0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Hüseyin Taşpatlatan

• * Gezgin Korsan
  • 64
    • Yaşadığı Şehir
  • Bursa
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Endless,Bursa ,tirilye
Ynt: Hurda elektrikli motor
« Yanıtla #15 : Haziran 08, 2019, 21:30:48 »
Arkadaşlar pazartesi günü fotoğraf ve teknik özelliklerini bildireceğim.
yaşam sevince güzel.
*

Çevrimdışı Cihan Cöbek

• * Gezgin Korsan
  • 2
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #16 : Haziran 11, 2019, 23:28:02 »
Selam beyler.Kendi yaptigim elektrikli motora pervane ve hiz kontrol icin ayarli direnc devresine ihtiyacim var.Bu bozuk motoru alan olduysa ve gerekli otopsiyi yaptiysa,pervanesini ve ayarli hiz devresini kendisinden rica edecektim.Hakan Erim kaptanım,motor sizdeyse,pervane ve diğer parcayla isiniz yoksa onları alıp size bendeki hava tabancasını  bir süreligine verebilirim.
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.750
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #17 : Haziran 12, 2019, 08:07:28 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Selam beyler.Kendi yaptigim elektrikli motora pervane ve hiz kontrol icin ayarli direnc devresine ihtiyacim var.Bu bozuk motoru alan olduysa ve gerekli otopsiyi yaptiysa,pervanesini ve ayarli hiz devresini kendisinden rica edecektim.Hakan Erim kaptanım,motor sizdeyse,pervane ve diğer parcayla isiniz yoksa onları alıp size bendeki hava tabancasını  bir süreligine verebilirim.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ha, haaa... İyi teklif.
Ancak reanimasyona cevap verdi. Otopsi,ye gerek kalmadı. Şu anda nekahat evresinde, bir kaç düzeltme ile toplayıp, botu yapıştırıp çalıştıracağım.
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*
« Yanıtla #18 : Haziran 15, 2019, 08:21:49 »
Cihan korsanim nasil yaptiniz motoru?
Bende elimdeki 36v elektrikli bisiklet lityum akuleri ve 36v controller ( ali babada 50 tl miydi neydi) kullanarak. Uzerine bir adet bot motoru şanzımanı (700 tl) ve 36v 250watt motor alip yapmayi planliyorum.
Boylelikle hem elektrikli bisikletin akusunu kullanabilecegim hemde essek ölüsü gibi bir aku tasimak zorunda kalmayacagim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

S/Y Boemar - Fenerbahce F6

*

Çevrimdışı Sedat Kasrat

• * Gezgin Korsan
  • 137
    • Yaşadığı Şehir
  • BURSA
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • SİNCAP; İZMİR(MUDANYA)
« Yanıtla #19 : Haziran 16, 2019, 20:47:48 »

Alıntı
Arkadaşlar elimde 5 adet çeşitli güçte kullanılmamış 0 kutusunda Elektirikli bot motoru var, ilgilenen arkadaş olursa görüşelim,[/size] [/color]
[/size]Nereden geldi derseniz Bahaus yapı market bir aralar deniz malzemeleri satıyordu bana alacağım karşılığında verdiler.[/color]

Hüseyin bey içlerinde acil durumda 3t deplasman kayığa kıç platforma asılacak uyduruk bir braketle bağlanıp, şarj - marş - servis vs tüm aküleri sömürüp marinaya kadar dönebilecek kapasitesi olan varsa talibim...
219 no'lu meşazın müellifi...
*
« Yanıtla #20 : Haziran 18, 2019, 06:49:57 »

Alıntı
Arkadaşlar elimde 5 adet çeşitli güçte kullanılmamış 0 kutusunda Elektirikli bot motoru var, ilgilenen arkadaş olursa görüşelim,[/size] [/color]
[/size]Nereden geldi derseniz Bahaus yapı market bir aralar deniz malzemeleri satıyordu bana alacağım karşılığında verdiler.[/color]

Hüseyin bey içlerinde acil durumda 3t deplasman kayığa kıç platforma asılacak uyduruk bir braketle bağlanıp, şarj - marş - servis vs tüm aküleri sömürüp marinaya kadar dönebilecek kapasitesi olan varsa talibim...

Sedat korsanım,
Benim 3.5 ton 31 ft yelkenli teknede bu testi yaptım. 66lb lik konu baslığı elektrik motoru ile sıfır havada ancak 0.5 knot hız yapabildim. azıcık rüzgar olsa gitmem mümkün degildi. Yani trolling denilen elektrik motorlarını acil durumda kullanmak pek mümkün degil.
*

Çevrimdışı H. Hüsnü Alkan

• * Gezgin Korsan
  • 203
    • Yaşadığı Şehir
  • istanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • S/Y MARIYA
« Yanıtla #21 : Haziran 19, 2019, 18:47:42 »
Arkadaşlar elimde 5 adet çeşitli güçte kullanılmamış 0 kutusunda Elektirikli bot motoru var, ilgilenen arkadaş olursa görüşelim,
Nereden geldi derseniz Bahaus yapı market bir aralar deniz malzemeleri satıyordu bana alacağım karşılığında verdiler.

Hüseyin korsan merhabalar, eğer hala mevcut olan varsa, fiyat ve detay bilgisi verirseniz çok makbule geçer. Ağır 4 zamanlı 9.9 yamaha’ya kolay alternatif olarak dusunebilirim
S/Y MARIYA - Marmaris Netsel C-36
*
« Yanıtla #22 : Haziran 20, 2019, 09:36:11 »
Arkadaşlar elimde 5 adet çeşitli güçte kullanılmamış 0 kutusunda Elektirikli bot motoru var, ilgilenen arkadaş olursa görüşelim,
Nereden geldi derseniz Bahaus yapı market bir aralar deniz malzemeleri satıyordu bana alacağım karşılığında verdiler.

Hüseyin korsan merhabalar, eğer hala mevcut olan varsa, fiyat ve detay bilgisi verirseniz çok makbule geçer. Ağır 4 zamanlı 9.9 yamaha’ya kolay alternatif olarak dusunebilirim

Sevgili korsanlar,
uzun sure bu motorları kullanmış birisi olarak sunu tekrar söylemeliyim, bu motorlar (Avrupalı pahalı olanları söylemiyorum) yani trolling diye gecen motorlar, bırakın 9.9 yamahaya, 1,5 bg lik bir çin motoruna alternatif olamazlar. Bu motorlarla ancak kurek çekmekten biraz daha hizli tekneden karaya botu götürüp getirirsiniz, balık avlarken sırtı yaparsınız ama bu kadar. O da  akuyu bota taşırken beliniz çıkmazsa Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap