0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Y.

Ynt: Biraz da Müzik
« Yanıtla #1170 : Kasım 18, 2019, 18:19:21 »

*

M. A.

« Yanıtla #1171 : Kasım 19, 2019, 17:07:37 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

güzelmiş 🐟

*

A. Y.

« Yanıtla #1172 : Kasım 25, 2019, 09:25:27 »

*

A. Y.

« Yanıtla #1173 : Aralık 16, 2019, 10:39:40 »

*

İ. D.

« Yanıtla #1174 : Aralık 16, 2019, 14:43:49 »
bütün göçmenler burada galiba  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. A. A.

« Yanıtla #1175 : Aralık 20, 2019, 19:54:36 »
Piyanocu romantiklere...

*

H. E.

« Yanıtla #1176 : Aralık 20, 2019, 20:09:45 »
Alp Hocam,
Tam bir medütasyon oldu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sevgi ve saygılar,,
*

E. A. A.

« Yanıtla #1177 : Aralık 20, 2019, 21:02:38 »
Alp Hocam,
Tam bir medütasyon oldu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sevgi ve saygılar,,

Üstadım sevgiler saygılar...
*

H. E.

« Yanıtla #1178 : Aralık 20, 2019, 22:31:06 »
Çok naziksiniz Hocam,
Burada sizi görmekten mutlu oluyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Z.

« Yanıtla #1179 : Aralık 20, 2019, 22:42:16 »
Alp abi, seninle radyo programımızı ne zaman yapalım?
*

M. A.

« Yanıtla #1180 : Aralık 20, 2019, 22:44:04 »
Piyanocu romantiklere..

... çok güzel...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ve “armut formunda üç parça” yı ayrıca merak ettim, isim dahiyane  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. A.

« Yanıtla #1181 : Aralık 20, 2019, 22:59:19 »
Erik Satie... “armut formunda 3 parça” sı için şöyle bir düzenleme buldum...  görüntü ve müzik uyumu etkileyici olmuş... (doğru parça mı bilmiyorum... )

« Son Düzenleme: Aralık 20, 2019, 23:06:48 Gönderen: Meltem Anay »
*

Ş. Ç.

« Yanıtla #1182 : Aralık 20, 2019, 23:18:07 »

*

E. A. A.

« Yanıtla #1183 : Aralık 25, 2019, 20:42:54 »
Erik Satie... “armut formunda 3 parça” sı için şöyle bir düzenleme buldum...  görüntü ve müzik uyumu etkileyici olmuş... (doğru parça mı bilmiyorum... )

Ben de bunu dinlemiştim.

Aslında çok önceden dinlediğimde fazla ağır bulmuş ve beğenmemiştim. Malum ana kodlarımız senfonik metal ve kilise orgu üzerine... Piyano zevkim açısından da pek dikkatimi çekmemiş "pek profesyonel" bulmuştum. Geçenlerde dinlediğimde hadi bir araştırayım şuncağızı dedim Erik amcayı yeniden keşfettim. özellikle biraz da olsa hayat hikayesini ve fikirlerini öğrenince daha çok sevdim.  Belki de yaşlanıyoruz eskiden fazla uyuz romantik bulduğum parçalara sarmaya başladım.  Adam değeri fazla bilinmemiş bir deha gibi duruyor. Lise talebesiyken  özellikle Bach Toccata D Minor gibi parçaları öğrenmeye çalışıyorken nota diziliminde ve akışında   bir ilişki olduğunu fark etmiştim (özellikle fuga da) . Çok da iddialı ve de eğitimli olmadığımdan  yine klasik müzik hastası olan babama bir sohbet sırasında söylemiştim fikrini öğrenmek için. Rahmetli , anneme dönerek bizim oğlan pek normal değil galiba şeklinde bir şeyler söylemişti doğrusu bozulmuştum . Sonraaaa   aslanlar gibi google devri geldi herbir şeyden haberimiz olmaya başladı ,üstelik beleş tabii...

Buyrunuz ;

Bu da bilimsel olanı;

Erik Satie ve Claude de Bussy "Fibonacci Sequence" yani ardışık sıralamasını kullanmışlar. Bir anlamda müzikal altın oranı kullanmışlar yani.

Örnek olarak ;

IK6Uw&index=313

Hakan Erim yollamıştı bir aralar,  pi sayısı için de vardı. Şöyle ;

Tanıdıkça sevdim  "Satie adamı"  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. A. A.

« Yanıtla #1184 : Aralık 25, 2019, 21:03:46 »
Alp abi, seninle radyo programımızı ne zaman yapalım?

Hakan hiç bana göre değil. "Stage fear" dedikleri durum olmasa bile  gençliğimden beri  yıllardır  toplum önünde konuşurken çok dikkat ederim  bir hata yapacağım diye. Üstüne üstlük olmadık kelimeleri unutur hatırlamakta zorluk çekebilirim.  Bildiğim kullandığım bir bilimsel ya da teknik kelime en gerekli olduğu zaman aklıma gelmeyebilir ya da geç gelir. Muhabbetin içine edilir yani. Bu huyumu bilen beni seven arkadaşlarım "galiba hafif dislektik özelliklerin var" diye geçiştirirken pek sevmeyenler ihtimal ki "ulan bu herif muhtemel Alzheimer saklıyor" diyorlardır.  Biz forumda takılmaya devam vesselam..