0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

m.

Film önerisi
« : Mart 02, 2010, 02:49:54 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Aslında 1999 yapımı...Gözümden kaçmış herhalde şu "Aşk Mektubu" isimli film... Orijinal adı Message In A Bottle olan filmi ilk defa bu akşam tv de izledim ve içinde deniz ve klasik tekne yapımı geçen bu filmi ilginç aşk hikayesi ile baştan sona muhteşemdi. Çok güzel görüntüler vardı...
Paul Newman, Kevin Costner,  Robin Wright Penn gibi usta oyuncaların olduğu film, klasik tekne tutkunu bir yelkenci-denizcinin ilginç aşk hikayesini anlatıyor...
Galiba, Denizci ve Tekne konulu filmlerden bilmediklerimizi hatırlatacak bir konuya da ihtiyaç vardı sanırım...

Filmin fragmanı...
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 02, 2010, 02:50:36 Gönderen: Mehmet Sütçü »

*

A. Z.

Ynt: Film önerisi
« Yanıtla #1 : Mart 02, 2010, 05:54:33 »
Teşekkürler mehmet kaptanım...

Bundan sonra birileri!!! bu film güzel,seyretmelisin dediğin de inanacağım.

Hayırlı sabahlar, Ben yatmaya gidiyorum.
« Son Düzenleme: Mart 02, 2010, 05:56:10 Gönderen: Abdullah Zöngür »

*

U. U.

« Yanıtla #2 : Mart 02, 2010, 08:33:30 »
Mehmedim korsanım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .
Çok severek izlediğim bir filmdi. Yaşlanıyoruz galiba bu tür filmleri daha bir beğenir oldum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap .

*

M. Ç.

« Yanıtla #3 : Mart 02, 2010, 08:41:42 »
Lake Boat var, sakın izlemeyin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. D.

« Yanıtla #4 : Mart 02, 2010, 08:53:37 »
Ben sadece fragmanını izleyebildim.
Müzikler de çok güzel.
Bu filmin CD veya DVD' sine sahip olan korsan var mı ?

*

E. Ö.

« Yanıtla #5 : Mart 02, 2010, 23:27:05 »
Deniz ve teknelerle ilgili bir çok film mevcut,iyi bir konu açmışsınız,tahmin ederim bir çok film adını arkadaşlar yazar,elde edip seyrederiz,selamlarımla
*

A. Z.

« Yanıtla #6 : Mart 03, 2010, 02:58:27 »
Ben sadece fragmanını izleyebildim.
Müzikler de çok güzel.
Bu filmin CD veya DVD' sine sahip olan korsan var mı ?

Sevâl korsanım ben buradan seyredebildim. Tamam DVD kalitesi yoktu ama film'e kapıldınızmı (kapıldım) fark etmiyor.

Cd veya DVD cevabı alamazsanız diye alternatif olarak yazayım dedim.( Oh iyi ettim.)

« Son Düzenleme: Mart 03, 2010, 03:13:08 Gönderen: Abdullah Zöngür »
*

S. D.

« Yanıtla #7 : Mart 03, 2010, 10:22:10 »
Çok çok teşekkür ederim Abdullah Korsanım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. D.

« Yanıtla #8 : Mart 03, 2010, 11:59:12 »
Buda yerli MUTLULUK .İzlenmiştir ama güzel sahneler var.

« Son Düzenleme: Mart 03, 2010, 12:01:04 Gönderen: Cihan Devcan »
*

S. Ç.

« Yanıtla #9 : Mart 03, 2010, 14:15:29 »
Mehmet korsan film bir harikaydı .Öğlen yemeğine çıkmayıp seyrettim.Böyle film lerden başka varmıdır acep.?
Abdullah korsan nasıl olsa linkini bulup bize beleş seyrettiriyor sağolasın Apo dayı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. Ö.

« Yanıtla #10 : Mart 03, 2010, 16:27:29 »
- White Squall - benim tavsiye edebileceğim tek film sanırım, 1960 ta yaşanan gerçek bir hikayeden alınarak 1996 yılında yapılmış. bende Yazın Çetin abim korsanımın film arşivinden almıştım, 1 - 2 gündür torrent ve rapidshare linklerini arıyordum sanırım buldum.

