Kasım 20, 2012, 16:42:51 »
Course Computer'deki Clutch çıkışından 12 v çıkmadığı için tüm veriler Computer'de devre arızasını gösteriyor galiba.

*

M. İ.

« Yanıtla #18 : Kasım 20, 2012, 17:10:53 »
yada verdiğiniz açıdan sapma olduğunu farkedemiyor olabilir mi ?

*

İ. Ö.

« Yanıtla #19 : Kasım 20, 2012, 17:20:45 »
Farkediyor ve pompa çalışmaya başlıyor ancak dümeni düzeltmiyor.

*

M. İ.

« Yanıtla #20 : Ocak 30, 2013, 16:36:36 »
İsmail korsan, bu problem çözüldü mü merak ettim..
*

T. G.

« Yanıtla #21 : Şubat 06, 2013, 22:40:38 »
Çöpe at gitsin . Dandik malzemeyle denize çıkılmaz
*

İ. Ö.

« Yanıtla #22 : Şubat 07, 2013, 09:43:17 »
Murat Korsan, problemi çözdük. Kart arızası giderildi. Tam kapasite çalışıyor. Tümay korsanım çok haklısın ama günahlarım koyvermiyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. K.

« Yanıtla #23 : Şubat 07, 2013, 19:43:23 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merhaba İsmail Korsan,
Eğer acil tamir gerekmiyor ise karta bakmak isterim.
Elektronik kart arızası ise muhtemelen çözebilirim.

Seval Korsaniçe kart konusunda çok iyidir... Benim otopilot çalışmadığında raymarin tarafından marmarise gönderilmiş ve geri geldiğinde yine çalışmayıp,ben anlamadığım halde Seval korsaniçe tarafından kontrol edildiğinde üzerinde acaip yanıklar ve değişiklikler tespit edilmişti...

Seval korsaniçe (sağolsun) ingiltere raymarin e berbat edilmiş kartın fotosunu nasıl berbat edildiğini anlatan bir maille gönderdikten sonra raymarin beni aradı ve kartımı değiştirdi... O zamana kadar yeni kart için 767 avro diyen raymarin, borç olarak 650 tl çıkardı...Üstelikde kart takıldıktan sonra 1 sene arayıp soran olmadı ama ben bir sene sonra gidip Orhan bey e (raymarin)parayı ödedim... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Z.

« Yanıtla #24 : Şubat 07, 2013, 21:43:12 »

raymarin, borç olarak 650 tl çıkardı...Üstelikde kart takıldıktan sonra 1 sene arayıp soran olmadı ama ben bir sene sonra gidip Orhan bey e (raymarin)parayı ödedim... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Nedeeen..!
*

İ. Ö.

« Yanıtla #25 : Şubat 08, 2013, 09:35:58 »
Seval Hanım'a teşekkürlerimi ilettim. Son çare olarak kendisine başvuracaktım. İzmir'de (isim vermemin sakıncası yoksa daha sonra verebilirim) çok memnun kaldığım bir servis sorunu halletti. Herkese çok teşekkürler. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

B. B.

« Yanıtla #26 : Ağustos 21, 2013, 13:34:23 »
Sevgili Korsanlar,
Tekne 1 senedir bizde. taaa Hırvatistanlatdan geldi, Marmarada dolaştık. Bu bayram aşağıalara doğru en iyi hava koşullarını seçerek yola çıktık. Tabii ki yolda hava patladı ve yakalandık. Diyeceksiniz ki konuyla ilgisi ne? Çanakkaleye kadar sürekli birbirimize Allah bu otopilotu bulanlardan razı olsun filan derken bize göre acayip belki sizlerin başına gelmiştir, mesajlar çıkmaya ve tabii ki söz dinlememeye başladı. Mörfi kanunu iş başında:)) Çıkan mesaj 5000 Sail ve bir müddet sonrada Low Battrey mesajları. Bu arada Raymarin ST 4000Plus model. Biz low battery deyince kablolarda akımda bir şeyler vardır diye kabloları değiştirdik Bozcaadada. Fakat yinede aynı mesajı vermeye devam. Şu anda tekne Midilli de. Marmarise telefon açtık sökün gönderin dediler, İstanbul raymarin teknik servisi boşuna sökmeyin kart (beyin) arızasıdır, tamiri olmaz dediler. İnternette de farklı farklı görüşler var bu konuda. Özellikle Seval korsaniçe sanırım bu konuda uzman. Ne yapmamız konusunda sizlerden de görüş rica ediyorum. yenisinin fiyatı malumunuz.

Şimdiden herkese teşekkürler.
*

M. İ.

« Yanıtla #27 : Ağustos 21, 2013, 13:40:37 »
Buket Korsan, Marmaris'te Kenan Cicigül ile bir görüşün derim.
Telefonu aşağıdaki linkte var.

*

B. B.

« Yanıtla #28 : Ağustos 21, 2013, 14:04:45 »
Çok teşekkürler. Görüştük kendisiyle fakat söküp gönderin dedi. parça konusunda yardımcı olabiliyormuş fakat benim endişem astarı yüzünden pahalıya çıkmasın.
*

B. S.

« Yanıtla #29 : Ağustos 21, 2013, 16:14:33 »
hiç çalışmayan st 2000 için de raymarine; bu çok eski bir model yapamayız demişti.. Kenan beye yolladım.. Sıfır gibi geri geldi.. Ne kadar teşekkür etsem azdır..