0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. E. Ç.

Sigorta sorunsalı
« : Mart 20, 2020, 00:27:42 »
Google'a girildiği taktirde fiyat teklifi alabileceğiniz bir dünya link çıkarken, tuhaftır'ki bunlar sadece aracı satın aldıktan sonra işe yarıyor. Yani diyelim aracı almadan önce bir araştırma yapmak isterseniz sorular hep cevapsız kalıyor.

İçinizde mesleki anlamda uğraşan var'mı bilmiyorum. Var ise bir sorum olacak. Tekne planları bir müddet ertelenecek gibi. Bende ufak bir birikimle 2002-2006 model arası BMC Levend 3.0 Gdm (4 teker, 14+1 koltuklu) minibüs alıp, bunu hususi kullanıma çevirip home ofis modunda kullanmayı planlıyorum. 4. Kademeden sigorta gözükecek mecburen.

Daha önceden ailem minibüs ruhsat 9+1 Hyundai Starex alıp 8+1'e çevirip otomobil ruhsatlı işletmişti. Biraz onun yolundayım. Bu iş bana kaça patlar sigortadan yana ? Plaka 34 olacak büyük ihtimalle, Araç çekme belgeli. Karavan Ruhsata çevrilmesi peşinde değilim, otomobil gözükse yeter (5+1 koltuklu gibi) , yada B sınıfı ehliyetle kullansam canıma minnet. İçine koyacağım ocak, yatak, vs hep demonte olacak. Muayene vs'de özel tadilat gerektirmeyecek şeyler yani.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 20, 2020, 00:30:45 Gönderen: Ali Emre Çolak »

*

A. E. Ç.

Ynt: Sigorta sorunsalı
« Yanıtla #1 : Mart 20, 2020, 00:33:06 »

Hatta bu ilandakini düşünüyorum.

*

Ö. S.

« Yanıtla #2 : Mart 20, 2020, 01:46:52 »
4. kademe olduguna eminseniz yani daha once uzerinize hic arac olmadı ise ve otomobil olarak alacaksaniz 1200-1400 tl arasi bir rakam cikar..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*

A. E. Ç.

« Yanıtla #3 : Mart 20, 2020, 12:13:02 »
4. kademe olduguna eminseniz yani daha once uzerinize hic arac olmadı ise ve otomobil olarak alacaksaniz 1200-1400 tl arasi bir rakam cikar..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ailecek bu güne dek araçların ruhsatını ailede hep tek bir kişinin üzerine yaptık sigorta fiyatlarından ötürü. Aracı minibüs ruhsatlı alıp sonradan proje çizdirip koltuk sayını düşürüp otomobil ruhsata çevirmeyi deneyeceğim.