0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. Ç.

Ynt: Otomobil Muhabbetleri
« Yanıtla #105 : Şubat 19, 2015, 00:18:10 »
Şu anda tam 57. arabama biniyorum..

Ama içlerinden en keyif aldığım buydu 1976 Nova.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. O.

« Yanıtla #106 : Şubat 19, 2015, 00:19:20 »
1990 yılından bugüne 21 araç değiştirdim. Hepsi ile de uzun yol yaptım. İlk aracım 1976 model beyaz bir Alman Ford Taunus idi. İkinci aracım ise 1973 model Ford Consul 17m. 1996 yılında Yalçınlar Fotoğrafçılık'ta çalıştığım dönemde Tarsus'tan aldığım 1980 model Honda Prelude ile beraber bu üç aracımı hiç unutmadım.

Honda'da konsola monte edilmiş Pioneer radyo vardı. Çalınma korkusu yoktu.

Benzinin ucuz olduğu güzel günlerdi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #107 : Şubat 19, 2015, 13:32:02 »
Bu karda nasıl bir araç kullanmalı diye bakınırken aşağıdakine denk geldim. İşe yarayabilir gibi. Ne dersiniz?

*

U. U.

« Yanıtla #108 : Şubat 19, 2015, 13:34:21 »
Paserallası hidrolik mi?

*

R. Y.

« Yanıtla #109 : Şubat 19, 2015, 16:51:17 »
Zor kış şartlarında karda daha güvenli ilerleyebilen palet takılmış araçlar.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. A.

« Yanıtla #110 : Şubat 19, 2015, 21:59:04 »
Dedim ya Ford tutkusu küçük yaşta başlamıştı. Ama nedense ilk arabam 1997'de Renault 9 oldu. Tam 6.000 USD vermiştim o zaman, 2. eldi ve daha 20.000 km bile değildi. Sonrasında Tipo S, nedense onunda gösterge tablosunu çok severdim. Zavallı arabanın başına gelmedik kalmamıştı. O zamanlar Valideçeşme'de otururken  bir sabah 10X10 kalas bile bulmuşluğum vardı ön koltukta. Çok çekti kızcağız Beşiktaşlılardan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sonunda 2000'li yılların başında hayalime kavuştum, bir Hatchback Mondeo. Metalik mavi, kız gibiydi. Aşıktım arabama, özel bir temizlik firmasına sokup, epeyide bir para bayılıp sıfır gibi yaptırmıştım. Sonra Hasbelkader yolumuz Kartal'a düştü, bahçe içinde bir ev, garajı var. Her hafta sonu kendim yıkar, aklar paklardım. Sonra bir sabah uyandım, salon camı açık, dış kapı aralık. Lan çocuklar erken kalktı da bahçeye mi çıktı diye bakınırken birde ne göreyim, garaj kapısı açık, benim kız yok. Abiler temiz çalışmış, kimseyi uyandırmak adına bahçe penceresinden giriş yapıp, kapıyada benim kösele ayakkabıyı koymuşlar ki uyanmayalım. Neyse polis molis derken günler geçmeye başladı. Nasıl mutsuzum anlatamam. Sağolsun arkadaşların fazladan bir arabası ile gidip geliyorum işten eve, telefonum çaldı.
-Cengiz bey,
-eee buyrun benim?
-bizim haylazlar senin arabayı almış galiba (çalmaktan söz en yok, ödünç almışlar herhalde)
-eeeee,
- baba, sene bana 5.000 çak, yarın arabayı sana getireyim.
- ...........
- ordamısın Cengiz abi?
- Ulan ben sizin taaa ..................
- sen bilirsin abi, ben yani iyilik şey etmek için aradım, hadi eyvallah
Dedi ve suratıma kapattı telefonu.

Bakkalın önündeyim o sıra, kaldım arabada, öleee bir 5 dakika oturdum. Aklımdan neler geçti, tahmin etmesi zor değil.

Neyse, aradan 50 gün mü ne geçti, sağolsun sigorta (korkarak yazdım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap) parayı ödedi. 55. gün telefon gene çaldı,
-Cengiz bey
- Evet benim?
- arabanız bulundu,
- Sen kimsin lan?
- Memur bilmem ne
- ee, napiim ben, sigorta şirketini aramanız lazım,
- Olmaz, gelmeniz lazım,
- Peki nereye geleyim
- Gaziosmanpaşa Mahallesi

Atladık gittik tabi, korka korka, etrafı kollayarak yürüyorum, o zamanlar oraları örgüt yeri.
Benim kızı polis otoparkında gördüm, tam arkadan ve nedense ve acımasızca tam oradan direğe koymuşlar, neredeyse arka koltuğa kadar gelmişler. İçinde 30-40 kadar haydar, sigaralar koltukta söndürülmüş, teyp gitmiş, kolonlar sökülmüş, koltuklar bıçaklanmış. İğrençti.

