0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. E.

Ynt: ALINIK TELSİZ ARIYORUM
« Yanıtla #30 : Mayıs 10, 2019, 14:17:06 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bende yeni olduğum için alınganlık yaparak yazmadım sadece daha önce 3-4 defa bu kelime kullanıldı şimdi iş biraz uzadı .

Polemik yaratmak amaçlı yazmadım , hatta topiği baştan okuyarak kim ilk sorduğunada bakmadan yazdım .

Hakan E . daha önce bu kelimeyi kullandığında bisiklet sormuştu galiba ve bu kelimeyi ne amaçla kullandığını hep anladık . Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Topiği tekrar okusaydım Oktay bey sorduğunu görürdüm  yinede yazarmıdın deseniz yazmazdım . Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oktay beyi şahsen tanımıyor olsam da burada yazdıklarından  art niyetli bir iş yapmayacağını bilirim ,
ve ona karşı bir tutum sergilemiş olduğumdan dolayı özür dilerim kendisinden .

Estağfurullah
Canımsın, Kardeşimsin
Ortada Özür dilenecek bir şey yok ....
Sevgi ile Zerin Korsanım

*

E. S.

« Yanıtla #31 : Mayıs 10, 2019, 15:37:02 »
Benim daha önce ilk mesajında rakı tarifi soran bir üyenin açtığı başlığı biraz sulandırmışlığım var. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap O yüzden hala fikrim değişmedi, yeni gelen üyelere karşı western filmlerinde gördüğümüz "kasabaya bir yabancı gelmiş" tavrı takınılıyor bence:)

*

S. Ç.

« Yanıtla #32 : Mayıs 10, 2019, 17:02:54 »
Bende yeni olduğum için alınganlık yaparak yazmadım sadece daha önce 3-4 defa bu kelime kullanıldı şimdi iş biraz uzadı .

Polemik yaratmak amaçlı yazmadım , hatta topiği baştan okuyarak kim ilk sorduğunada bakmadan yazdım .

Hakan E . daha önce bu kelimeyi kullandığında bisiklet sormuştu galiba ve bu kelimeyi ne amaçla kullandığını hep anladık . Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Topiği tekrar okusaydım Oktay bey sorduğunu görürdüm  yinede yazarmıdın deseniz yazmazdım . Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oktay beyi şahsen tanımıyor olsam da burada yazdıklarından  art niyetli bir iş yapmayacağını bilirim ,
ve ona karşı bir tutum sergilemiş olduğumdan dolayı özür dilerim kendisinden .

Serdar bey şu anda bende kendi yazdığıma katılmıyorum biraz fevri bir davranışta bulundum özür dilerim .

Zerin korsanım özür dilenecek bir durum yok..
Hepimiz üç beş senedir ağır psikolojik bir havada yaşıyoruz..bu bizi ya çok duygusal,ya da çok sinirli hale getiriyor..umarım yakın zamanda düzeliriz..

*

Z. G.

« Yanıtla #33 : Mayıs 10, 2019, 17:40:13 »
Serdar korsanım  4,5 yıl  düzelme beklentim yok sonra bir ihtimal .

Umarım ben haksız çıkarım .

*

H. E.

« Yanıtla #34 : Mayıs 10, 2019, 18:02:05 »
...
Hepimiz üç beş senedir ağır psikolojik bir havada yaşıyoruz..bu bizi ya çok duygusal,ya da çok sinirli hale getiriyor...

Önce o elini bi indir!

*

E. N. C.

« Yanıtla #35 : Mayıs 10, 2019, 22:07:05 »
Herkese iyi akşamlar,

Doğrusu ben de öncelikle "alınık"  ne anlama geliyor acaba diye bu konudaki yazışmaları okumaya başladım. (Satılık - alınık benim için pek bir şey açıklamadı: çeviri metinlerini düzelten arkadaşlarım, "cümledeki bir kelimeyi çıkarttığında anlam değişmiyorsa o kelime gereksizdir" diyerek cümlelerimizde kullandığımız fazlalıkları çıkartırdı. Başlığı "Satılık telsiz" olan bir mektup görseydim, bir telsiz satıldığını anlayarak özelliklerini ve fiyatını öğrenmek için yazıyı okurdum. "Alınık telsiz" dendiğinde ise, ne arandığını anlamakta ben de zorlanıyorum. Yanlış anlamadıysam, aslında söylenen "Telsiz arıyorum" olmalı.  Ayrıca, üç sayfadaki bütün mektupları dikkatle okuduğum halde hala "alınık" kelimesinin ne anlama geldiğini, başka internet sitelerinde neden kullanıldığını da anlayabilmiş değilim. Bir şey satıyorsanız, "satılık ...." demek yeterli olmalı. Arayanlar da sadece "... arıyorum" diyebilir. Elinde söz konusu ürün bulunanlar o kişiyle iletişim kurup özellikleri ve fiyatı bildirebilirler.

