0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. K.

Ynt: Açık denizde mail almak/göndermek (Pactor Modem)
« Yanıtla #30 : Mayıs 09, 2010, 11:08:19 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sevgili GEKO lar,bulunduğunuz marinada Pactor modem sistemi kurulu oldugunu bildiğiniz tekne varmı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bizim gekoların arasında bu sisteme  sahip  olan varmı? bilmiyorum ama akdeniz çanağından öbür tarafa (cebelitarık) geçmeye niyetlendiğim zaman yanımda kimi götüreceğimi biliyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çekip kurtarıcam seni bu hayattan Çakırım korsanım...   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

m. b.

« Yanıtla #31 : Mayıs 09, 2010, 21:24:27 »
bu topiği ilgiyle okuyorum.. ama mantığı anlamıyorum.. açık denizlere çıkmak az birazcık ta medeniyetten, teknolojiden vs uzaklaşmak isteğinden kaynaklanmıyor mu ?  nedir bu illa da geride kalanlarla ve medeniyetle medenice ilatişim kurma isteği bilader?!   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. D.

« Yanıtla #32 : Mayıs 10, 2010, 08:18:42 »
GeKo' ları özlüyorlar ya Mustafa Korsanım, o yüzden işte.
Sırf GeKo' larla iletişim amaçlı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. İ.

« Yanıtla #33 : Mayıs 12, 2010, 14:27:55 »
hava durumu kontrolu...bence başlı başına tek olsa bile yeter...

*

U. U.

« Yanıtla #34 : Mayıs 12, 2010, 16:03:01 »
Hele hele 300 millik bir yola ''demin netten baktım,önünüzde  hava yarın bozacak görünüyor ama, şimdi çıkarsanız o

kısımları arkanızda bırakırsınız'' diyen bir Fransız'ın sözü ve heyacanlı bir ekibin gazı ile çıkmış ve ''kaç esiyor'' sorunuza

dümendeki arkadaşınızın ''9 ları gösteriyor zaman zaman'' dediğini duyduğunuzda rota değiştirmek için kesin gerekiyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

Ama dostlarınızın sizin için endişe duyduklarını ve iyi dileklerini yazdıklarını okuyabilmek için olmazsa olmaz bir şey  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

*

K. A.

« Yanıtla #35 : Mayıs 25, 2010, 17:56:41 »
erdem korsan ilgiyle okudum bende bu sisteme sahip olmak isterim yeni yaptırmaya başlıyacağım teknemde kullanırım maliyetler çıkınca bilgilenelim şimdiki tekneye takar sonra sistemi yeni tekneye aktarırız ben yunan adasında kuşadasından gelirken 3 gün mahsur kaldığımda fırtınadan dolayı cepler çalışmadı kimseye ulaşamamıştım bu sistem olsaydı herkesle haberleşirdik ilgiyle bekliyorum
*

E. Ç.

« Yanıtla #36 : Ağustos 21, 2010, 17:55:08 »
Sayın Alim Sür'ün sahibindendeki ilanını buraya kopyalamak istiyorum.

Bu başlıkta bahsettiğimiz şeyleri yapmak için gerekli olan hersey aşağıdaki linkte var.Sadece kurulum yapmak lazım.

Fiyat bana uygun geldi.Paylaşmak istedim.

USA satış fiyatları

Icom IC-706 SSB Telsiz - ortalam (üst modelin sıfır fiyatı 1200 USD civarı)
Pactor IIIex modem (Sıfır fiyatı 770 Eur)
Icom Anten Tuner (Sıfır fiyatı 400 USD civarı)

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2010, 17:56:22 Gönderen: Erdem Çakır »
*

H. A.

« Yanıtla #37 : Aralık 01, 2010, 00:43:17 »
Benim  okyanusa çıkacağım  yok. Hele bir Egeyi halledeyim diyorum. Benim gibi lisan ve teknoloji fakirinin yukarıda bahsedilen sistemi kullanması zor gözüküyor. Bana daha basit birşeyler lazım.
Korsan kardeşlerim Yunan adalarını gezerken meteroloji almak için internet gerekiyor.  Bir yerleşim yerine gidesem kolay, internet cafe veya bir kafenin internet kablosu. Ama bir koyda bunu nasıl yapacağız. Bizim tarafta Wınn ile işi hallediyorum. Acaba Yunanistanında 3 aylık Wınn'ı varmı. Cevaplarınız için teşekkürler.
*

E. Ç.

« Yanıtla #38 : Aralık 01, 2010, 13:56:40 »
Daha önce aşağıdaki gibi bir mesaj yazmıştım..

