0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Yeni Zelanda açıklarında sert denizlerde yelkenli teknesiyle seyir yapan Alman denizci, bumbanın ani hareketiyle denize savrulunca, 3 saat sonra sahil güvenlik ekibi onu kurtarana kadar can yeleği haline getirdiği kot pantolonu sayesinde su yüzeyinde kalmayı başardı.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

"Neyse ki kot pantolon numarasını" biliyordum şeklinde konuşan Anne Murke: "Pantolon olmasaydı, bugün burada olamazdım, beni kurtaran o oldu."

Denize düştükten sonra beraber seyir yaptığı kardeşinin ona attığı can simidine ulaşamayan Murke, akıntı nedeniyle hızla tekneden uzaklaşıp gözden kaybolmuş. Kot pantolonun paçalarına bir düğüm atıp, içlerinin havayla dolmasını sağladıktan sonra can yeleği gibi boynuna geçiren Murke, 3,5 saat sonra bulunup kurtarılmış.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Mart 14, 2019, 08:27:59 Gönderen: Hakan Erim »

*

C. G.

Ynt: Denize düşen adam kot pantolon numarasıyla hayatta kaldı
« Yanıtla #1 : Mart 14, 2019, 09:13:33 »
Seyirde sort veya etek giymemek lazim demek ki.

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #2 : Mart 14, 2019, 09:36:43 »
Bu haberi okurken başka ilginç bir habere rast geldim.

Jet foil feribot balinaya çarpınca 80 kişi yaralanmış.

*

M. E.

« Yanıtla #3 : Mart 14, 2019, 09:59:24 »
Denizde ıslak kot pantolonunu çıkarabilmek mümkün mü ? Yoksa denize düşme ihtimaline karşı yanımızda kot pantolon taşımak yerine can yeleği giymek daha kolay diye düşünüyorum.

*

A. C.

« Yanıtla #4 : Mart 14, 2019, 10:04:50 »
Denizde ıslak kot pantolonunu çıkarabilmek mümkün mü ? Yoksa denize düşme ihtimaline karşı yanımızda kot pantolon taşımak yerine can yeleği giymek daha kolay diye düşünüyorum.

Sanıyorum tek çaresinin o olduğunu düşünen bir insan için mümkün olmaması mümkün değildir.

*

E. Y.

« Yanıtla #5 : Mart 14, 2019, 10:08:16 »
Peki, kot pantolonun hava geçirmemesi söz konusu mu? Hem de 3 saat boyunca  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.

*

O. E.

« Yanıtla #6 : Mart 14, 2019, 10:11:37 »
Evet bu hayat kurtarır bence,Nitekim kurtarmış...
Ama önce kot pantolonla düşmek lazım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Teknede Kot pantolonla dolaşan varmı...

Ben bundan sonra kış mevsiminde dikkat edeceğim , kot pantolon tercih edeceğim kendi hesabıma...
Ne olur ne olmaz...
Üç saat az değil..
« Son Düzenleme: Mart 14, 2019, 10:16:32 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

H. E.

« Yanıtla #7 : Mart 14, 2019, 10:28:24 »
Bence file çorap olmadıkça her pantalon işe yarar. Islak kumaş havayı yeterli oranda tutar. Tekstilciler bunu bilmez.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ü. Ö.

« Yanıtla #8 : Mart 14, 2019, 10:46:51 »
Benim işimde müşteriyle görüşme vs yoksa, ki çoğunlukla yok, havalar ısındımı ben işte bile şort giyerim. Kot veya değil farketmez, pantalon benim için takım elbise statüsünde.

Geçtiğimiz hafta sonu gibi serin zamanlarda uzun birşey giydiysem de teknede, en fazla rahat bir eşofman altı, o kadar.

Teknemde kot pantolonumun bulunma olasılığı, arabamda sintine pompası bulunma olasılığından daha az yani.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. Y.

« Yanıtla #9 : Mart 14, 2019, 11:08:35 »
Masa başı  uydur-kaydır haberine benziyor.
Suya düş, pantolonu çıkar, paçaları düğümle, içine hava doldur... Bel? Onu da düğümleyeceksin, bu arada hava kaçmayacak...
Havalar ısınınca bir deneyin bakalım 3 dakika su üstünde kalabilecek misiniz? Her ihtimale karşı kendinizi tekneye de bağlayın ki, kaynamaya başladığınıza çekip alsınlar sizi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.
(Külyutmaz korsan el verdi bana Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
*

S. Ç.

« Yanıtla #10 : Mart 14, 2019, 11:10:36 »
Benim şortumun pantolondan aşşağı kalır yanı yok..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yani no problem..
*

İ. E.

« Yanıtla #11 : Mart 14, 2019, 11:13:39 »
Bayağı becerikli bir arkadaşmış. Erol korsanın söylediklerine katılıyorum bence biraz düzmece bir olay
*

S. Ç.

« Yanıtla #12 : Mart 14, 2019, 11:26:18 »
Belkide hazır şişmiş canyeleği şekli öyledir..karaya çıkınca havasını indirip giyosundur..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #13 : Mart 14, 2019, 11:33:51 »
Hee, Reuters düzmece haber yapmış olabilir.

*

O. E.

« Yanıtla #14 : Mart 14, 2019, 11:55:23 »
Bence file çorap olmadıkça her pantalon işe yarar. Islak kumaş havayı yeterli oranda tutar. Tekstilciler bunu bilmez.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çok emin değilim açıkçası Üç saat hava tutacak kumaş olurmu...
Kot kumaşı da ıslandığında külçe gibi olur.....
Tersine dibe çeker gibi geldi bana....Pamuklu çünkü  bilemedim

Bir Tekstilciye soracaktım, O da bilmez dediniz ...
File çorap fikri iyiyimiş Hocam  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 14, 2019, 11:56:53 Gönderen: Oktay Eryılmaz »