0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. B.

Ynt: Kimin ne antikaları var? Sergileyelim mi?
« Yanıtla #30 : Ocak 11, 2011, 00:33:53 »
Ne zaman Rus Romance'ını çalsam derken?

*

m. b.

« Yanıtla #31 : Ocak 11, 2011, 00:43:53 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Vodka içip matruşka da açıyür mü?
sudan başka içki içmez.. matruşka da nedir la ?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ne zaman Rus Romance'ını çalsam derken?
şöyle açıkliim. 'if ay playing one guut melody which name of russian romance vith may guitarre'.

did yu andırsıtend me hodcham?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

açıklama Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap:
if ay playing(eğer çalarsam-gitarla-)
one guut melody(bir güzel melodi)
which name of russian romance( - ki adı rus romansı olan)
vith may guiarre( benim gitarımla.)

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2011, 00:58:20 Gönderen: Mustafa Aziz Çınar »

*

H. Z.

« Yanıtla #32 : Ocak 11, 2011, 01:05:18 »
Ne diye sorma, yazarak nası anlatayım. Matruşka ne diye bana sorucana gogıl da ara bak işte cahal insan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

**** Yukarıdaki kötü tercümeye ise kesinlikle yorum bile yapamıyorum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2011, 01:07:33 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

m. b.

« Yanıtla #33 : Ocak 11, 2011, 01:09:41 »
cehaletimi yüzüme vurma. belki gugılım bozuk..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ingilizceme de laf sööletmem  teessüf ederim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2011, 01:11:15 Gönderen: Mustafa Aziz Çınar »

*

N. B.

« Yanıtla #34 : Ocak 11, 2011, 01:12:39 »
şöyle açıkliim. 'if ay playing one guut melody which name of russian romance vith may guitarre'.

did yu andırsıtend me hodcham?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

açıklama Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap:
if ay playing(eğer çalarsam-gitarla-)
one guut melody(bir güzel melodi)
which name of russian romance( - ki adı rus romansı olan)
vith may guiarre( benim gitarımla.)

Açıklaman iyi oldu. Tereddütleri giderdi.

Çalmak zaten size yakışmazdı.

*

m. b.

« Yanıtla #35 : Ocak 11, 2011, 01:18:51 »
 Ciddi bir soru. Dilimizde ''çalmak''( bir müzik aleti) kelimesi yerine kullanılan daha uygun başka bir kelime var mı acaba merak ediyorum?. Yoksa da ne kullanabiliriz? Malum TDK vardı eskiden, şimdi yok..
Biz vatandaşlar olarak üretip türetelim Türkhçemizi bare.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2011, 01:26:02 Gönderen: Mustafa Aziz Çınar »
*

N. B.

« Yanıtla #36 : Ocak 11, 2011, 01:22:15 »
İcra etmek.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

m. b.

« Yanıtla #37 : Ocak 11, 2011, 01:25:00 »
icraa etmek türkçe mi? bana da çok farsça ya da arapça gibi gelirdi o deyim oysa.

türkçeyi öylesine ziyan ediyoruz ki bi yerde okumuştum; türk çevirmenlerin yaptığı hataların sebebi yabancı dili bilmemeleri değil kendi ana dillerini bilmemeleriymiş.. kendilerinin de ortak kabul ettikleri bir sorun. ne  trajik..
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2011, 01:31:47 Gönderen: Mustafa Aziz Çınar »
*

A. Z.

« Yanıtla #38 : Ocak 11, 2011, 01:32:23 »

Sevilesi birşey değil kan davası.

Lâkin, sizin, kan akmamış, Alınacak kanı olmayan..! kan davanıza bayılıyorum... Amman nazar değmesinnnn, Vallahi hep böyle yiyin birbirinizi.

Bize'de bal kaymak oluyor.
*

H. Z.

« Yanıtla #39 : Ocak 11, 2011, 01:42:07 »
Tıngırdatmak  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. B.

« Yanıtla #40 : Ocak 11, 2011, 01:48:05 »
icraa etmek türkçe mi? bana da çok farsça ya da arapça gibi gelirdi o deyim oysa.

türkçeyi öylesine ziyan ediyoruz ki bi yerde okumuştum; türk çevirmenlerin yaptığı hataların sebebi yabancı dili bilmemeleri değil kendi ana dillerini bilmemeleriymiş.. kendilerinin de ortak kabul ettikleri bir sorun. ne  trajik..

Övünmek gibi olmasın ama, okuduğunuz yazı bendeniz tarafından alınyı yapılıp, Gezgin Korsan'da zatı âliniz tarafından açılmış
Türkçemiz isimli başlıkta yayınlanmıştı. Gönderdiğim yazıları okumanıza sevindim. İcra Arapça kökenli ama Türkçeleşmiş bir kelimedir.
*

H. Z.

« Yanıtla #41 : Ocak 11, 2011, 02:06:51 »
Benim antikalar konumda tepişmek yerine gidin kendi konunuzu açıp orda konuşun yawwwwwww  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. B.

« Yanıtla #42 : Ocak 11, 2011, 02:19:49 »
Sen de tıngırdattın HakanZ'ciğim?

Ayrıca antika bir kişi  ile yazışmak konuya uygun bence Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Z.

« Yanıtla #43 : Ocak 11, 2011, 02:23:32 »

Ayrıca antika bir kişi  ile yazışmak konuya uygun bence Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kafam karıştı. Balta mı yoksa sen mi abim yukarıda kastettiğin? Sen isen katılmam bu fikre, genç bi kardeşimizsin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap . Balta desen antika da değil, eski paslı bi arkadaş. Auer soba gibi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. B.

« Yanıtla #44 : Ocak 11, 2011, 02:38:27 »
Sen anlamışsındır eminim.
(Antikadan anlarsın ne de olsa)