Yunanistan'da internete Vodafone.Gr ile çıkabilirsiniz.

Ön ödemeli 10gün sınırsız internet pakedi (Gprs modem dahil) 49 Eur
Ön ödemeli 10gün sınırsız internet pakedi (Gprs modem dahil değil) 19 Eur

Vodafone.gr Store Adresleri: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

VINN modemleri Vodafone.gr hatları ile kullanabilirsiniz ama simkilidini kırdırmanız gereklidir.

Sevgiler...
*

A. Ç.

« Yanıtla #39 : Aralık 01, 2010, 14:21:44 »
Yanlış bilmiyorsam, bizim telefon hatları yurt dışında da internet hizmetine bağlanabiliyor. Kullanım miktarına göre ücretleri kıyaslamak doğru olır. Eğer kullanacağınız süre çok değilse, sınırsız 10 gün bağlantı ücreti gereksiz olabilir.
*

E. Ç.

« Yanıtla #40 : Aralık 01, 2010, 15:12:41 »
Aman haaa.

Roaming durumdayken nete cıkacaksanız muhakkak ve muhakkak servıs saglayıcınıza danışın.Uygun paketler olup olmadıgını sorun ornek hesaplama yapın ve pakedınızı kesınlıkle aşmayın.

Mazallah, cok yuksek kullanım bedellerı ıle karsı karsıya kalabılırsınız.

Bu durumu yasayan bırkac tanıdık var cevremde...
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2010, 15:13:34 Gönderen: Erdem Çakır »
*

B. A.

« Yanıtla #41 : Aralık 02, 2018, 17:06:20 »
Selam herkese,
Geçen sene aldığım teknemde pactor modem sistemi var ve  bende kullanmayı öğrenmek istiyorum ama çevremde bana öğretebilecek kimse yok. Nasıl bir yol izlemeliyim bilen var mıdır?
Bunun alternatifi olan iridium go ve türevlerine her sene yüzlerce dolar vermek daha mı mantıklı bu konuyu da araștırıyorum. Ileride uzun yola kısıtlı bütce ile çıkmayı düșündüğümden dolayı bu sistemi hemen rafa kaldırmak istemiyorum.
*

N. D.

« Yanıtla #42 : Aralık 02, 2018, 17:58:00 »
20 yil oncesi, belki de daha , windows 3.1 zamanlari , bilgisayar ve telsiz ile data haberlesmesi icin pactor modem almistim hic de ucuz bir sey degildi  pactrat Aea 232  , sonra data icin ses kartini kullanan programlar cikti, modemi bir kenera attim. Konuyu gorunce hatirladim . Navtex ve dsc haberlesme cihazim varmis meger. Bir sorun var AEA firmasi kapandi , son orijinal yazilim win 3.1  fakat bu cihaz icin parali yazilimlar ve radyo amatorlerinin yazdigi yazilimlar olmali

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

N. D.

« Yanıtla #43 : Aralık 02, 2018, 18:03:47 »
Dahasi  amator radyocularin data programlari ile pc nizle navtex mesajlari alabilirsiniz diye dusunuyorum.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #44 : Aralık 02, 2018, 19:22:44 »
Selam herkese,
Geçen sene aldığım teknemde pactor modem sistemi var ve  bende kullanmayı öğrenmek istiyorum ama çevremde bana öğretebilecek kimse yok. Nasıl bir yol izlemeliyim bilen var mıdır?
Bunun alternatifi olan iridium go ve türevlerine her sene yüzlerce dolar vermek daha mı mantıklı bu konuyu da araștırıyorum. Ileride uzun yola kısıtlı bütce ile çıkmayı düșündüğümden dolayı bu sistemi hemen rafa kaldırmak istemiyorum.

Artık tüm operatörler yurtdışında pek çok ülkede günlük sabit fiyattan telefonunuzu evde gibi kullanmanıza izin veriyor. Yazın 25TL/gün idi şimdi 35TL oldu sanırım.

Konu Yunan adalarıysa biz bir telefonu bu şekilde kullanıp internetini paylaşıyoruz. Herkes online oluyor.

Geçenlerde Ürdün'e gittim ve bu pakete dahil olmadığını öğrenmek kötü oldu.