0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ç. Ş.

Ynt: Konumlanma hatası
« Yanıtla #15 : Nisan 02, 2019, 18:22:02 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Dahili GPS alıcısı var ise açık alanda cihazı çalıştırıp oldukça uzun bir süre (yarım saat, bir saat) GPS uydularını bulmasını beklemelisiniz.
Uzun süre bekledim uyduları buldu ama sabitlenemedi. Haritayı halen açmıyor

Bana da Oktay korsanın dediği gibi sizin cihazda sorun var gibi geldi. Cep telefonunuz ile Google map yada navionics açınca ne oluyor daha kısa sürede buluyor ise mutlaka cihazda sorun var.

*

S. E.

« Yanıtla #16 : Nisan 02, 2019, 19:42:35 »

Mustafa Bey,

Cihazda bir sorun olduğu açık ama bu sorunun ne olduğunu kalıcı bir hasar mı yoksa oksitlenme, bulunduğu ortam yada bağlantı ile alakalı bir şeyin neden olup olmadığını anlamak lazım.
İlk fotoğraf ile bugunku fotograf arasında sadece GPS bulması arasında fark yok data pencerelerin yerinide değiştirmiş.
Ayrıca beklediğinizde bir uyduya kilitlenmiş diğerlerini bulmuş ama senkronize olamamış. Neden olabilir ?
Alet eğer harita kartını okumaya yada yorumlamaya çalışıyor ise işlemci gücü yetmediği için uydu hesaplarını yapamıyor olabilir. Kartı düzgün okumuyor olabilir. 3-5 sene deniz ortamında olan elektronik hasar görmüş olabileceği gibi geçici bir korozyondan dolayı sorunda çekiyor olabilir bozulmuşta olabilir.  Bazen cihaz sahipleri kartlari kışın cihazın üstünde bırakırlar kartlar hasar gorur.

Daha önce size dediğim gibi
Harita Kartını çıkartıp deneyin, olmadı (10 dk)
Transduceri çıkartıp deneyin olmadı (10 dk)
Ayarlari  fabrika ayarlarına getirip deneyin olmadi, (10 dk)
Tekneden demonte edin başka bir yerde çalıştırmayi deneyin. (10 dk)

bunlari denediniz mi ? Bunlari dememin sebebi sizin düzeltme şansınız varmı yokmu onu anlamaya çalışmaktır. Belki sorun basit bir SDcard sıkıntısı olabilir.

Ha butun bunlardan bir sonuc alamazsanız bende bozulmuştur derim yenisini alma / tamir ettirme / servis çağırma zamanı gelmiştir. 

Kolay Gelsin

*

M. A.

« Yanıtla #17 : Nisan 02, 2019, 22:39:58 »
Selçuk Bey çok teşekkürler ilginize, yazdıklanızın hepsini yaptım. Daha fazlasını da, soket temizleme, kartı bilgisayarda kontrol gibi, data pencerelerini de ben değiştirdim. Bende kartı kışın teknede bırakanlardanım. Kartın yada başka şeylerin bozuk olduğu kesin. Şimdi bana tavsiye edebileceğiniz tamirci-servis birileri varmı? Özellikle Marmariste varsa süper olur.

*

S. E.

« Yanıtla #18 : Nisan 02, 2019, 23:23:43 »
Selçuk Bey çok teşekkürler ilginize, yazdıklanızın hepsini yaptım. Daha fazlasını da, soket temizleme, kartı bilgisayarda kontrol gibi, data pencerelerini de ben değiştirdim. Bende kartı kışın teknede bırakanlardanım. Kartın yada başka şeylerin bozuk olduğu kesin. Şimdi bana tavsiye edebileceğiniz tamirci-servis birileri varmı? Özellikle Marmariste varsa süper olur.

MARINTEK - Yetkili Dagitici
UNALAN CD 9/1 - USKUDAR
ISTANBUL, TURKEY 34700
90 216 317 1010

Bir konusun kargo ile olabilir belki.

*

H. E.

« Yanıtla #19 : Nisan 02, 2019, 23:32:30 »
Yardımlaşmanın böylesine bravo👋