0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. D. Y.

Ynt: İstanbul'da dalış tüpü bakımı?
« Yanıtla #15 : Ocak 16, 2019, 21:51:36 »
Onursan ile cansalı bakımı için görüşmüştüm, tüpü sorayım bi, ikisi beraber yapılırsa iyi olur, sağolun

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #16 : Şubat 19, 2019, 19:07:54 »
Selam, İstanbulda HABAŞ yapıyor ama bu konu önemli tüpün test edilip dalışa uygunluğuna garanti damgası basılması gerekli. Hayati önem taşıyan konu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. D. Y.

« Yanıtla #17 : Şubat 19, 2019, 21:24:28 »
Habaş dalışa uygunluk damgası vurmuyor muy muş?

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #18 : Şubat 19, 2019, 21:35:17 »
Evet,
tüpün üzerinde üreticisinin bastığı değerleri referans alarak, yaptıkları testte hala nominal değerleri sağladığını tespit ettiklerinde bastıkları damga o anlama geliyor. Eğer bir dalış kazasında adli anlamda (ve aslında her şekilde) donanım kusuru incelemesi yapılıyorsa kullanılan tüpün testli olup olmadığına mutlaka bakılır.

*

M. D. Y.

« Yanıtla #19 : Şubat 19, 2019, 22:27:42 »
Habaş Maltepe test bakım test yapıyoruz desi, ama dalışa uygunluk damgası basıyor mu sormadım açkkçası, daha da götüremedim.

*

Y. İ.

« Yanıtla #20 : Şubat 20, 2019, 10:24:07 »
Benimde test yapılacak 5 tüpüm var uygun fiyatlı yer bulunursa bilgi verilmesi rica olunur
*

M. D. Y.

« Yanıtla #21 : Şubat 20, 2019, 13:51:55 »
Slm, habaş kartal test ve damgalama yapıyormuş tanesi 200tl dediler
*

Ç. Ş.

« Yanıtla #22 : Şubat 20, 2019, 17:05:01 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benimde test yapılacak 5 tüpüm var uygun fiyatlı yer bulunursa bilgi verilmesi rica olunur

5 Tüp mü, dalış merkezi işletiyorsunuz herhalde.
Espriydi tabii, 5 tüp birden 1000 tl iyi para tutacak
*

H. T.

« Yanıtla #23 : Şubat 21, 2019, 14:36:14 »
Fiyat biraz yüksek. Tüplerle ilgili iki standardımız var. Biri endüstri standardı olarak nitelediğimiz göz bakımı. İşlem vanayı sökerek tüpün içinde korozyon oluşumu vs var mı kontrol etmek ve eğer varsa temizlemek. Bu kısmını hidrostatik test yapan firmalar yapmaz.

Mevzuata göre 5 yılda bir yapılması zorunlu hidrostatik test için vanasını söküp gönderirsiniz. Tüpünüze çalışma basıncının %50 fazlası basınca dayanıklı bir kap içinde uygulanır ve tüpteki metal yorgunluğu ölçülür. Kabul edilir sınırlar içerisindeyse tüpün üzerine tarih damgası vurulur ve bir sertifika düzenlenir. Unutmayın ki aslolan sertifikadır. Tarih damgası ihtiyari, sertifika asıldır.

Son yıllarda mevzuat değişikliği ile birlikte yangın tüpü ve can salı bakımıyla uğraşn firmalar da test yapmaya başladılar. Onları da araştırabilirsiniz.

Son olarak tüp kadar vananızın durumu da önemlidir. Vana da periyodik bakım ister. O ringlerinin değişmesi gerekir.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

M. D. Y.

« Yanıtla #24 : Şubat 21, 2019, 16:35:32 »
Peki habaş  hem metal yorgunluğu, korozyon temizliği , vana testi, ringlerin değişimi yaparmı, ya da tek elden tamamını yapan güvenilir bir yer önerebilir misiniz, yaparım diyen heryere güvenmek zor.
*

H. T.

« Yanıtla #25 : Şubat 21, 2019, 16:48:37 »
Peki habaş  hem metal yorgunluğu, korozyon temizliği , vana testi, ringlerin değişimi yaparmı, ya da tek elden tamamını yapan güvenilir bir yer önerebilir misiniz, yaparım diyen heryere güvenmek zor.
Maalesef Habaş ya da diğerleri test dışında işlem yapmaz. Deep Store'da yapmıyorsa Anadolu yakasında başka bildiğim yer yok ne yazık ki. Bir iki arkadaşıma sorar özel mesajla bilgi gönderirim size.

*

H. T.

« Yanıtla #26 : Şubat 21, 2019, 17:37:40 »
Mehmet korsanım, size özel mesajla gönderdim. Roy (Oksen) sektörden eski bir arkadaşımdır. Her konuda yardımcı olacak. Kendisiyle konuştum. İsteyene özel mesajla gönderebilirim iletişim bilgilerini.

« Son Düzenleme: Şubat 21, 2019, 17:39:32 Gönderen: Hakan Tiryaki »
*

M. D. Y.

« Yanıtla #27 : Şubat 21, 2019, 19:17:39 »
   Teşekkür ederim, artık uğraşmıyacağım, ikisini de uygun fiyatlı satıcam, sağolun.
*

B. B.

« Yanıtla #28 : Mart 15, 2019, 09:22:36 »
Sevgili Korsanlar,

Teknemde acil durumlar icin scuba setim var ancak tüpüm çok eski olduğundan artık dolum yaptıramiyorum (Uygun Degilmis)
Alüminyum düşünüyorum. Marka model ve nereden alacağım konusunda  önerileriniz için şimdiden tesekkur ederim.
Not : Tekne altı temizliği için kullanacağim

*

O. E.

« Yanıtla #29 : Mart 15, 2019, 09:30:11 »
Sevgili Korsanlar,

Teknemde acil durumlar icin scuba setim var ancak tüpüm çok eski olduğundan artık dolum yaptıramiyorum (Uygun Degilmis)
Alüminyum düşünüyorum. Marka model ve nereden alacağım konusunda  önerileriniz için şimdiden tesekkur ederim.
Not : Tekne altı temizliği için kullanacağim

Pony
Ponyairset.com
Hüseyin bey
Her Denizcilik şirketine O satıyor...East Marine dahil

Selamımı söyleyin ....
« Son Düzenleme: Mart 15, 2019, 09:35:19 Gönderen: Oktay Eryılmaz »