0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

D. H.

Hava durumu uygulamaları
« : Şubat 08, 2014, 10:42:55 »
Mikdat Kadıoğlu "Paraya kıydım ve cep telefonuma 60 adet hava durumu uygulamasını indirip inceledim. Öne çıkan yabancıların iyi ve kötü yönlerini yazdım" demiş.

En iyi hava durumu uygulaması : Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

Ynt: Hava durumu uygulamaları
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2014, 00:53:36 »

Ben yogun olarak SailFlow (veya WindAlert) sayfasini/uygulamasini kullaniyorum.
Yarattiginiz profilinize sabit istasyonlari ekleyebildiginiz gibi, istediginiz noktalari da sanal (virtual) istasyon olarak ekleyebiliyorsunuz.
Sanal noktalardaki hava ve ruzgar durumlarini matematiksel modelleme ile hesaplayarak dogruya cok yakin degerlerde verebiliyor.
Saat bazinda yedi gunluk ruzgar durumunu renkli grafik olarak izlemek benim icin inanilmaz bir sonuc oldu.
Kuvvetle tavsiye ederim...

Sevgilerimle...

*

H. E.

« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2014, 10:02:05 »
Ali Korsan,
SailFlow için teşekkürler.

*

A. K.

« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2014, 12:40:21 »
Sevgili Hakan Korsan,

Yaklasik 5-6 tane ruzgar bildirim uygulamasi kullaniyorum. Ancak SailFlow bir bagimlilik haline geldi bende. Istedigim her noktayi profile ekleyerek butun bir haftayi saat saat planlayabiliyorum. Umarim sizin de isinize yarar...

Kolay gelsin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sevgiler...

*

M. İ. P.

« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2014, 01:00:56 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sevgili Hakan Korsan,

Yaklasik 5-6 tane ruzgar bildirim uygulamasi kullaniyorum. Ancak SailFlow bir bagimlilik haline geldi bende. Istedigim her noktayi profile ekleyerek butun bir haftayi saat saat planlayabiliyorum. Umarim sizin de isinize yarar...

Kolay gelsin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sevgiler...

Hemen indiriyorum Ali korsanım google dan edindiğim tutarsız hava tahminlerinden bezmiştim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. G.

« Yanıtla #5 : Temmuz 20, 2014, 18:55:28 »
SailFlow gerçekten harika bir uygulamaymış. Çok teşekkürler öneri için. Fakat şimdi inceleme yaptım, örnek olarak Bozburun Yarımadasının Batısındaki rüzgarları Batı yönlü veriyor. Poseidon ise GüneyBatı'lı veriyor. Daha önce tecrübe ettiğime göre Poseidon doğru. Hakim rüzgar tam Yarımada boyunca GüneyBatılı kerterizde kafadan esiyor yani GüneyBatı'lı esiyor. Rüzgar yönü ile ilgili hata payı var mı SailFlow'da, tecrübe ettiğiniz bilgiler Yön/Şiddet olarak hangisinde tam sonuç veriyor. Teşekkürler...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2014, 18:59:31 Gönderen: Gürhan Gürel »
*

K. U.

« Yanıtla #6 : Temmuz 20, 2014, 22:43:00 »
     Anlık kesin hava durumu için iki oneri...
     1- Her korsan teknesinde barometre-termometre-higrometre-rüzgar ölçer ve bulutlu-yağmurlu vb havayı algilayan gözlem
         imkanı vardır..
         Hava durumu diye bir topik açılırsa nerede bir korsan var ise oradaki hava durumunu biliriz..Gelecek ise kişisel yorumdur.
    2- Yumru büyüklük ve şeklinde tercih kireçtaşı bir taşı varil askı bağı ile bağla kafana çarpmayacak bir yere bağla...

