0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Ynt: 1978 Uğur Dündar; İst/Göztepe'de yarışan gençler
« Yanıtla #15 : Aralık 05, 2018, 15:53:03 »
@Engin abi, Horoz Crmal vardı Göztepe'de Amerikancı.

Ankara asfaltı Bostancı - Küçükyalı arası tünel yolu '70 lerde kullanılıyormuş sanırım.

@Alper, Overdriveli bir '58 Chrvy, yerden çakma Belçika montaj otomatik '75 Nova Concours ve '74 Alfa Romeo Giulia benim otobiografimdeki en unutulmazlardır.

*

A. D.

« Yanıtla #16 : Aralık 05, 2018, 16:31:23 »
Benim için en unutulmaz olanı A6 dır. İnanılmaz potansiyeli olan bir arabaydı. Quattro biturbo 2.7 motoru inanılmaz potansiyelliydi.Araba da inanılmaz konforluydu. Yazlığa 7 saat yol gidip hanım ne kadarda kısa sürdü demişti.
M5 tam bir benzin katiliydi. Aldığım gece depoyu fulledim 1,5 saatte depo bitti.  Kazık yedim diye benzinciye sövdüm tam doldurmamış diye. Yine fulledim eve geldim ertesi akşam yine çıktım yine bitti. 180km de 70 litreyi içiyordu alet. Hemen sattım.

*

E. A.

« Yanıtla #17 : Aralık 05, 2018, 18:30:38 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ankara asfaltı Bostancı - Küçükyalı arası tünel yolu '70 lerde kullanılıyormuş sanırım.

@Alper, Overdriveli bir '58 Chrvy, yerden çakma Belçika montaj otomatik '75 Nova Concours ve '74 Alfa Romeo Giulia benim otobiografimdeki en unutulmazlardır.

tamam işte Horoz Cemal  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  citroen 2cheveaux yu canavara dönüşteren usta Horoz Cemal  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
sağol Hakancığım, iyi hatırladın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bostancı tüneli  inşasına 1956 yılında başlanmış yani tünel 62 yaşında  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. H. A.

« Yanıtla #18 : Aralık 06, 2018, 08:39:09 »

tamam işte Horoz Cemal  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  citroen 2cheveaux yu canavara dönüşteren usta Horoz Cemal  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
sağol Hakancığım, iyi hatırladın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bostancı tüneli  inşasına 1956 yılında başlanmış yani tünel 62 yaşında  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Clip'te görünen Citroen ise Rahmetli tamirci Nuri'nin arabası.Şasi Camaro,motor full modifiyeli ,heder egsozlu 427 chevrolet motor idi,benzin deposu yoktu,bagaja yarışırken bir plastik bidonda benzin koyardı.Zaten kendide yarışta rahmetli oldu. Tüm Amerikanları Horoz Cemal ve Nuri modifiye ederlerdi. O zamanın yarışanlarınadan aklımda kalanlar; Çetin (Pontiac gtx) , Orhan (markasını hatırlamadığım Amerikan), Ali ve Ahmet (Atatürk'ün torunları diye geçerdi,Amerika'da stock car olarak hazırlanmış Cuda),Deli Ferdağ (Porsche 911 Turbo).Bunun dışında birtakım standart Chevroşet Corvette,Pontiac Transam,Dodge Charger vs.

*

E. A.

« Yanıtla #19 : Aralık 06, 2018, 09:07:03 »

Clip'te görünen Citroen ise Rahmetli tamirci Nuri'nin arabası.Şasi Camaro,motor full modifiyeli ,heder egsozlu 427 chevrolet motor idi,benzin deposu yoktu,bagaja yarışırken bir plastik bidonda benzin koyardı.Zaten kendide yarışta rahmetli oldu. Tüm Amerikanları Horoz Cemal ve Nuri modifiye ederlerdi. O zamanın yarışanlarınadan aklımda kalanlar; Çetin (Pontiac gtx) , Orhan (markasını hatırlamadığım Amerikan), Ali ve Ahmet (Atatürk'ün torunları diye geçerdi,Amerika'da stock car olarak hazırlanmış Cuda),Deli Ferdağ (Porsche 911 Turbo).Bunun dışında birtakım standart Chevroşet Corvette,Pontiac Transam,Dodge Charger vs.

Hüsnü korsanım sağolun siz çok daha iyi hatırlamışsınız  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
O zamanlar ikisinin de ellerinin değmediği Amerikan yoktu
Horoz Cemal'i hayatta mı hiç bir bilgim yok ama Nuri Usta ışıklar içinde yatsın..

