0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Gezgin Korsan Radyo'dan "Ödülsüz Yarışma"
« : Mart 29, 2018, 10:57:56 »
Led Zeppelin grup üyelerinin her biri kendisi için bir sembol seçer ve 4. albümlerinin kapağına bu sembolleri koyarlar. Bu kapak daha sonra tüm zamanların en popüler ve efsanevi albüm kapaklarından biri haline gelir.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Robert Plant'ın (çember içinde tüy), John Bonham'ın (Borromean Halkası) ve John Paul Jones'un (çember içinde triquetra) sembollerinin anlamları biliniyor. Ama Jimmy Page'in sembolü ne manaya geliyor? Kimse bilmiyor.

Sadece Jimmy Page ve Robert Plant biliyormuş anlamını.

Ve Robert Plant'ın çoktan unuttuğu düşünülüyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Cevabı bilen Gezgin Korsan Radyo dinleyicileri arasında çekiliş yapmayacağız ve bir ödül vermeyeceğiz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 29, 2018, 11:00:12 Gönderen: Hakan Erim »

*

M. A.

Ynt: Gezgin Korsan Radyo'dan "Ödülsüz Yarışma"
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2018, 18:45:33 »
Yarışma ödülsüz, soru da doğru cevapsız olduğuna göre, bence Jimmy Page’in burma bıyıklı kedisini sembolize ediyor 🤓

*

Y. D.

« Yanıtla #2 : Mart 30, 2018, 12:56:48 »
Ben bu konuyu daha önce araştırmıştım, vesile oldu bilgi tazeledim. Led Zeppelin'e de bayılırım, sembol olayları da ilgimi çeker.

En yaygın kanı Satürn sembolu olduğu yönünde. Kendisi Oğlak burcu olduğu ve yönetici gezegeni Satürn olduğu için. Direk Zoso adına sayfalar var internette de, birisi: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Zaten bu konularla son derece ilgiliymiş, burcu, yükseleni vs sembollerini de sahnede giydiği pantolona diktirmiş.

Anlamına gelince, sembolu biraz değiştirmiş ya da kendine göre ayrı bir anlamı varmış sanırım, işte o bilinmiyor. Plant'e söylemiş, Plant unutmuş, "Bi' daha da söylemem." diyor Jimmy. Hala güzel bir anlam bulmaya çalışıyor olabilir. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Francois Ribadeau Dumas'ın Grimoires et Rituels Magiques kitabında sembol bulunabilir diyor Zososymbol.com sitesinde. Görüntüsü paylaşılan sayfada yanındaki yazı ise ingilizceye şu şekilde çevrilmiş: “Saturn rules over the lives of mankind, extending or terminating it and making life happy or painful“

Gerçek anlamı nedir bilmiyoruz ama bana bu bile yetti. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #3 : Mart 30, 2018, 15:18:53 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben bu konuyu daha önce araştırmıştım, vesile oldu bilgi tazeledim. Led Zeppelin'e de bayılırım, sembol olayları da ilgimi çeker.

En yaygın kanı Satürn sembolu olduğu yönünde. Kendisi Oğlak burcu olduğu ve yönetici gezegeni Satürn olduğu için. Direk Zoso adına sayfalar var internette de, birisi: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Zaten bu konularla son derece ilgiliymiş, burcu, yükseleni vs sembollerini de sahnede giydiği pantolona diktirmiş.

Anlamına gelince, sembolu biraz değiştirmiş ya da kendine göre ayrı bir anlamı varmış sanırım, işte o bilinmiyor. Plant'e söylemiş, Plant unutmuş, "Bi' daha da söylemem." diyor Jimmy. Hala güzel bir anlam bulmaya çalışıyor olabilir. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Francois Ribadeau Dumas'ın Grimoires et Rituels Magiques kitabında sembol bulunabilir diyor Zososymbol.com sitesinde. Görüntüsü paylaşılan sayfada yanındaki yazı ise ingilizceye şu şekilde çevrilmiş: “Saturn rules over the lives of mankind, extending or terminating it and making life happy or painful“

Gerçek anlamı nedir bilmiyoruz ama bana bu bile yetti. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oooo! Yaman Korsan tebrikler. Ödül yok.

Ben en çok Plant'ın unutmasına güldüm.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Y. D.

« Yanıtla #4 : Mart 30, 2018, 15:32:19 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oooo! Yaman Korsan tebrikler. Ödül yok.

Ben en çok Plant'ın unutmasına güldüm.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkürler! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Plant'in unutması çok komik gerçekten ama Jimmy Page aşırı şanslıymış; bu kadar yıl söyleme, zayıflık anında bir kere söyle, adam unutsun, saklamaya devam et  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. B.

« Yanıtla #5 : Mart 30, 2018, 17:59:48 »
Öbürlerinin anlamını da buraya yazalım ve böylece
bizim kayıtlarımıza geçmiş olsun.