0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

T. D.

Ynt: Film önerisi
« Yanıtla #570 : Aralık 25, 2019, 19:27:07 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Adrift'i acıklı biten içeriği nedeniyle izlemek istememiştim.Şimdi izledim.Daha önce tartışıldımı  bilmiyorum ama filmde fırtınaya girmeden önce neta işlemleri ve yelkenlerin toplanması yapılmıyor.Fırtına floğu takılmıyor.Hatta oyuncular yağmurluklarını giymiş ve fırtınanın ortasına dalmış görünürlerken ana yelken hala açık duruyor.Herşeyi erkenden kapatıp motor seyrine geçseler kendilerini de kapalı kısımda korusalar su  ve yiyecek stokları korunabilir, direk kırılmaz, can kaybı olmazdı diye düşünebilir miyiz?
Sanki otopilot yok dümen manuel sıkıştırıcı ile sabitleniyor, ya da hasar gördüğü için kullanılamıyor.

Evet haklısınız fırtınada ana yelkenin açık olması benimde işgimi çekmişti.
Sanırım yönetmen bu konuda yeterli teknik destek almamış. Bu tip hatalar denizcilik ile ilgili filimlerde sık oluyor.  Hele,hele teknik denizcilik terimleri çevisi ise gülünç oluyor.
ama bu bilim konusunda şunu söylemeden edemiyeceğim. Fragmana göre zayıf bir yapıt.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #571 : Nisan 16, 2020, 22:48:58 »
SEA FEVER - DENİZ ATEŞİ (2019)
IMDB puanı 5.8 olan, bilimkurgu-korku türü yeni bir film.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Eski bir ahşap balıkçı teknesinde açıkdenizde geçen, bence biraz başarısız bir film.
Ne deniz filmi, ne bilim kurgu, ne tam korku..

Tavsiye etmem ama haberiniz olsun istedim.
Fragmanını izleyip kendiniz karar verin. Sonra bana sövmeyin! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

i. t.

« Yanıtla #572 : Nisan 17, 2020, 01:20:55 »
Fragmanını izleyip kendiniz karar verin. Sonra bana sövmeyin! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

ozgur,cugum en az 5 dakika sesli guldum;)

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Nisan 17, 2020, 01:26:45 Gönderen: Ismail Tas »

*

H. E.

« Yanıtla #573 : Nisan 17, 2020, 02:20:38 »
Belki zamanı değil ama güzel film,
Teşekkürler...

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #574 : Nisan 17, 2020, 11:40:57 »
Belki zamanı değil ama güzel film,
Teşekkürler...
Evet, filmin konusu hastalık, parazit, salgın, bulaşma filan ama bence izleyiciyi içine çekemeyen sevimsiz bir yapım olmuş..
Gemide geçmese izlemezdim.. Ki gemi içi bile oldukça karanlık sahneler nedeni ile düzgün algılanamıyor.
Dışarıdan güzel görünüyordu sadece..

Eğer korona günlerinde salgın konulu başarılı bir film izlemek isterseniz 2011 yapımı CONTAGION -SALGIN filmini öneririm..
Kaliteli, etkileyici bir yapım.. Ama konu tam bu günlerde yaşadığımız haller.. hatta biraz fazla benzediği için komplo teorilerine bile konu oldu bu film..
Zaten gergin olan izlemesin! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. B. A.

« Yanıtla #575 : Haziran 08, 2020, 14:33:26 »
Bu filmi uzun süre önce izlemiştim, CoViD-19 patlayınca tekrar izledim. Hakikaten ilginç benzerlikler var...
*

H. Z.

« Yanıtla #576 : Temmuz 02, 2020, 23:21:23 »

2 keyifli saat vakit geçirmek için, Fire Saga Eurovision

*

H. E.

« Yanıtla #577 : Temmuz 02, 2020, 23:39:42 »
İşte opera varmı?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #578 : Şubat 03, 2023, 17:57:48 »
Uzundur film önerisi yapılmamış, yeni izlediğim bir dizi filmi önermek istedim;

THE RIG (PLATFORM)

İskoçya'nın kuzeyinde bir petrol platformunda geçen gizemli, biraz gerilimli bir bilim kurgu.

Çalışma ve yaşam şartları, denizcilik bilgisi, güvenlik uygulamaları açısından oldukça gerçekçi olmuş. Sanat yönetmeni iyi çalışmış.

Ortasından sonra biraz fantastiğe bağlıyor yine de merak edip sonunu getirmek kolay. Ortalara kadar gayet gerçekçi bir pro denizcilik yaşamı örneği olmuş.

Bir tek personelin hepsinin düzgün medeni insanlar olması biraz gerçek dışı olmuş ama bilmiyorum belki de iskoç deniz iş dünyası böyledir! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tavsiye ederim efenim..
*

E. S.

« Yanıtla #579 : Şubat 04, 2023, 22:31:48 »
Alıntı
Bir tek personelin hepsinin düzgün medeni insanlar olması biraz gerçek dışı olmuş ama bilmiyorum belki de iskoç deniz iş dünyası böyledir! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Spoiler vermek gibi olmasın da o Lars Hutton iti de mi medeni?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A. Z.

« Yanıtla #580 : Şubat 04, 2023, 23:36:31 »
Bugün tesadüf denk geldi. True Spirit
Netflix te izleyebilirsiniz.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #581 : Şubat 05, 2023, 13:36:08 »
Spoiler vermek gibi olmasın da o Lars Hutton iti de mi medeni?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kötü karakter olmadan film mi olur.. Sonlara doğru aklı başına gelip iyiliği seçiyor ama.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben genel olarak pro denizcilik dünyası insan kalitesi ve ruh halini "Gemide" veya "Sarmaşık" filmleri kıvamında gördüğüm için ortam çok medeni geldi bana! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. E.

« Yanıtla #582 : Şubat 05, 2023, 17:00:47 »
Sevgili korsanlar Netflix de DENİZLERİN KIZI filmini mutlaka seyredin.Avustralyalı Jessica isimli 16 yaşındaki kızın Sydney den başlayan210 gün ve 24000 mil  non stop süren solo dünya seyrini kaçırmayın derim
*

F. Ö.

« Yanıtla #583 : Şubat 05, 2023, 23:36:07 »
Sevgili İlker Korsan,
Bahsettiğiniz filmi az önce gözlerim dolarak izledim. Ben de tüm korsanlara, izlemelerini tavsiye ediyorum.
*

İ. Ö.

« Yanıtla #584 : Şubat 06, 2023, 01:29:28 »
İyi akşamlar denizlerin kızın kendi çekimleri olan orjinalini izlemenizi mutlaka izleyin...