İkinci bir sorum daha var: bildiğim kadarıyla biz telsizlerimizi tekneden söküp ayrıca satamıyoruz. Telsizlerimiz tekneyle birlikte alınıp satılıyor. Yani telsiz satın almak için bu siteye yazan arkadaşımız, tekneyle birlikte tescillenmiş bir telsiz değil kara tipi bir amatör kullanıcı telsizi mi arıyor acaba? Alınık kelimesinin anlamını bilmediğim için bu da aklımı karıştırdı.

Sizlerin yazdıklarını okuyunca, aklımda üçüncü bir soru daha oluştu: başka internet sitelerinde "alınık" kelimesini kullanma ihtiyacı nereden doğmuş olabilir?

*

H. E.

« Yanıtla #36 : Mayıs 10, 2019, 22:17:16 »

İnternet ortamında bir çok nedenle bir ürün arayabilirsiniz. Özellikle forumlarda bir ürünün ne için arandığını hızlıca başlıkta belirtmek önemlidir. Bir ürünü takas için, ücretsiz olarak elinde fazla olan birisinden almak için, bir başkasına verilmesi için arıyor olabilirsiniz. Satın almak için arıyorsanız "Satılık Ürün" kadar net ve kısa bir başlığa ihtiyaç vardır. "Satın almak için ürün arıyorum" yazarsanız uzun olur. "Ürün satan var mı?" da uzundur üstelik -mi soru ekini düzgün yazamama sıkıntısı yaratır.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu nedenle işlevsel olarak; "Satılık bisikleti olan var mı?" veya "Satın almak için bisiklet arıyorum" yerine "Alınık Bisiklet" yazılmasının daha hızlı ve net sonuçlandığı görüldüğünden bu kalıp kullanılmaktadır.
*

O. E.

« Yanıtla #37 : Mayıs 10, 2019, 22:21:44 »
Fazlası  ile zorlama

5. Element uydurmaktan da öte 8. Element

Kiralamak üzere tekne aranıyor ...

Yerine

Kiralanık

Nasıl ?

« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2019, 22:23:35 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

H. E.

« Yanıtla #38 : Mayıs 10, 2019, 23:06:47 »
Fazlası  ile zorlama

5. Element uydurmaktan da öte 8. Element

Kiralamak üzere tekne aranıyor ...

Yerine

Kiralanık

Nasıl ?

Olmaz.

Çünkü "Kiralık" var.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

« Yanıtla #39 : Mayıs 10, 2019, 23:42:48 »

“Kiralık tekne”  diye başlık açılsa
Altında bir açıklama olmasa

Ne anlaşılacak..,,,

Kiralamak mı istiyor ?

Kiraya vermek mi istiyor ?

*

Ö. T.

« Yanıtla #40 : Mayıs 14, 2019, 09:30:34 »
Telsiz n'oldu, bir haber var mı?
*

E. O.

« Yanıtla #41 : Mayıs 14, 2019, 14:19:11 »
EKteki telsizi satabilirim, 3 sene önce almıştım. İki sene marina yanaşmalarında kullandım. Bir süredir  konuşmaya başladığımda kesinti oluyordu. Konuşma düğmesine bastığımda pil boş işareti çıkıyor, sanırım şarjlı pilin ömrü doldu, yenilemek lazım.

Modeli Cobra MR HH350 grey FLT6.

İlgilenirseniz özelden görüşelim.
*

M. E.

« Yanıtla #42 : Mayıs 14, 2019, 17:17:09 »
Emre korsan aynı telsizi kullanıyorum.Pilin ömrü bitti sanıyordum.Sorun şarz konsoluna oturttuğunuzda temassızlıktan kaynaklanıyormuş.Konsol üstündeki led lambanın ilk anda kırmızı olması daha sonra yeşile dönmesi gerekiyor.Piliniz büyük ihtimal ile sağlamdır.
*

E. O.

« Yanıtla #43 : Mayıs 14, 2019, 18:25:28 »
Emre korsan aynı telsizi kullanıyorum.Pilin ömrü bitti sanıyordum.Sorun şarz konsoluna oturttuğunuzda temassızlıktan kaynaklanıyormuş.Konsol üstündeki led lambanın ilk anda kırmızı olması daha sonra yeşile dönmesi gerekiyor.Piliniz büyük ihtimal ile sağlamdır.

Açtığımda konuşma düğmesine basana kadar pil dolu görünüyor ama basınca boş olarak yanıp sönüyor. Ve konuşmam sanki düğmeyi bırakmışım gibi sinyal sesi ile kesiliyor.

Sizde de böylemiydi ?
*

M. E.

« Yanıtla #44 : Mayıs 14, 2019, 22:12:20 »
Evet aynen öyleydi.Çünkü pil gücünü topluyor mandala bastığınız anda enerjisi bitiveriyordu.Konsola oturttuğunuzda led ikazın kırmızı yandığını görünüz,sorununuz çözülecek.