0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. E.

SOLO SEYİRLERDE MİSAFİR
« : Eylül 17, 2020, 12:06:39 »
Değerli arkadaşlar uzun seyirlerde hele de solo seyirlerde hep düşünürüm.Bir çok uzun yol tecrübesi edinmek isteyen,henüz istediğim tekneye kavuşamadım keşke bir teknede misafir olabilsem diyen kaptanlarımız vardır. 10-12 saat seyirler de yanım da benimle seyir yapan birisi olsa hem kısa kısa dinlenirim hem yanımda ki kişi keyif alırdı diye düşünenlerimiz vardır sanırım.Bir bölüm oluştursak ve orada seyir planları paylaşan kaptanlar ile şu tarihlerde yola çıkacak kaptanlara eşlik edebilirim diyen misafirlerin buluşma noktası olur.Ne dersiniz.

*

B. K.

Ynt: SOLO SEYİRLERDE MİSAFİR
« Yanıtla #1 : Eylül 17, 2020, 13:59:35 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Değerli arkadaşlar uzun seyirlerde hele de solo seyirlerde hep düşünürüm.Bir çok uzun yol tecrübesi edinmek isteyen,henüz istediğim tekneye kavuşamadım keşke bir teknede misafir olabilsem diyen kaptanlarımız vardır. 10-12 saat seyirler de yanım da benimle seyir yapan birisi olsa hem kısa kısa dinlenirim hem yanımda ki kişi keyif alırdı diye düşünenlerimiz vardır sanırım.Bir bölüm oluştursak ve orada seyir planları paylaşan kaptanlar ile şu tarihlerde yola çıkacak kaptanlara eşlik edebilirim diyen misafirlerin buluşma noktası olur.Ne dersiniz.

Bizler gibi henüz teknesini alamamış, cesaret bulamayan korsanlara inanılmaz katkısı olur. Keşke olsa...

Ayrıca her ne kadar Ören'de ikamet ediyor olsam da, Kuşadasında doğdum büyüdüm Mustafa Korsanım, hafta sonları genelde Kuşadasında'yım. Bir gün denk gelebilmek ümidiyle, selamlar...
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2020, 14:01:27 Gönderen: Biray Korkmaz »

*

Y. A.

« Yanıtla #2 : Eylül 17, 2020, 14:51:21 »
Ben de henüz yelkenli teknesine kavuşamamış bir korsan adayı olarak kendi adıma çok teşekkür ederim böyle bir fikri ortaya attığınız için ancak tekne sahiplerinin haklı olarak bu konuda çok çekinceleri vardır.
Benim yelkenli teknem olsa hiç tanımadığım biriyle seyre çıkmadan önce en azından 2-3 kere oturup bir şeyler içmek isterim ki kafamdaki sorulardan bazılarını cevaplamış olayım.

*

E. S.

« Yanıtla #3 : Eylül 17, 2020, 15:35:14 »
Belirli bir süre önce üye olmuş, forumda belirli bir sayının üzerinde mesajı olan kişilerin yazdıklarından, üsluplarından, fikirlerinden yaklaşık olarak nasıl insanlar olduğunu çıkarmak çok zor değil aslında.
Ama diyelim ki bu haftasonu falanca yerden denize çıkacağım, 1 yol arkadaşı lazım ve bu başlık altında arayışımı belirttim ama birden fazla gönüllü var. O zaman nasıl yapacağız? İlk gönüllü olanı değil de 3. başvuranı gözüm daha çok tuttu, yada 2. başvuran Geko ile ortak tanıdıklarımız var, onu almak istiyorum. Nasıl işler bu sistem?

*

S. D.

« Yanıtla #4 : Eylül 17, 2020, 16:04:54 »
Aslında bunun için yaratılmış bildiğim üç popüler site var:

Hatta bu platformlarda halihazırda Türkiye'den yerli ve yabancı tekneler ile farklı tecrübelerden denizciler var.

Kimseyi kırmamak adına, tekne arayan kişiler veya ekip arkadaşı arayan korsanlarımız bu sitelerden birinde bir profil oluşturup, burada paylaşabilir, dolayısıyla ilk kim geldi, neden beni değil onu seçtin gibi polemiklere maruz kalmadan buluşabilirler.