*

C. A.

« Yanıtla #20 : Aralık 06, 2018, 09:37:42 »
Video da konuşan bıyıklı  Apik ( Alpaslan ) kalamışlı.  Ferda abiyle görüşüyorum halaa , mazbut aile babası şimdi:))
*

C. A.

« Yanıtla #21 : Aralık 06, 2018, 09:40:37 »
Ali ve Ahmet Abiler en son Tekne işindeydiler ( motoryat)..
*

İ. E.

« Yanıtla #22 : Aralık 06, 2018, 11:05:45 »
Çok güzel bir konu ve güzel hatıralar şimdiki trafik canavarları gibi başkalarının hayatını tehlikeye atmadan yapılan işler.Devam
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. A.

« Yanıtla #23 : Aralık 06, 2018, 11:21:40 »
bu arada dikkatimi çekti; fenerbahçe’nin, kalamış’ın, caddenin yollarında büyümüş ne çok korsan varmış  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. D.

« Yanıtla #24 : Aralık 06, 2018, 11:31:25 »
Çok güzel bir konu ve güzel hatıralar şimdiki trafik canavarları gibi başkalarının hayatını tehlikeye atmadan yapılan işler.Devam
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sayın komutanım ,pek de masum işler değildi . 35-40 sene var Dayım gece saat 21 gibi Bağdat caddesine dondurma yemeye getirdi beni , meşhur bir dondurmacı varmış. Dondurmaları yiye yiye karşı kaldırıma geçtik yaya geçitinden , hemen arkasından acı bir fren sesi duydum , baktığımda beyaz bir cam bulutu içinde bir adam havada gidiyor vuran arabanın farları önünde .. Adam 10 metre kadar havada gitti ,yere düştü yakınına da bir foter şapka , rahmetli yaşlı bir amcaydı ve az önce bisim geçtiğimiz yaya geçidinden geçerken .... Hemen üstümüzden bir kadın balkondan bağırmaya başladı " Allah belanızı versin , her gece , her gece ... Hiç unutamam olay hala gözlerimin önünde , kadının bağırması ve o çarpma sesi kulaklarımda
*

O. E.

« Yanıtla #25 : Aralık 06, 2018, 11:42:05 »
bu arada dikkatimi çekti; fenerbahçe’nin, kalamış’ın, caddenin yollarında büyümüş ne çok korsan varmış  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bizim mahalle işte 😀
Benim küçük kız küçükken Baba biz hangi takımız diye sormuştu
Ben cevap vermeden büyüğü Mahalle takımındanız işte mecburen demişti
Hiç unutmam

Her konuda öyleyiz
Bizim mahalle iyidir ...
Herkes için ...

*

E. A.

« Yanıtla #26 : Aralık 06, 2018, 11:57:58 »

Bizim mahalle işte 😀
Benim küçük kız küçükken Baba biz hangi takımız diye sormuştu
Ben cevap vermeden büyüğü Mahalle takımındanız işte mecburen demişti
Hiç unutmam

Her konuda öyleyiz
Bizim mahalle iyidir ...
Herkes için ...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. E.

« Yanıtla #27 : Aralık 06, 2018, 12:30:17 »
Sene 1960 sene 2018 .48 sene olmuş Çiftehavuzlarlıyım o tarihleri ve caddeyi iyi bilirim.Cemil Topuzlu caddesinden günde 2/3 defa 13 No lu Caddebostan otobüsü geçerdi başka vasıta yoktu ve Bağdat caddeside çift yönlü idi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

« Yanıtla #28 : Aralık 06, 2018, 12:39:38 »
Yanlış değerlendirilmesin .....
Asla kategorize etmek, İnsan Sıralamak  değil ...
Her taraftan her türlü  insan çıkar ancak ,

İzmirliler ile Kadıköylülere ayrı bir sempatim var....

Elimde değil..
« Son Düzenleme: Aralık 06, 2018, 12:42:14 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

İ. E.

« Yanıtla #29 : Aralık 06, 2018, 12:54:01 »
Yanlış değerlendirilmesin .....
Asla kategorize etmek, İnsan Sıralamak  değil ...
Her taraftan her türlü  insan çıkar ancak ,

İzmirliler ile Kadıköylülere ayrı bir sempatim var....

Elimde değil..
Kesinlikle haklısın sempati duymak başka iş neticede herkes kardeşimiz