0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. E.

Ateş açılmış
« : Temmuz 09, 2020, 09:43:51 »
Aksaz önlerinde seyir halindeyim. Turkradyo anons yaptı "sekurite:bir tekneden ateş açıldığı bildirildi". Ses kalitesi çok bozuktu.mevki ve saati anlaşılmadı. Aynı anons dün sabah da yapılmıştı. Sahil güvenliğe sordum bilgimiz yok dediler. Araştıralım sizi ararız dediler. Arayan olmadı. Ben bu işi anlamadım .🤔

*

T. A.

Ynt: Ateş açılmış
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2020, 08:47:26 »
Aylar evvel olmuş ve tam da ne olduğu belli olmayan bir olay. O zamandan beri aynı anons yapılmaya devam ediyor.

*

F. Ö.

« Yanıtla #2 : Temmuz 10, 2020, 12:16:36 »
Ben de duydum. Yunan karasularındaki bir balıkçı teknesi ile alakalı sanırım.

*

S. D.

« Yanıtla #3 : Temmuz 10, 2020, 13:22:10 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Aylar evvel olmuş ve tam da ne olduğu belli olmayan bir olay. O zamandan beri aynı anons yapılmaya devam ediyor.

Tunç korsanım, bilmediğim için soruyorum, tabi bu konuda başka tecrübeniz de varsa, bu tip olaylarda aylar boyu sekurite mesajı yayınlanması normal midir? Bölge ikinci bir bilgiye kadar güvensiz mi kabul edilir?

Acaba Yunan/Türk ilişkilerindeki genel gerginlikten kaynaklanan bir inatlaşma mı yoksa?

*

İ. K.

« Yanıtla #4 : Temmuz 10, 2020, 15:57:43 »
Aylardır aynı anons yapılıyor, anons da sanırım nisan ayında bir balıkçı teknesine Yunan sahil güvenliğinden ateş açıldığı, böyle bir durumla karşılaşılması halinde derhal Türk Deniz Kuvvetleri'ne haber verilmesi isteniyor diye hatırlıyorum. TürkRadyo'nun güvenli seyir amacıyla tedbirli olunmasını sağlamak için SECURITE ile anons çıktığını düşünüyorum.

*

T. A.

« Yanıtla #5 : Temmuz 10, 2020, 22:06:45 »

Tunç korsanım, bilmediğim için soruyorum, tabi bu konuda başka tecrübeniz de varsa, bu tip olaylarda aylar boyu sekurite mesajı yayınlanması normal midir? Bölge ikinci bir bilgiye kadar güvensiz mi kabul edilir?

Acaba Yunan/Türk ilişkilerindeki genel gerginlikten kaynaklanan bir inatlaşma mı yoksa?
Serkan korsanım
Forum kuralları politika yapmaya izin vermediğinden düşündüğümü yazamıyorum. 
Sağlıkla kalın...