Hatırlıyorum da çok üzülmüştüm.
Ilk Ford'umdu o benim...

*

C. A.

« Yanıtla #111 : Şubat 19, 2015, 22:03:37 »
2 kere yollamışım, özür..
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2015, 22:05:02 Gönderen: Cengiz Atayer »
*

H. T.

« Yanıtla #112 : Şubat 20, 2015, 20:01:31 »
Otomobil tutkum geçmişte kalmış olmakla birlikte halen 35 ya da 36. arabam olan Citroen Nemo'mu yıllar sonra tekrar bir Willys almak için satılığa çıkarttım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

90'ların ortasına kadar Pontiac Transam Firebird, Mustang, Chevrolet Malibu, Pontiac Grnad Le Mans başta olmak üzere bayağı bir Amerikan kullandım. Sonraki yıllarım 33, 75, 145 ve 155 olmak üzere Alfa Romeo'larla geçti.

Son Amerikan'ım bunun kırmızısıydı ki hala aklıma geldikçe içim gider. İnanılmaz bir aletti. 4 teker bağımsız süspansiyon, elektrikli koltuklar, elektrikli bagaj vs deli bir aksesuar yığını...

Kullanmaktan en çok keyif aldığım diğer aracım Alfa Romeo 33 1,7 16V oldu. Yoncalı seri Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bildiğim en çılgın motordur üzerindeki, inanılmaz parmaklar insanı.

Kullandığım hemen her araba özel ama bir o kadar da sorunluydu ama muhteşemdi...

Sevdim bu başlığı...

*

K. Ö.

« Yanıtla #113 : Şubat 20, 2015, 20:26:28 »
"Kullandığım hemen her araba özel ama bir o kadar da sorunluydu ama muhteşemdi..."

Aksini düşün(e)medim bile.    Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. G.

« Yanıtla #114 : Şubat 20, 2015, 21:51:35 »
Çok araba değiştirdim daha gençken filan diyecektim ki ( 25- 26 ) yaşıtlarımdan 35 36 duyunca sustum..

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

A. G.

« Yanıtla #115 : Şubat 20, 2015, 21:52:21 »
Naaptın Hakan 3 er ay mı kullandın ?

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: Şubat 20, 2015, 21:52:47 Gönderen: Atilla Gündüz »
*

B. S.

« Yanıtla #116 : Şubat 20, 2015, 23:00:38 »
Bir ara abim Bora bir kaplumbağa araba getirmişti. 1993-94 yıllarıydı sanırım. Araç içinde koltuk yoktu. Teneke koyardık zaten yer gözüküyordu bir kısmından .. Şoför tarafında ki kapıyı da kablo gibi bir şey ile bağlardık. Yoksa açılıyordu.

O zamanlar ben daha 16-17 yaşlarında araba görmemiş bir ergen olarak Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap acaba dedim arabalar hep böyle mi oluyor ! Sorgulamıyorum .. Eğlence çıkmış bize.. Sonra yandı o araba ( hurda ) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Daha sonra koca tekerlekli özel yapım bir araba ile geldi Ruhsatı falan yok. Arkadaşı özel yapmış buda ondan almış. Tekerleğin boyu benim kadar neredeyse. Koldan vites falan.  Kaldırımlardan diğer taraflara falan geçiyoruz. Sonra garaja kapattık mecburen sıkıntı oluyordu trafikte. Sonra yayla gibi bir araçla geldi. Direksiyonu sağ ve sol yaptığında sandal gibi sallanan eşşek kadar bir araba. Zaman geçtikçe sokak sokak klasik arıyorduk. Güzel günlerdi.

*

H. T.

« Yanıtla #117 : Şubat 21, 2015, 05:08:42 »
Naaptın Hakan 3 er ay mı kullandın ?

Bazılarını 3 ay bile kullanmadım. Bir Şahin almıştım gaza gelip mesela, 88 Model, Cuma alıp Pazar günü satmıştım bu ne lan böyle diye Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bir de Firebird'ümle sadece 2-2,5 ay başedebilmiştim. Yolda benzin bitince aldığım benzinle benzinciye kadar gidemediğimi hatırlıyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kısaca biraz açgözlüydüm o zamanlar, sonra sakinledim. Şimdi silecekleri ve kaloriferi çalışan her araç uyar artık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. P.

« Yanıtla #118 : Nisan 20, 2015, 09:31:48 »
.
« Son Düzenleme: Nisan 20, 2015, 09:37:29 Gönderen: İsmail Pehlivan »