0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Merhaba Gezgin Korsanlar,

İngilizce biliyorsanız ve meteoroloji güdümlü seyir yeteneklerinizi gerçek ve tam zamanlı veriler ışığında test etmek, geliştirmek, sanal yarışlara katılmak istiyorsanız, Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresinde bir simülasyon sistemi var.

Bir oyun gibi grafikler içermiyor, tamamen metin ve komut tabanlı çalışıyor. Windy'den gelen anlık canlı verileri haritada ve ekranda görüp buna göre teknenizin pusula rotasını belirliyorsunuz.

Bunu tek başınıza yapabilior veya bir yarışa dahil olabiliyorsunuz.

Sistemin geliştiricisine sorular sormak ve işin mutfağı hakkında bilgi almak isterseniz Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresindeki Hacker News forumunu kullanabilirsiniz.

Sistem hakkında genel bilgi ve modellemede kullanılan teknenin yelken karakteristiğini öğrenmek için Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap sayfasına bakabilirsiniz.

Her iki adreste de her şey İngilizce. Simülasyon için kaba denizcilik/meteoroloji terimlerinin İngilizce'lerini bilmeniz yeterli.

Ben biraz kurcaladım, özellikle açık deniz seyrinde rota planlama ve güncelleme tekniklerini geliştirmek açısından son derece faydalı buldum.
« Son Düzenleme: Haziran 27, 2020, 18:14:35 Gönderen: Serkan Durusoy »