*

A. D.

« Yanıtla #5 : Eylül 24, 2020, 22:31:29 »
SErkan korsanim bahsettiginiz 3 sitede uzun arayişlar ve tekne sahipleri ile mesajlaşmalar yaşadım, lakin "coğrafya kaderdir" diye son 20 yılda biz gençlerin daha bi anlamlandırdıgı bir deyim var Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap(  yazıştıgım insanlar genelde avrupa vatandaşı ve zamansal olarak vize sorunu yaratmayacak kişileri tercih ediyorlar. ingilizce bilmeniz veya tecrübeniz tekne sahibi açısından çok önemli değil.
Bu arada sizde farketmişsinizdir teknesine misafir arayan kişiler genelde eş arayan 50 sine gelmiş veya emekli olmuş kişiler, genellik bayan istiyor ,artık amaç gece nöbetini onlara tutturmamı yoksa sen yat hayatım çok yoruldun ben bildigim gibi giderim demek için mi anlamadım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
 oluşturulacak platform veya paylaşım agı artık nasıl adlandırıyorsak Türk kara sularındaki seyirlerde ve transfer gibi seyirlerde çok daha makul olur.
Kendimde tekne sahibiyim ama mil yapabilmek ve farklı yapıdaki teknelerde tecrübe edinebilmek çok güzel olur.
Kimin hangi sırada, ne yazdığının önemi yok. tekne sahibi veya kaptanı kimi isterse veya uygun görürse onu tercih edicektir, buna da kimse alınma gücenme hakkına sahip degildir. sonuçta tekne onun ....
*

S. D.

« Yanıtla #6 : Eylül 25, 2020, 00:04:10 »
Alattin korsan, haklısınız, maalesef pasaportumuz özellikle Akdeniz seyir rotalarında çok kısıtlı ve pek tabi mürettebat arayanların beklentileri çeşitlilik göstermekte.

Aslında aramızda bu gibi işlerle ilgilenen korsanlar var, biri çıkıp da ben yaparım dese harika olurdu gerçekten. Tabi o gün gelene kadar sanırım forumda karşılıklı anlayış ile mesajlaşarak anlaşacağız eşleşme konusunda.

Bunun için de, tekne arayanların daha çekingen davranacağı düşüncesi ile, misafir/mürettebat arayanların önayak olmasını teşvik etmek lazım.
*

G. Ö.

« Yanıtla #7 : Eylül 25, 2020, 17:33:34 »

Mustafa'cığım çok iyi fikir. Zaten  Gezgin Korsan'ın geleneğinde olan bir şey.

Forumda Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   böyle bir bölüm var.

Daha derli toplu bir hale sokulup taraflar buluşturulabilir.

Bu konu altında fikri geliştirelim sonra gerekirse moderasyondan düzenleme talep edilir.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. Y.

« Yanıtla #8 : Eylül 26, 2020, 14:44:49 »
Bende 3-4 yıl önce böyle bir duyuru yayınlamıştım ve bir yıldan uzun süre yayında kalmıştı bu süre zarfında  sadece 4 kişi bana ulaştı hepsiyle birer haftalık göcek koylarında seyirler yaptık ve ciddi sorun yaşamadık. Yalnız bu sürede yurtdışından çok daha fazla başvuran oldu.
*

Ö. Y.

« Yanıtla #9 : Ekim 03, 2020, 02:22:51 »
     istanbulda ikamet etmekteyim yardımcı ve seyir arkadaşlığı yapıp kaptanlık deneyimimi ilerletmem için fırsat arıyorum sizin öneriniz benim ve benim gibiler için önemli deneyimli ve imkan sahibi kaptanların bu konuda hassasiyet göstermeleri çok şık olur şimdiden teşekürler....
*

M. A.

« Yanıtla #10 : Ocak 17, 2021, 12:44:26 »
Merhabalar,
Findacrew (veya diğerleri)'den randıman alabilmiş bir amatör denizcimiz var mı acaba? En basit özellikleri dahi premium üyeliğe bağlamışlar.  Olalım olmasına ama aylık 450+ TL fazla gibi.