0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. D.

Alargada demir alarmı?
« : Mayıs 23, 2017, 16:10:58 »
Arkadaşlar Alarga da demir alarmı için kullandığınız ,tavsiye edebileceğiniz bir program var mı? Bir çok application var ,muhtemelen benzer mantıkla da çalışıyorlar ama tecrübesini paylaşmak isteyen olursa sevinirim.

*

H. E.

Ynt: Alargada demir alarmı?
« Yanıtla #1 : Mayıs 23, 2017, 18:56:03 »
Ben Anchor Watch kullanıyorum. Teknedeysem teknenin kendi Shallow Anchor, ve Deep Anchor alarmlarını kuruyorum.

*

M. E.

« Yanıtla #2 : Mayıs 23, 2017, 19:47:39 »
Anchor watch iyidir. Bende onu kullaniyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

S. Ş.

« Yanıtla #3 : Mayıs 24, 2017, 10:00:03 »
Atıyorum 5 mt set ettıgınızde ,tekne kaçtı ,telefon çekiyorsa çaldırıyor ,dogru mu?
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2017, 10:00:21 Gönderen: Semih Sener »

*

C. G.

« Yanıtla #4 : Mayıs 24, 2017, 10:07:04 »
Dogrudur Semih.

*

H. E.

« Yanıtla #5 : Mayıs 24, 2017, 11:05:18 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Atıyorum 5 mt set ettıgınızde ,tekne kaçtı ,telefon çekiyorsa çaldırıyor ,dogru mu?

Telefon çekmese de çaldırıyor. Telefonun çekmesi sadece SMS vb. mesaj için gerekli.
*

S. Ş.

« Yanıtla #6 : Mayıs 24, 2017, 11:09:35 »
telefonda gps yok tek basına dıye biliyorum, hatla pozisyonumuzu ogrenıyoruz
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2017, 11:10:12 Gönderen: Semih Sener »
*

C. E.

« Yanıtla #7 : Mayıs 24, 2017, 11:39:11 »
Alıntı
El GPS'lerinin çoğunda çapa alarmı fonksiyonu var. Veya akıllı cep telefonunuza "Anchor Watch" uygulamalarından birini indirebilirsiniz. Grafik olarak teknenizin salınımını gösterir, ayarlanan dairenin dışına çıktığınızda da alarm verirler.

Cep telefonlarındaki GPS iyi pil yer. Gece şarja takılı bırakmak önemli. (Programların bir tazeleme aralığı oluyor. Bunu yükselterek tüketimi azaltabiliyorsunuz.)

Bazı GPS'ler çapa konumunu elle ayarlamanıza izin vermiyor. İlla çapanın üzerindeyken düğmeye basmanızı bekliyor. Hiç pratik değil. Alargada demirledikden sonra teknenin olduğu noktayı baz alırsanız, dairesel salınım zaten 20-30 metreyi aşabiliyor.

Alargada sağlıklı kullanım için cihazın veya telefon programının çapa konumunu elle girmenize izin vermesi lazım. Bunu da genelde çapanın pusula açısı ve mesafesini girerek yapıyorlar. Mesafe için attığınız zincir uzunluğunu kullanabilirsiniz. Derinliğe göre bir miktar düşüm gerekir. Pusula açısı için tekne salınırken pruvamızın zincire baktığını düşündüğümüz anda ölçüm almak gerekli. Her iki değerde de hata olacaktır. Yine de sistem tatmin edici çalışıyor. Bir süre programın çizdiği yayı izleyerek ekranda çapanın tam yerini tahmin edebilirsiniz. Büyük bir kaçıklık varsa düzeltme yapabilirsiniz.

Kaynak: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yapı
*

T. A.

« Yanıtla #8 : Mayıs 24, 2017, 12:15:13 »
Telefonların çoğunda gps var. Hücresel hat yalnızca genel olarak hangi bölgede olduğunuzu görmeye yarıyor. GPS ise daha kesin konum veriyor. Ben telefonumu yurtdışında hatta sokmadan navigasyon için kullanıyorum bazen.
Ipad ise farklı. Sim kartsız versiyonlarda gps yok
*

H. E.

« Yanıtla #9 : Mayıs 24, 2017, 12:49:16 »

Nereden buldun Hocam o telefonu?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ş.

« Yanıtla #10 : Mayıs 24, 2017, 13:10:27 »

Nereden buldun Hocam o telefonu?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap daldım ,  cepte lokasyon servisini acıyorsun, applicatıona ızin veriyorsun , pozisyonunu kullanıyor...

Gps trackera gerek yok , tekneye iphone koy, hatta gerek yok , find iphone a izin ver ,tekneyi takip edersin diye dafalarca yazdıgım halde dalıyoruz bazen...
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2017, 13:12:29 Gönderen: Semih Sener »
*

M. T.

« Yanıtla #11 : Haziran 12, 2017, 00:08:12 »
Alargada demir alarmın türkçesi varmı?
*

O. S.

« Yanıtla #12 : Ağustos 25, 2017, 20:14:15 »
Ben Anchor Watch kullanıyorum. Teknedeysem teknenin kendi Shallow Anchor, ve Deep Anchor alarmlarını kuruyorum.
Üstadım peki bu uygulamanın ayarını nasıl yapıyorsun ? noktadan kaç metre uzaklaştığında alarm çalıyor ve rüzgara döndüğünüz zaman yine alarm çalıyormu ?
*

K. K.

« Yanıtla #13 : Ağustos 29, 2017, 09:28:29 »
uygulamada örneğin 30m çaplı bir çember çiziyorsunuz, dışına çıktığınız zaman alarm veriyor.