0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. Ç.

Ynt: Açık denizde mail almak/göndermek (Pactor Modem)
« Yanıtla #15 : Kasım 09, 2009, 21:34:37 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Biz oralara gidincey kadar yayın yapan aksi ihtiyar yayın yapamaz olursa noolacak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Başka aksiler çıkar mı acaba Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Osman abi, Hilgenberg'ün Net inden bahsediyorsan eğer.Emekli oldugunda yerine geçmek isteyen bir sürü müridi var.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Internet bağlantısının ise herhangi bir kişiye bağımlılığı falan yok zaten.

*

O. A.

« Yanıtla #16 : Kasım 09, 2009, 21:45:50 »
Birileri yayın yapsın da.... Ayrımcılık yapmam ban Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ç.

« Yanıtla #17 : Kasım 09, 2009, 21:48:05 »
Önceki mesajımda bahsettiğim Airmail Sailmail yazılımı kullanarak e-posta gönderebildiğiniz gibi. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap hesabınızı tanımlayıp blogunuza mesaj yazabiliyorsunuz..

Sürekli güncel bir blog için harika bir yol.

*

S. D.

« Yanıtla #18 : Kasım 10, 2009, 10:33:37 »
Düşük seviyede radyo frekansı kullandığı için bizim memlekette talep olmadı sanırım.
Bizde teknoloji almış başını gidiyor.
Parayı veren GSM, WCDMA veya WiMax vs. kullanıyor.
Sanırım rahatı seviyoruz o yüzden.

*

A. Ç.

« Yanıtla #19 : Kasım 10, 2009, 10:40:41 »
Okyanusta bağlantı kurabilmek için özel elektronik donanımlara ve bağlantılara ihtiyacınız var. Her zaman kara gördüğümüz Ege, Marmara ve Akdeniz kıyıylarında ise internet bağlantısı çok kolay ve yaygın bir şekilde elde edilebliyor. Çok nadir bölgelerde cep telefonları bağlantı bulamıyor veya Yunanistan üzerinden bağlantı kurmak zorunda kalıyorsunuz. 3G ile internet bağlantısı kurmak oldukça kolaylaştı. Böyle bakınca daha değişik bağlantı yöntemlerine pek gerek yok gibi görünüyor.

*

E. Ç.

« Yanıtla #20 : Kasım 10, 2009, 11:45:02 »
3G/Wimax yada herhangi bir yüksek frekanslı platformun olmadıgı bir yerde bağlantı kurabilmek.Bu yazının amacı bu.

İletişimi bir şekilde anlık olarak sağlayabiliyoruz.Çoğu zaman bende 3G ile Nete çıkıyorum.

Konu kesintisiz iletişim kurabilmek.Aynı zamanda da edinme maliyetlerini minimize etmek,kullanım maliyetine ise düşürmek.

Bu platformun yüksek frekanslı sistemlere göre dezavantajı;

3G'de hız 2mb/s iken Pactor III'de ise sadece 5,4 kb/s olmasıdır.Diğer bir deyişle 100kb lık bir maili 3G ile anında görüntüleyebilirken,Pactor III ile 20s sonra görüntüleyebilirsiniz.

Benim param var basarım parayı,kurdururum iridium satnet'i. Feys'ede girerim, msn'de bağlanırım diyebilirsin. O ayrı.

Sevgiler..

Edit: Ayrıca Ege ve Marmara'da kullanılmamasının başka bir nedeni de, bu bölgeye yakın verici olmaması.ilk baştada yazdıgım gibi,bu konu Akdeniz'i geçip Cebelitarıktan dışarı çıkmayı düşünenler içindir.
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2009, 12:00:43 Gönderen: Erdem Çakır »
*

E. O.

« Yanıtla #21 : Kasım 10, 2009, 14:07:31 »
Uzaklar2 de bu sistemi kuran Osman Atasoy sitesinde konu ile ilgili  
" sailmail adlı servis ağına abone olduktan sonra ilk epostayı Alfred' in adresine yolladık. Mektup başarıyla yerine ulaştı. Artık yerkürenin en ıssız köşelerinden, hatta okyanusların ortasından bile dünyayla iletişim kurabilirdik. Herşey bittikten sonra düşündüm, acaba buna gerçekten ihtiyacımız var mıydı? Bu iletişimin sanki Uzaklar2 'ın seyahatinde birşeyleri değiştireceğini seziyordum...."düşüncelerini yazmış.

Sanki biraz kişisel felsefesine uygun gelmemiş gibi...

Düşünmeye değer bir yaklaşım...
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2009, 14:09:12 Gönderen: Eyüp Oğan »
*

E. Ç.

« Yanıtla #22 : Kasım 10, 2009, 14:39:29 »
Bir an önce karaya ayak basıp sevdiklerine ulaşma isteği gitti artık.Sürekli haber alıp verebiliyorsunya,okyanustaki yalnızlık ile aralarına girdi bu pactor denen sistem.