Taşın hali          Hava durumu
        -------------      -----------------
           Parlak                Güneşli
           Gölgeli               Parçalı bulutlu
            Islak                 Yağışlı
           .........
            Böyle uzar gider rasat durumu
           ...............
           Taş yerinde yok    Orkan yada adam yok
*

M. Ç.

« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2014, 20:02:45 »
SailFlow 2 aydır İstanbul'u hemen hiç tutturamıyor. Wind Finder ve Wind Guru kullanıyordum yıllardır. Wind Guru o kadar saçmaladı ki ücretli aboneliğimi kapattım. Son iki haftayı Wind Finder da tutturamadı. Marmara geneline bu yaz en çok yaklaşan bizim meteorolojinin piri reis sayfaları ki, o da kısmen.
Poyraz diyorlar Kıble esiyor, 26 diyorlar, 10 knot görsem öpüp başıma koyacağım.
Niye bu sene hiç kimsenin tutturamadığını ya da tutturan birilerini bilen korsan? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. K.

« Yanıtla #8 : Temmuz 30, 2014, 20:14:25 »
     Ben Mordoğan'ı "windfinder"den takip ediyorum, genellikle çok düşük hata oranıyla durumu yakalıyor. Özellikle yağış durumlarını saatlik olarak yakalayabiliyor. Buradaki arkadaşlar bir de "Poseidonu" takip ediyorlar.
*

M. Ç.

« Yanıtla #9 : Temmuz 30, 2014, 22:08:44 »
Özellikle İstanbul soruyorum.
*

D. A.

« Yanıtla #10 : Temmuz 31, 2014, 10:02:38 »
Atakoy Marina'da calisirken, Istanbul icin Poseidon ve Devlet Meteoroloji'nin tahminlerini bir arada kullanirdim. Cogunlukla Poseidon daha tutarli tahminlerde bulunurdu. Simdi durum nasildir bilemiyorum. Ancak konu ile ilgili Selma Uca ile irtibata gecmenizi tavsiye ederim, bu konu ile yakindan ilgileniyor, cok tutarli adresler verecektir.
*

S. Ç.

« Yanıtla #11 : Temmuz 31, 2014, 11:05:00 »
Ben poseidon, windguru ve "Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap" ye bakıyorum. Windguru son zamanlarda isabetsiz tahmin yapıyor, diğer ikisi daha başarılılar.
*

H. A.

« Yanıtla #12 : Temmuz 31, 2014, 13:49:24 »
SailFlow gerçekten harika bir uygulama gibi görünüyor.Antalya için   Poseidon  takip ediyordum.SailFlow ile farkı deneyeceğim.Ali korsanım SailFlow  öneriniz için teşekkürler..
*

B. B.

« Yanıtla #13 : Ağustos 07, 2014, 08:59:17 »
Bir hava durumu rapor programı olarak GK'ın üstüne tanımam. Telefona indirmeye gerek yok. Hemen her yerde canlı olarak dinleyebiliyorsunuz.Dünyanın tüm istasyonlarını tarıyor, sentezini yapıyor, raporluyor. Hatta yelkenlerinizin triminin nasıl olması gerektiği konusunda nazari ve tatbiki bilgi de veriyor.  3 haftadır kullanıyorum. Memnunum. Palamara yardım ettiği de vaki!.
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2014, 09:00:14 Gönderen: Bülent Büyükdağ »
*

B. A.

« Yanıtla #14 : Ağustos 07, 2014, 10:59:32 »
Ben yıllardır predictwind kullanıyorum. Yıllık abone ücreti ile  8 km/7 gün tahmini iki farklı modelle alabiliyorsunuz. Çok yeni weather routing diye bir uygulama geliştirdiler incelemenizi tavsiye ederim, harika bir planlama aracı. Sanıyorum herkes aynı şeyi yapıyordur , tek kaynak yeterli olmayıp bir kaç kaynaktan tahmin almakta yarar görüyorum. Ve eger aynı bölge için ciddi farklılık varsa risk artışına göre planlamayı DİKKATli yapmak gerekiyor.