Film özeti
1960\’ta yaşanmış gerçek bir olaydan yola çıkan film, Albatros isminde iki direkli bir yelkenlinin trajik batış öyküsünü anlatıyor. Geminin kaptanı Christopher \’Skipper\’ Sheldon (Bridges) ve eşi Doktor Alice Sheldon (Goodall), ülkenin değişik yerlerinden gelen genç öğrencilerle beraber denize açılırlar. Gençler, yolculukları boyunca denizciliği, ekip çalışmasını ve birbirlerine saygı duymayı öğreneceklerdir. Fakat onları çok zorlu bir sınav beklemektedir, tarihin en sert fırtınalarından birine karşı savaşmaları dışında gemi, güvertesindeki gençler için hem bir yaz okulu hem de unutulmaz bir büyüme, olgunlaşma macerasına sahne olacaktır.

Gerçekten beni etkileyen bir filmdi.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

aşağıdaki linkten filmi torrent yada rapidshare olarak indirebilirisiniz

Alt yazısı

( umarım bu linkleri vermemde bi sakınca yoktur. var ise isteyenlere özelden atabilirim linkleri. )  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 03, 2010, 16:34:30 Gönderen: Emre Özgen »
*

m.

« Yanıtla #11 : Mart 03, 2010, 17:56:16 »

Eveeeeet...
Bir tane daha...
Yanlız bir iki yoruma kısaca cevap vermem gerekirse;

Utku Abem Korsanım...
Bu tür filmleri sevmemiz yaşlandığımız için değil... Bizim kuşaklar, Sezen Cumhur Önal, Fecri Ebcioğlu, Dario Moreno, Tom Jones, Elton John Johan Beaz, Pink Floyd, Led Zeppelin dinleyerek büyüdü. Bizler romantik bir gençliğin yanında, hümanizm ve başkaldırının temsilcilerini örnek almıştık 70' ler de... Bu yüzden bu filmleri severiz biz...

Soner Korsan,
Bu seferkinin canlı linki var mı bilmiyorum ama "Balinanın Sırtında" (Whale Rider) 2002 yapımı Yeni Zelanda yerlilerinin denizle iç içe olan geleneksel yaşamlarından, modern yaşama geçişin sıkıntılarını yansıtan, bana göre muhteşem bir örnekti.
İçinde deniz ve deniz yaşamı olan, fakat gerilimi olmayan, insanlığı ve insanı, doğa sevgisini işleyen bir filmi izlemek isteyenler için...  

Büyük bir marketin indirimli CD ler bölümünde bulmuştum...

Kısa hikayesinin de olduğu link...
« Son Düzenleme: Mart 03, 2010, 18:01:55 Gönderen: Mehmet Sütçü »
*

T. K.

« Yanıtla #12 : Mart 03, 2010, 18:25:37 »

Burada 100'den fazla deniz/tekne konulu film var. Bazilarinin Torrent dosyalari internette mevcut.

Wind (1992) 'i izledim, biraz monoton ama izlenebilir. Amerika'nin ilk defa kupasini Avustralya karsisinda (teknenin adi Kokaburaydi galiba) kaybedisi ve bir sene sonra tekrar alisinin hikayesi.

1968 tarihli, "I Sailed to Tahiti With an All-Girl Crew" isimli filmi (yukaridaki linkdede var bu film) ariyorum ama bir turlu bulamadim.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Mart 03, 2010, 18:35:37 Gönderen: Tuğrul Karan »
*

A. Z.

« Yanıtla #13 : Mart 04, 2010, 00:34:44 »
Soner Korsan,
Bu seferkinin canlı linki var mı bilmiyorum ama "Balinanın Sırtında" (Whale Rider) 2002 yapımı Yeni Zelanda yerlilerinin denizle iç içe olan geleneksel yaşamlarından, modern yaşama geçişin sıkıntılarını yansıtan, bana göre muhteşem bir örnekti.
İçinde deniz ve deniz yaşamı olan, fakat gerilimi olmayan, insanlığı ve insanı, doğa sevgisini işleyen bir filmi izlemek isteyenler için... 

Teşekkürler mehmet korsanım... Haaa nidir hasret kaldığımız!, bir baş yapıt film "Balinanın sırtında."

Mehmet korsanın tavsiyesi bu film'i seyrettim. Bir kez daha seyredeceğim! ama birkaç gün sonra.
Canlı link'i aşağıda.

*

m.

« Yanıtla #14 : Mart 04, 2010, 00:57:04 »
Apo Dayıcım Korsanım...

Şapkamı çıkarıyor ve önünüzde saygı ve reverans ile selamlıyorum... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kabul Buyurunuz Lütfen... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 04, 2010, 00:57:52 Gönderen: Mehmet Sütçü »