Galiba bu durum biraz garip geldi Uzaklar II kaptanına.
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2009, 14:42:05 Gönderen: Erdem Çakır »
*

S. D.

« Yanıtla #23 : Kasım 10, 2009, 15:09:28 »
Açık denizlerde de GSM hizmeti veren operatörlerin sayısı arttığı için dünyanın % 99 ' u kapsanıyor artık.
O yüzden açık denizlerde ulaşılamama durumu söz konusu değil pek.
*

E. Ç.

« Yanıtla #24 : Kasım 10, 2009, 16:22:54 »
Açık denizlerde de GSM hizmeti veren operatörlerin sayısı arttığı için dünyanın % 99 ' u kapsanıyor artık.O yüzden açık denizlerde ulaşılamama durumu söz konusu değil pek.

Öylede benim cebimdeki faturalı hattım sadece ülke kara sularında hizmet veriyor.

Eğer ben cebimdeki hatla yunan adalarında yada akdenizde GPRS den nete çıkarsam önüme gelebilecek faturayı hayal bile etmek istemiyorum.Aman haa sakın...

Dedim ya edinim ve kullanım maliyetleri düşük teknoloji lazım...
*

E. Ç.

« Yanıtla #25 : Kasım 10, 2009, 17:31:15 »
Osman Atasoy ayrıca Alfred ile ilgilide çok farklı bir paragraf yazmış.

Sailor’s Bar’da Alfred’le vedalaşırken elime
bir torba tutuşturdu. “Sibel senin oğlak etini
çok sevdiğini söylemişti. Dün dağda bir tane
kestirdim, içinde budu var.” Hayretle yüzüne
bakarken elimi cebime attım. “Teşekkür ederim,
borcum ne kadar?” Huysuz, nemrut, aksi ihtiyar
keçinin suratının ilk defa güldüğünü gördüm.
Eliyle kolumu tuttu. “İstemez, benden…” Arkasını
dönüp iki adım attıktan sonra aklına bir şey
gelmiş gibi geri döndü. “Oğlağı kesen arkadaşım
Musevi’ydi. Hayvanı kanını akıtarak kesti, sanırım
sizin usullerinize de uygun…” Kulaklarıma
inanamadım. O huysuz adam gitmiş, yerine
tonton bir ihtiyar gelmişti. Yoksa onun kurduğu
sistemin bizi değiştirmesinden önce, biz mi onu
değiştirmiştik.

Edit: Ayrıca google türkçe sayfalar da ''pactor modem'' diye aratınca ilk sırada bu başlıgın olmasına beni sevindirdi.

Sevgiler..
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2009, 17:45:36 Gönderen: Erdem Çakır »
*

E. Ç.

« Yanıtla #26 : Kasım 10, 2009, 22:23:51 »
Bugün Hakan Öğe'den bu konuda bilgi aldım.Mr.Fred'e 2004 yılında modem+tuner+kurulum için 1200 Euro ödediğini belirtti. Aradan 5 yıl geçmiş.Bakalım biz şimdi kaç paraya mal edebiliriz bu sistemi.

Bayi fiyatları SCS den geldi.Bayi olmak için gerekli olan kıstasları biraz esnetebileceklerini belirttiler.Alman olsalarda ingilizce esnaflığıma kayıtsız kalamadılar. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hakan Öğe ilerdeki teknesi için kurulumu bana yaptırabileceğinin sözünü verdi. nede olsa Fred artık çok yaşlandı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ayrıca Kullanım ve Kurulum dökümanlarının Türkçeleştirilmesi için iş planı yapıyorum.Yakında yazarım.

Sevgiler..
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2009, 22:24:51 Gönderen: Erdem Çakır »
*

E. Ç.

« Yanıtla #27 : Mayıs 08, 2010, 14:07:00 »
Sevgili GEKO lar,bulunduğunuz marinada Pactor modem sistemi kurulu oldugunu bildiğiniz tekne varmı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu yaz tatil için güneye indiğimde mutlaka bu teknelerin,sahipleri ile tanışıp, müsade edelerse sistemi incelemek istiyorum.

Ayrıca;

Dory etkinliğinde Sevgili Hakan Öğe ile Pactor konusunda kısa bir muhabbetimiz oldu.Yeni teknesinde de bu sisteme kurmak istediğini ve daha önce mailinde de yazdıgı gibi türkçe kaynak oluşturulmasına çok sevindiğini belirtti.

Tekneye sistemin kurulumu sırasında muhakkak davet edeceğini aktadı.

Sevgiler...

*

E. Ç.

« Yanıtla #28 : Mayıs 08, 2010, 14:22:25 »
Ayrıca..

Önceki mesajlarımda Ege ve Akdeniz için uygun değil demiştim ama Winlink ve Cruiseemail sağlayıcıları sayesinde tüm Akdeniz,Ege ve Dalmaçya kapsama altında.

Bu bölgelerde de Wifi yada GPRS e ihtiyac duymadan E-Posta alıp gönderebilir.Bloglarınıza mesaj yazabilirsiniz.

Cruisemail

Winlink

« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2010, 14:37:08 Gönderen: Erdem Çakır »
*

H. L.

« Yanıtla #29 : Mayıs 09, 2010, 10:44:48 »
Geçen yaz Yunan Adalarında telefonumu biraz rahat kullandım fatura beklediğimden de yüksek geldi. Ayrıca bloguma yazabilmek için internet kafelerde uğraşmak çok hoşuma gitmedi. Bu sistem sadece ulaşılamayacak açıklıktaki denizlerde değil ülke karasuları dışında da iyi iş görür. Sevgili Erdem bu işe bulaşırsan ben de tekneye taktırmayı düşünebilirim.