0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

G. Ö.

Ynt: Acil, Lofrans ırgat tamiri
« Yanıtla #15 : Kasım 19, 2017, 19:18:12 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben Irgatımı bu yaz bakım için,İkitelli Dolapdere San Sit nde,Osman Ustaya götürdüm.
Osman Ustanın tam işi ırgat bakımı ve yeni ırgat üretimi,aynı zamanda dişli,motor değişimi de yapıyor,memnun kaldım ve ekonomik ...

Osman ustayı referanslı ustalar arasına alalım

Telefonu var mı el altında kayıt altına almış olalım

Gezgin Korsan Rehber'de ''Yedek Parça, Tamir, Tekne Bakımı'' başlığında...

« Son Düzenleme: Kasım 19, 2017, 19:26:35 Gönderen: Gülümser Özharar »

*

B. H.

« Yanıtla #16 : Şubat 28, 2018, 05:13:43 »
Sevgili Korsanlar,

Lofrans ırgat bakımı konusunda bodrumda yardımcı olabileceğini düşündüğünüz güvenilir bir irtibat bilgisi varsa, paylaşırsanız sevinirim. Geko rehberde göremedim. Teşekkürler!

*

A. A.

« Yanıtla #17 : Şubat 28, 2018, 13:52:53 »
Merhaba, benimkini izmir de bir dinamo tamircisine(gürsoy usta 05308264139) götürdüm yeni gibi yaptı. Bodrumda da dinamocu vardır. kolay gelsin.

*

B. H.

« Yanıtla #18 : Şubat 28, 2018, 21:18:51 »
Teşekürler!

*

B. G.

« Yanıtla #19 : Mayıs 22, 2023, 13:44:26 »
Merhaba
Lofrans Tigres 1200Watt 12 V ırgatımın bakımını yapmak istiyorum
Gerekli orijinal parçalar çok pahalı ve kit olarak satıldığı gibi aralarında teknede mevcut olması nedeni ile (pul somun vs) parasını ödeyip ama kullanmayacağım parçalar da var
Irgatı henüz açmadığım için elimde numune de yok maalesef. Sök, Ara, dön tekneye, dene,git gel vs yapmaya başlamadan size sormak istedim :
Lofrans Tigres 1200W bakımıni kendi yapıp, orjinal olmayan keçe ve O Ringleri alternatif bir yerden temin eden ve sonuçtan memnun kalan var ise kaynak bilgilerini paylaşabilir mi?
(Oncelikli aradığım 291 ve 319 no lu parçalarin alternatifi)
Teşekkür ederim
Bergil Gökçin

*

A. K.

« Yanıtla #20 : Mayıs 22, 2023, 13:56:13 »
bu firmalar zaten dışarıdan malzeme alıyorlar.  İmpeller gibi mözel şekil olsa tamam ama segman, kece, o-ring üniversal malzemeler.  , ancak ucuzu veya kaliteli malzeme  olan var .
o-ringin ısıya veya sürtünmeye dayanıklı olanları var
keçe nin ise yayları çeliktir belki zamanla paslanarak fonsiyonunu kaybeder , o yüzden bulabiirseniz paslamaz yaylısını alın .  yoksa yapabiliyorsanız paslanmaz ring alıp kendiniz sıkıştırın.

Persembe pazarı veya imes İstanbulda hepsini bulursunuz.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2023, 14:02:14 Gönderen: Atilla Kaplan »
*

A. Ç.

« Yanıtla #21 : Mayıs 22, 2023, 14:24:28 »
Oto parçacılarında bulabilirsiniz. Özel parçalar değil, ölçüleri var, zaten yağda çalışıyorlar. Bostancı Sanayi Sitesine dönünce en soldaki sokak sonuna doğru bodrum katta contacı var, onda vardır
*

B. G.

« Yanıtla #22 : Mayıs 22, 2023, 20:08:47 »
Ahmet kaptan, Atilla kaptan,
Teşekkür ederim. Arastiracagim.

GK nin bilgisi icin...
Muhtemelen sizlerde de olabilir..Ola ki yok ise..Kütüphanemden iki kaynak.. Tigres bakımı yapmak isteyenlere yararlı olabilir.
Ilki Temel bakim, ikincisi Detaylı Lofrans-Tigres bakımı için hazirlanmis merakli bir kaptan tarafından...
Görselleri özenle hazırlanmış..
Hem bakimi yapip hem de bu detayda fotograflamak sevmeden yapilacak is degil.
Teknik ingilizce Google Translator ile kolayca anlaşılır hale gelebiliyor

Kolay gelsin
Bergil
*

B. G.

« Yanıtla #23 : Haziran 12, 2023, 15:58:40 »
Merhaba

Keçeleri Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bayisi Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap dan temin ettim.
NBR olanlar paslanır spiralli, Vitonlar ise paslanmaz spiral yaylı.

Bir ölçüyü Viton malzemeden olanını aldım.
Satış mühendisi kullanimda 90 Celcıusa kadar sorun olmayacagini belirterek stokta olmayan diger ölçüyü NBR olarak temin edip içindeki paslanir yayı NBR O-ring (70 Shore sertlik) ile değiştirmemi önerdi.
Bergil

*

A. K.

« Yanıtla #24 : Haziran 12, 2023, 16:34:02 »
Merhaba

Keçeleri Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bayisi Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap dan temin ettim.
NBR olanlar paslanır spiralli, Vitonlar ise paslanmaz spiral yaylı.

Bir ölçüyü Viton malzemeden olanını aldım.
Satış mühendisi kullanimda 90 Celcıusa kadar sorun olmayacagini belirterek stokta olmayan diger ölçüyü NBR olarak temin edip içindeki paslanir yayı NBR O-ring (70 Shore sertlik) ile değiştirmemi önerdi.
Bergil

Muhendisin dediği gibi Viton malzeme bulabileceğin en iyi malzeme . Düşünün, Biz bunları sıcak tutkal makinalarında kullanıyoruz. Almışken yedeğini alın çünkü heryerde bulunmaz .  çok isabetli bir karar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap