0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. D.

Ynt: Film önerisi
« Yanıtla #30 : Mart 05, 2010, 16:13:41 »
Mehmet abi eline sağlık sayende harika bir topic daha GEKO envanterine dahil edildi.

*

m.

« Yanıtla #31 : Mart 05, 2010, 16:31:07 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Mehmet abi eline sağlık sayende harika bir topic daha GEKO envanterine dahil edildi.

Eyvallah Cihan.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yanlız mod arkadaşlardan biri başlıkta ki Aşk Mektubu yazısını çıkarsa da gözüme takılmasa ....
Konu aşk mektubu olmaktan çıktı beyaaa  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. M.

« Yanıtla #32 : Mart 05, 2010, 16:44:20 »
Bu ne guzel olmus yaw. En az 4-5 film var seyratmediğim. Benim 10 günlük takıntım gitmiş oldu TEŞEKKÜRLER

*

M. Ç.

« Yanıtla #33 : Mart 05, 2010, 17:06:38 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

...
Yanlız mod arkadaşlardan biri başlıkta ki Aşk Mektubu yazısını çıkarsa da gözüme takılmasa ....
Konu aşk mektubu olmaktan çıktı beyaaa  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. Ç.

« Yanıtla #34 : Mart 05, 2010, 17:15:16 »
Knife in the Water

Yazan - Yöneten: Roman Planski (1963)

İnanılmaz bir klasik ahşap yelkenli bana sorarsanız başroldedir... Korkarım yaygın gösterime girmedi, 3-4 sene önce bir festivalde yakalamıştım.

Orijinal adı: Nóz w wodzie

Ayrıntılı bilgi için: Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Z.

« Yanıtla #35 : Mart 09, 2010, 04:45:14 »

2012-----------

*

A. K.

« Yanıtla #36 : Mart 09, 2010, 11:33:40 »
Arkadaşlar,

Benim çok severek defalarca izlediğim 1999 yapımı Gwyneth Paltrow ve Matt Damon un "YETENEKLİ BAY RİPLEY " ini gözardı etmeyelim lütfen. Film 1950 li yıllarda İtalyada Roma, Portofino, Venedik, Napoli  vs de geçiyor ve o yıllara ait muhteşem bir ahşap yelkenli ve diğer ahşap tekneler var. İzlemeyenler için öneririm.

« Son Düzenleme: Mart 09, 2010, 11:36:03 Gönderen: Altan Kalafat »
*

G. G.

« Yanıtla #37 : Mart 09, 2010, 16:21:10 »
sevgili korsanlar bir kaç filmde ben sğyliyeyim ...burda gözden kaçmış...mutlaka izleyin Morning lıght....master  commador...wind verilmiş gerçekten çok güzel aslında bulabilsek trt döneminde yayınlanan Kaptan onedan ı bulabilsek tadına doyum olmaz
*

O. A.

« Yanıtla #38 : Mart 09, 2010, 16:30:32 »
...Morning lıght....

Ardım ama maalesef bulamadım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #39 : Mart 09, 2010, 16:49:27 »
Zamanında bir etkinlik olarak yaptığımız, Hüsam Korsan'ın "Captain Courageous" filmi var. 1940 larda yapılmış, bir uskuna klasiği... Cem Gür Korsan'ın kulakları çınlasın... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Spencer Tracy'nin gençlik halini seyretmek ilginç.
Süper lüks yatlarıyla seyre çıkan, ve dalgada denize düşen bir Amerikalı Milyarderin tek varisi, şımarık bir 7 yaşında erkek çocuğun denizde boğulmadan hemen önce, balık tutan bir uskunanın dorrysi tarafından kurtarılmasını ve 2-3 hafta boyunca bu değişik yaşantıya adapte olmasını anlatıyor.
*

M. E.

« Yanıtla #40 : Mart 09, 2010, 16:52:27 »
Yine Spencer Tracy üstünden gidersek, Ernest Hemingway'in büyük yapıtı "İhtiyar adam ve deniz" tam bir klasik, film kitabı kadar başarılı değil tabii ama seyre değer...
*

M. E.

« Yanıtla #41 : Mart 09, 2010, 16:56:30 »
Fakat ben bu seride, sanıyorum Vittorio de Sicca tarafından çevrilmiş bir kılıç balığı avcılığını konu eden, siyah beyaz bir kısa metraj belgeselin peşindeyim. Yaklaşık 4-5 sene kadar önce festivalde seyretmiştim. İtalya civarında, 1940 lı yıllarda olta ile nasıl kılıç balığı avlandığına dair bir filmdi. İnanılmaz epik bir hikaye ve muhteşem bir görsel şölendi... fakat ne filmi bulabiliyorum ne yapım yılını ne hethangi bir başka ipucunu?
*

M. E.

« Yanıtla #42 : Mart 09, 2010, 17:07:45 »
Şimdi, bu kadar alt alta yazınca, HakanE moderatör korsanımız atlayıp, "yine mi balık?" dediğini duyar gibiyim...
O yüzden, aklımda olan bir kaç denizcilik üstüne kurulmuş film daha yazalım ki, kafayı sadece balık tutmakla ilgili çizdiğimize dair oluşan yanlış intibaayı dağıtalım biraz )))

Birisi "Captain Blood" ...
Erol Flyinn'in başrolü oynadığı, Karayip Korsanları dönemine ait, sanıyorum siyah beyaz bir film. Yanlış hatırlamıyorsam, Burt Lancaster falan da vard...

Diğeri "Mutiny on the Bounty"... Bounty'nin meşhur hikayesinin yine eski bir filmi. Galiba Marlon Brando oynuyordu. ama emin değilim.
*

A. Y.

« Yanıtla #43 : Mart 09, 2010, 23:40:50 »

"Moby Dick" dendi bilmiyorum ihtiyar adam ve deniz gibi kitabı da filimde unutulamaz

sonra "The Perfect Storm"  deniz karşındaki acizliği, son dalgayı karşıladıkları sahneyi kolay kolay unutacağımı sanmıyorum
*

G. G.

« Yanıtla #44 : Mart 10, 2010, 13:31:22 »
Osman korsanım bu siteyi aç burdan indirebilirsin
...........................
Türkçe altyazısınıda google arattırabilirsin oda mevcut ben izledim mükemmel bir film

EDİT : Telif hakları sebebiyle verilen link silinmiştir.
Forum Moderasyon
« Son Düzenleme: Mart 10, 2010, 13:47:29 Gönderen: Moderasyon Grubu »