0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Tuğba, Sıla ve Narin isimli üç kız çocuğumuza eski notebooklarınız varsa içerisine Mahir Aşut korsanın da desteğiyle Linux işletim sistemi kurup vereceğiz. Ben bir tanesini hallettim, kaldı 2 ihtiyaç. Bunu 5 sene evvel de yapmıştık, hatta daha çok gelirse sizlerin de çevresinde ihtiyacı olanlar varsa onlara da dağıtabiliriz.

Konuya bu başlıktan devam edelim.

Neden Linux?

Bunu da @Mahir Aşut korsan açıklar.
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2020, 00:13:27 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

H. E.

Ynt: Okuyan üç Kız Çocuğuna Eski Notebook Bilgisayar İhtiyacı
« Yanıtla #1 : Nisan 26, 2020, 00:34:37 »
Pazartesi konuşalım. ofiste olacağım sanırım katkım olacak Zorlu korsan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. H.

« Yanıtla #2 : Nisan 26, 2020, 00:59:09 »
Kullanılabilir durumda eski bir laptop var bende. Linux yüklenebilirmi bilmem ama gönderebilirim.

*

M. E.

« Yanıtla #3 : Nisan 26, 2020, 01:01:37 »
2 adet laptop hazır çantaları ve şarj aletleri ile.Nereye isterseniz ISTANBUL da teslim edebilirim.

*

H. Z.

« Yanıtla #4 : Nisan 26, 2020, 01:15:14 »
Ne zamandır yapmadıktı, bu defa kız çocuklarına sadece. 2014-16 arası 100 küsür çocuğa ulaştırmıştık.

Arzu edenlere çocuklarımızın kendilerinin çektiği teşekkür videosunu da kendileri yollayabilirler bilgisayar hediye edenlere.

*

C. Ö.

« Yanıtla #5 : Nisan 26, 2020, 01:55:34 »
Hakan kaptanım

Elimde uzun zamandır kullanılmayan bir notebook var. Bağışlayabilirim.
*

H. E.

« Yanıtla #6 : Nisan 26, 2020, 02:01:17 »
Güzel dayanışma Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Z.

« Yanıtla #7 : Nisan 26, 2020, 02:26:01 »
Harikasınız,
*

M. B. A.

« Yanıtla #8 : Nisan 26, 2020, 09:20:01 »
Çok güzel bir girişim tebrikler ve teşekkürler...

Linux doğru seçim. Günümüzde Linux'un hem kurulumu, hem kullanımı ve hem de güncel tutulması son derece kolay, destekleyici ofis uygulamaları, grafik uygulamaları ve diğerleri neredeyse tümü de güçlü ve stabil yazılımlar. Üstelik lisans ücreti vs. de yok.

Ben 2000'lerin başlarından beri Linux kullanıyorum. Çevremde de çok kullanan var. Birkaç sene önce GİB'in (Gelir İdaresi Başkanlığı) vergi dairelerinde kullandığı tüm bilgisayarları Linux'a geçiren ekipte yer aldık. Acıbadem hastanelerinde Linux geçişi konusunda bir dizi eğitim verdim seneler önce... Sadece kişiler değil, kurumlar da anladı önemini ve gücünü.

Yalnızca kızlarımız için değil, günlük kullanımda sadece Windows üzerinde çalışan bazı uygulamalara bağımlı olmayan herkese de öneririm...
*

A. Ç.

« Yanıtla #9 : Nisan 26, 2020, 10:55:23 »
Linux çok daha kararlı, çökmüyor ama Windows maalesef kabul görmüş ve en çok kullanılan sistem, nedeni ise kullanılan bir çok yazılımın Windows altında geliştirilmiş olması ve çoğunluğun onu kullanması, örneğin, Open Office Microsoft Office ile bire bir kıyaslanabilse ve ücretsiz olsa bile bir çok kişiye önermeme rağmen herkes para verip Microsoft almaya devam ediyor. Genç kızlar için Linux çözümü iyi bir fikir mi çok emin değilim, okullarda Windows tabanlı programlar öğretiliyor ve kullanılıyor.

Windows çok sorunlu ama maalesef e çok kullanılanı, örneğin ben Microsoft Solitaire çok oynuyorum, Windows 10 altında çok uzun sürede açılıyordu ve zaman zaman da donuyordu. Sonunda hiç açılmamaya başlayınca Memuplay'e yine android Microsoft Solitaire yükledim, sorunsuz çalışıyor.
*

H. Z.

« Yanıtla #10 : Nisan 26, 2020, 12:41:36 »
Aynen öyle, bu çocuklar ödev yapacak, web browser ve open office kullanacak. Windows'da kağnı gibi çalışan makine Linux'la coşuyor.
*

M. B. A.

« Yanıtla #11 : Nisan 26, 2020, 13:11:23 »
Linux'ta da Solitaire oyunu var bu arada. Genelde yazılım depolarında Aisleriot diye aratılınca çıkar...
*

C. Ö.

« Yanıtla #12 : Nisan 26, 2020, 14:40:50 »
Adres verebilirseniz, Mustafa kaptanın bilgisayarları ile beraber yollayalım ya da elden teslim edelim Mahir kaptan
*

H. Z.

« Yanıtla #13 : Nisan 26, 2020, 15:35:16 »
Mustafa korsan ile buluşuyoruz Bostancı'da.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. K.

« Yanıtla #14 : Nisan 26, 2020, 22:15:29 »
Sony Viao ekranı Netbook-Notebook arası büyüklükte bir ürün var bende de... 2013 yılında çok popüler makinaydı, black friday için bile epey pahalıya verip almıştım... Türk tipi fişi adaptörü var ama klavyesi EN-Q... Şu an Windows 10 yüklü... İş görür derseniz formatlayıp göndereyim vereceğiniz adrese...