0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. G.

Yeke otopilot
« : Mayıs 20, 2020, 21:53:59 »
Yeke otopilot olarak bir çok marka var hepsi yurtdışı Hangisi ve nasıl bulacağım kafam karıştı Yurdumuzda bunu satılması neden yok nerden ve hangi markayı temenni edeceğiz Teknem 2500 kg yelkenli Gofi 21

*

H. A.

Ynt: Yeke otopilot
« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2020, 23:38:44 »
St 1000 raymarine  yeter size  zaman zaman ikinci el  satılıyor veya raymarine  yetkili satıcısında  bulabilirsiniz

*

F. B. D.

« Yanıtla #2 : Mayıs 24, 2020, 15:59:23 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yeke otopilot olarak bir çok marka var hepsi yurtdışı Hangisi ve nasıl bulacağım kafam karıştı Yurdumuzda bunu satılması neden yok nerden ve hangi markayı temenni edeceğiz Teknem 2500 kg yelkenli Gofi 21
Selçuk Korsan eğer teknede Raymarine chartplotter varsa ya da takmayı düşünüyorsanız plus(+) modellerine yönelmenizi öneririm irtibatlı olmaları için. Lucas'da c70 chartplotter var, yekeye bağlı st2000+ kullanıyorum ben de, c70 üzerinden çizdiğim rotayı tutabiliyor otopilot, komutla tramola atabiliyor, uzun seyirlerde kolaylık sağlıyor. İkinci el ilanları takip etmenizi öneririm, Raymarine'in iyi bir ikinci el piyasası var, kolay kolay bozulabilen aletler de değil, güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*

Ç. A.

« Yanıtla #3 : Mayıs 24, 2020, 23:41:58 »
Simrad markasının TP serisini senelerce kullandık. Doğru düzgün bakım yapmadık, fırtınalarda sırılsıklam oldu, ancak mükemmel derecede memnunduk. Hangi modeldi hatırlamıyorum ancak sanırım tekne boyutuna göre karar veriliyor. Size TP10 yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Tekneyi satmasak gres yağı ile yağlayıp bir 10 yıl daha kullanırdık herhalde. Kefilim bu cihaza sonuna kadar.
Bu arada sanırım bu cihazın öyle pek havalı özellikleri yoktu. Tramola vs atmak için kendiniz ayarliyordunuz. Yine de pek ihtiyaç duymadığımı söyleyebilirim bu özelliklere. Zaten bir defa rota belli oldu mu aynı doğrultuda saatlerce seyir yapıyoruz normalde. Gereken küçük ayarlamaları da tuşlarından basitçe yapıyorduk. 1° veya 10° olarak sadece bir tuşa basıp.
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2020, 23:45:40 Gönderen: Çelik Atagün »

*

F. B. D.

« Yanıtla #4 : Mayıs 25, 2020, 02:29:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Simrad markasının TP serisini senelerce kullandık. Doğru düzgün bakım yapmadık, fırtınalarda sırılsıklam oldu, ancak mükemmel derecede memnunduk. Hangi modeldi hatırlamıyorum ancak sanırım tekne boyutuna göre karar veriliyor. Size TP10 yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Tekneyi satmasak gres yağı ile yağlayıp bir 10 yıl daha kullanırdık herhalde. Kefilim bu cihaza sonuna kadar.
Bu arada sanırım bu cihazın öyle pek havalı özellikleri yoktu. Tramola vs atmak için kendiniz ayarliyordunuz. Yine de pek ihtiyaç duymadığımı söyleyebilirim bu özelliklere. Zaten bir defa rota belli oldu mu aynı doğrultuda saatlerce seyir yapıyoruz normalde. Gereken küçük ayarlamaları da tuşlarından basitçe yapıyorduk. 1° veya 10° olarak sadece bir tuşa basıp.
Çelik Korsanım, Furuno otopilotların su geçirmezliğin Raymarine otopilotlarından daha iyi olduğunu duymuştum ben de, ancak ne yazık ki ikinci el olarak bu cihazlardan bulmak bir hayli zor. Seatalk irtibatı ise havalı bir özellik olmaktan öte, bu özelliği taşıyan remote kontrol, radar, ais receiver ve sensörler gibi enstrümanlarla birleşince single handed seyir için faydalı özellikler sunuyor düşük elektrik tüketimleriyle, üstelik tüm bu cihazları ve parçalarını da ikinci el olarak kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi