0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. M.

Ynt: BAROMETRELER
« Yanıtla #15 : Ağustos 20, 2014, 18:37:16 »
Ahmet korsanım,
Barometre takip edilerek Istanbulda arada olan batı kacagini onceden anliyabilirmiyiz?anlarsak ne kadar onceden anliyabiliriz?

*

B. K.

« Yanıtla #16 : Ağustos 20, 2014, 18:47:47 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İstanbul'da tamir yapan bir yer biliyor musunuz?
Karaköy'de satın aldığım yer aynı zamanda tamir ve bakım işlerine de bakıyorlar. Akbankın yanından katlı otoparka giderken solda tüterler firması var. Tam adres ve telefon yanımda olmadığı için veremiyorum. Iyi günler

*

A. Ç.

« Yanıtla #17 : Ağustos 20, 2014, 18:57:42 »
Batı kaçağı oldukça çabuk oluşuyor ama barometre takip edilerek tesbit edilebilir. Sanırım bunun için oldukça sık aralıklarla (saatlik veya bir kaç saatlik) takipler gerekiyor. Batı kaçağı aslında en kolay ufku gözleyerek tesbit edilebilir. Genellikle sıfır rüzgar ve bunaltıcı bir hava ve batıda klasik fırtına bulutları geldiğine işaret eder. Çok kısa süre sonra da içinde kalırsınız.

Bir kere gece sahil yolu yapılmadan Erenköy'de alargada yakalandım. Bir kere Kalamış marinada direk tepesinde iken görerek aşağı indim, kamaraya giremeden yağmurda ıslandım, bir de Bostancı Adalar arasında yakalandım. Hiç rüzgarsız havada yelken yapmaya çalıştığımız için tam arma yakalandık, yelken indirmek ve küçültmek sert havada yakalanmaya oranla çok zor oldu.

O kadar çabuk geliyor ki genellikle barometre takibi oldukça zor olur gibi geliyor. Bu tür kaçakları meteorolojinin de anons ettiğini ben hiç duymadım.

*

M. E.

« Yanıtla #18 : Ağustos 20, 2014, 19:11:17 »
Bülent korsanım tarifinizle kolaylıkla bulurum.Çok teşekkür ederim.

*

B. K.

« Yanıtla #19 : Ağustos 20, 2014, 19:13:36 »
İnşaallah reklama girmedik, sevgilerimle

*

N. B.

« Yanıtla #20 : Ağustos 20, 2014, 20:15:04 »
Vitrinde veya mağazada asılı termometre, barometre ve nemölçerler görüyorum.
Hepsi değişik gösteriyor. O bakımdan sormuştum.
*

H. M.

« Yanıtla #21 : Ağustos 20, 2014, 20:38:48 »
Tesekkurler Ahmet korsanim.
*

H. H.

« Yanıtla #22 : Eylül 17, 2014, 14:39:07 »

O kadar çabuk geliyor ki genellikle barometre takibi oldukça zor olur gibi geliyor. Bu tür kaçakları meteorolojinin de anons ettiğini ben hiç duymadım.

Casio'nun son çıkardığı gulfmaster saatlerde ani basınç değişimi alarmı da var.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben kendime 3 sensörlü bir protrek almıştım ve "niye buna ani değişim alarmı koymazlar?" diye söyleniyordum ki üstüne bu modeli çıkardılar. Bu arada bütçeyi yemiş bulunduk, kapak oldu.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yakından görmediğim için teknede bu alarm ne kadar duyulur/görülür bilemiyorum. İşe yarıyorsa her Marmara korsanına lazım bir tane. Alarm düüt dedi mi kaçak insanın tepesine inmeden ancak camadana vurulur yelkenler.

Aynı özelliğe sahip birkaç marka daha olması lazım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Suunto'da da vardı galiba.

*

N. B.

« Yanıtla #23 : Eylül 17, 2014, 16:17:52 »
Güzelmiş. Son kaça oluyor?
*

H. H.

« Yanıtla #24 : Eylül 17, 2014, 16:32:35 »
Bu modeller aynı zamanda darbe dayanımlı olduğundan fiyatları da bindirmeli.
Bir sitede bin dört yüz gördüm  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap, hemen kapadım sayfayı.
Buralarda böyle, uzaklarda daha ucuzdur muhtemelen.
*

D. A.

« Yanıtla #25 : Eylül 17, 2014, 16:39:32 »

Casio'nun son çıkardığı gulfmaster saatlerde ani basınç değişimi alarmı da var.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben kendime 3 sensörlü bir protrek almıştım ve "niye buna ani değişim alarmı koymazlar?" diye söyleniyordum ki üstüne bu modeli çıkardılar. Bu arada bütçeyi yemiş bulunduk, kapak oldu.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yakından görmediğim için teknede bu alarm ne kadar duyulur/görülür bilemiyorum. İşe yarıyorsa her Marmara korsanına lazım bir tane. Alarm düüt dedi mi kaçak insanın tepesine inmeden ancak camadana vurulur yelkenler.

Aynı özelliğe sahip birkaç marka daha olması lazım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Suunto'da da vardı galiba.

bu videoda alarmin ornegi var

*

Ş. K.

« Yanıtla #26 : Eylül 17, 2014, 16:43:23 »
Yurt dışı fiyatını bilen varmı ?
*

G. D.

« Yanıtla #27 : Eylül 17, 2014, 17:19:46 »
Suuntodan vazgeçmem!
*

A. B.

« Yanıtla #28 : Eylül 17, 2014, 22:20:13 »

Amazonda 495$

Yurt dışı fiyatını bilen varmı ?
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2014, 22:21:21 Gönderen: Ahmet Bom »
*

H. H.

« Yanıtla #29 : Eylül 18, 2014, 17:22:50 »

bu videoda alarmin ornegi var

Yahu bu alet kedi yavrusu gibi miyavlıyor Deniz korsan. Duyulur mu ki bu o kadar şapırtının üfürtünün arasında?