0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

R. Ö.

Ildır Körfezi coğrafi konumu 38° 23′ 2″ Kuzey ile 26° 22′ 41″ Doğu gps koordinatları. Bölgede balık çiftlikleri varmı ? Eskiden Pınar'ın varmış ama ben baktım göremedim. Kaldırılmış mı ? yoksa bölgeden açığa mı ? çekilmiş . bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

*

Ç. A.

Ynt: İzmir Ildır körfezi'n de balık çiftlikleri var mı?
« Yanıtla #1 : Haziran 14, 2020, 22:21:47 »
Merhaba,
Bu sene Çeşme'de pek seyir yapma şansım olmadı ancak geçtiğimiz yıl Ildır tarafında açıklarda bir balık çiftliği mevcuttu.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2020, 23:27:41 »
Bu verdiğiniz koordinatta değil ama onun 2,5 deniz mili kuzey-doğusunda çiftlikler var görünüyor.
Yandex'in bölgedeki uydu fotoları 2017 ve 2019 tarihli..

Özellikle Çifte adaların kuzeyi ve Gerence koyunda çok sayıda çiftlik var gibi..
Güncel Navionics haritalarında da aynı yerlerde çok sayıda çiftlik işaretlenmiş..

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

R. Ö.

« Yanıtla #3 : Haziran 16, 2020, 18:44:35 »
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

*

T. G.

« Yanıtla #4 : Haziran 16, 2020, 21:15:48 »
Gectigimiz hafta istanbul-marmaris seyri sirasinda bolgede oldukca yogun balik ciftlikleri oldugunu gozlemledik. Dikkatli seyir yapmakta fayda var.

*

R. Ö.

« Yanıtla #5 : Haziran 27, 2020, 14:11:44 »
Çok teşekkür ederim.
*

M. Ş.

« Yanıtla #6 : Ağustos 02, 2020, 11:59:19 »
Tam nokta olarak navionics'teki balık çiftliklerini doğrulamak mümkün değil ancak o bölgelerde avlandığım için genelde Ildır açıkları ve gerence içi full dolu çiftlik barındırmaktadır. Orkinos çiftliklerinin yanı sıra çipura ve levrek çiftlikleri de vardır. Ancak gece gündüz farketmek mümkündür.