0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. E.

Ynt: Denize düşen adam kot pantolon numarasıyla hayatta kaldı
« Yanıtla #15 : Mart 14, 2019, 12:34:18 »
Önce o ıslak pantolonu nasıl çıkaracağız üstümüzden ? Hava ile şişirmeyi düşünmüyorum bile. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. E.

« Yanıtla #16 : Mart 14, 2019, 12:43:06 »
Mustafa Korsan ,

Video'da adam iki hareket yapıyor pantolon şişiyor...
Bende onu çözemedim...
İçinde ne varsa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. K.

« Yanıtla #17 : Mart 14, 2019, 13:08:44 »
videoda  adam  suya  elini  hızlıca  vurup  hava  kabarcıgı  olusturuyor  ..havayıda  pantalonun  içine  dolduruyor .  super  bence .. Denemek lazım ..  Kazazede'nin  denim  pantalonu  strech'tir  kesin  .. hava kabarcığı   ile  iyice  gerilmiştir  zaten. ..

*

S. Ş.

« Yanıtla #18 : Mart 14, 2019, 14:35:04 »
bana hıkaye geldi konu ,denim su emer

*

O. E.

« Yanıtla #19 : Mart 14, 2019, 14:44:52 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
bana hıkaye geldi konu ,denim su emer

Bencede sallama ,
İki kere suya vuruyor Kot pantolon komprasörle şişmiş gibi oluyor, dahası Ağır olur dediğin gibi Pamuk tüm suyu tutar...
Bilemeyiz ...

*

M. A.

« Yanıtla #20 : Mart 14, 2019, 14:57:36 »
Mayo gibi düşünün bence.
Nasıl çivileme atlayınca mayonun içine giren hava dışarı çıkmıyorsa, ancak düz hale gelince paçasından çıkıyorsa, bunda da aynı mantık olabilir.
*

M. E.

« Yanıtla #21 : Mart 14, 2019, 15:47:32 »
Yaa değilmi Oktay korsanım suyu şap şap tokatlıyor pantolon şişiyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bana göre denizcilik forumlarına bir hareket,sinerji ve dahi beyin jimnastiği yapılabilmesi için tatlı bir kıtır atmışlar sanki. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

« Yanıtla #22 : Mart 14, 2019, 15:52:06 »
Yaa değilmi Oktay korsanım suyu şap şap tokatlıyor pantolon şişiyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bana göre denizcilik forumlarına bir hareket,sinerji ve dahi beyin jimnastiği yapılabilmesi için tatlı bir kıtır atmışlar sanki. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bilemedim millette iş güç yok bu işlerle uğraşıyor ....Mustafa Korsanım
Hafta sonu Bir arkadaşın Telefonunda O çocuklar için hazırlanan korkunç tuzağı seyrettim ...
Hani varya Momo mudur ne zıkkımsa , İnsanlar ne kadar kötüleşti
Tüylerim diken diken oldu
*

M. E.

« Yanıtla #23 : Mart 14, 2019, 15:59:51 »
sildim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 14, 2019, 16:13:45 Gönderen: Mustafa Elbaş »
*

S. E.

« Yanıtla #24 : Mart 14, 2019, 16:03:08 »
Peki, kot pantolonun hava geçirmemesi söz konusu mu? Hem de 3 saat boyunca  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

Kot u eğer ıslak tutarsanız cok az hava kacirir.  Kuru kumaş ile olmaz ıslak olması lazım. Amaç sizi hiç hareketsizken can yeleği gibi yuzdurmesi degil su ustunde kalabilmek icin 10 birim enerji harcıyacaksanız 5 birim enerji harcamaktır. Bu sekilde suda 2 saat kalabılıyorsanız 4 saat kalma sansını yakalayabilirsiniz. 

*

S. Ş.

« Yanıtla #25 : Mart 14, 2019, 17:43:20 »
Peki, kot pantolonun hava geçirmemesi söz konusu mu? Hem de 3 saat boyunca  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

Kot u eğer ıslak tutarsanız cok az hava kacirir.  Kuru kumaş ile olmaz ıslak olması lazım. Amaç sizi hiç hareketsizken can yeleği gibi yuzdurmesi degil su ustunde kalabilmek icin 10 birim enerji harcıyacaksanız 5 birim enerji harcamaktır. Bu sekilde suda 2 saat kalabılıyorsanız 4 saat kalma sansını yakalayabilirsiniz. 

Elek gibi kumas suyu gecirirse hava nasil tutar, havadan daha agir su kotun icine girer
*

S. E.

« Yanıtla #26 : Mart 14, 2019, 18:18:25 »

Elek gibi kumas suyu gecirirse hava nasil tutar, havadan daha agir su kotun icine girer

Fizik bilgime bunu açıklayacak kadar guvenmiyorum ama bir tahminim var. Ama bu soruya soru ile karşılık veriyim.

Büyüklerimiz eskiden leğende çamaşır yıkardı. Çamaşır yıkarken bazen giysilerin içi hava ile dolardı. Ustune bastirdiğinizda neden giysi batmaz. Neden hava kumastan değilde suyun altında bos buldugu yerden çıkar ?

Yada denize atladınız. Şortun içinde kalan hava neden şortun deliklerinden çıkmaz da paçasının altından çıkar ? (Kot ile şort farklı diyebilirsiniz tabi ama burda kumastan bahsediyoruz)

Su bir suru amaç için kullanılır. Filtre için su kullanılabilir (nargile), Temizlik için kullanılır(çamaşır), Sogutmak icin kullanılır (demir keserken), kaydırıcı olarak kullanılır (su zımparası), kendi basina kesim icin kullanılır (su jeti). Peki %100 olmasa bile hava gecirmesin diye kullanılamaz mı ? Yada daha guzel bir ornek kalafat atılan bir tekne neden ıslatılır ? Mantiken kulağa cok sacma gelmiyor mu? Su gecirmesin diye islatıyoruz.  Acaba Islanan bir kumasda buna benzer bir seyler olabilir mi ? Gercekten bilmiyorum =)

Videoda adam bu kot ile belli bir sure suda hareketsiz kalıyor mu ? Kaldıgını hepimiz gordu isek bu belli bir enerji tasarrufu saglıyor demek değil mi ? Ayrıca adam can yeleği giymeyin yada bunu can yeleği yerine kullanın diye bir iddiasıda yok.  Bir baska nokta ise tekrar icini hava doldurmak kolay. Bir kere doldurunca 10 yıl yuzer diye bir iddiasıda yok.

Bu adam 3 saat suda kaldı diye, 3 saat zaten suda yuzmekte bir sorun yok haber abartı diye bir onyargıda olmayalım. 36 saat bu sekilde suda kalıp kurtarılmıs insan var. Belki bu yontemi deneyip kurtulamamis olanda vardır ama kurtulamadıgı icin bilmiyoruz. Yada bulunamadıgı icin =)

Aklımızın bir kosesinde dursun. Hiçbirimizin ihtiyaci olmasın insallah hiç bir zaman.

Kolay Gelsin.
*

H. E.

« Yanıtla #27 : Mart 14, 2019, 18:35:52 »
O kadar DJI'ı, gimbsli, drone'u olan var. Çeksinler bir video... öğrenelim gerçek mi, mit mi?
*

O. E.

« Yanıtla #28 : Mart 14, 2019, 18:49:55 »
Suya düştü ☹☹☹

Benimki Cengo çeksin
« Son Düzenleme: Mart 14, 2019, 18:51:29 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

S. Ç.

« Yanıtla #29 : Mart 14, 2019, 18:54:51 »
Ben denemem..