0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. S.

Ynt: Biraz da Müzik
« Yanıtla #1110 : Şubat 09, 2019, 09:28:57 »
Ali korsanın yokluğunu hissetirmemeye çalışalım bari...
Hem klasik hem rock severler için ...

*

E. A. A.

« Yanıtla #1111 : Şubat 10, 2019, 22:40:45 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arkadaşın hanımı April diye bilinir , ancak April abla izmir kızıdır ,

kendisi eşini sunmaktadır bu videoda. Ekşi sözlük yorumu da burada;

ebru solmaz ile evlidir.

yngwie malmsteen, amerika'da tanıştığı, eğitimini orada sürdürüp oraya yerleşen İzmir'li bir Türk olan Ebru Solmaz ile ikinci evliliğini yaptı. malmsteen, april diye çağırdığı bu ikinci karısından gerçekten etkilenmişti ve facing the animal albümünde onun için yazdığı bir şarkıya da yer verdi. like an angel adlı bu şarkı ve sözleri, yngwie malmsteen'in, eşine duyduğu aşkı en iyi şekilde yansıtıyor. ayrıca concerto suite for electric guitar and orchestra albümünde de eşi için olan bir bölüm var.* 1998 yılında, çiftin anthony adındaki oğulları dünyaya geldi.

Çok yıllar önce cerrahi kıdemli nöbetçisi iken  intörn arkadaşlarla gece mavrası yapıyorduk. Benim takım belli zaten hem tıbbi hem de müzik konusunda kafa dengi tipler , benim nöbetleri denk getiriyorlar özellikle . Şimdi kocaman prof olan birine " ya geçen gün bir parça dinledim adamın adını zor söylüyorum ama klasikleri bizim kafaya göre acayip yorumlamış fırtına gibi çalıyor dedim. İngwi mi ne dedim.  Haaa o mu bizim enişte olur abi demişti. ben boşboş bakınca anlattılar yakın arkadaşlarından birinin eniştesiymiş. Cidden oradan aklımda kalmış hala evliler galiba. 

« Son Düzenleme: Şubat 10, 2019, 22:51:03 Gönderen: Emin Alp Alayunt »

*

H. E.

« Yanıtla #1112 : Şubat 10, 2019, 22:57:46 »
İzmir kızı bayağı bozmuş kendini...

*

E. A. A.

« Yanıtla #1113 : Şubat 10, 2019, 23:01:42 »
İzmir kızı bayağı bozmuş kendini...

olsun o kadar ,bizim kız...

, bak kimse bilmese bizim rock cı takımı kıymetini bilir...

ahanda bu da ikincisi...

yaaa  izmir kızları adamı böööle virtiöz yapar....

Bir adama bu parçayı dinlettikten sonra cehenneme kadar git deme... gider... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Şubat 10, 2019, 23:06:25 Gönderen: Emin Alp Alayunt »

*

E. A. A.

« Yanıtla #1114 : Şubat 11, 2019, 07:39:14 »
Prelude to April eşine yazdığı parça malum, her hatuna böyle eş nasip olmaz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #1115 : Şubat 11, 2019, 09:00:41 »
bir kaz aldim ben kadidan
boynu da uzun borudan
kirk abdal kanin kurudan ( karnin doyuran)
kirk gün oldu kaynadirim kaynamaz

sekizimiz odun çeker
dokuzumuz ates yakar
kaz kaldirmis basin bakar
kirk gun oldu kaynadirim kaynamaz

kaza verdik birkaç akça
eti kemiginden pekçe
ne kazan kaldi ne kepçe

kaz degilmis be bu azmis
kirk yil kaf dagini gezmis
kanadin kuyrugun düzmüs

kazi koyduk bir ocaga
uctu gitti bir bucaga
bu ne haldir haci aga

kazimin kanadi sekli
disi koyun emmis tilki
nuh nebi'den kalmis belki

kazimin kanadi sari
kemigi etinden iri
saglik ile satma kadi

kazimin kanadi ala
var yuru git gule gule
basimiza kalma bela

suyuna biz saldik bulgur
bulgur allah deyü kalgir
be yarenler bu ne haldir

kaygusuz abdal n'idelim
ahd ile vefa güdelim
kaldirib postu gidelim
kirk gün oldu kaynadirim kaynamaz.

*

E. S.

« Yanıtla #1116 : Şubat 11, 2019, 10:16:14 »

Bu arkadaşın hanımı April diye bilinir , ancak April abla izmir kızıdır ,

kendisi eşini sunmaktadır bu videoda. Ekşi sözlük yorumu da burada;

ebru solmaz ile evlidir.

yngwie malmsteen, amerika'da tanıştığı, eğitimini orada sürdürüp oraya yerleşen İzmir'li bir Türk olan Ebru Solmaz ile ikinci evliliğini yaptı. malmsteen, april diye çağırdığı bu ikinci karısından gerçekten etkilenmişti ve facing the animal albümünde onun için yazdığı bir şarkıya da yer verdi. like an angel adlı bu şarkı ve sözleri, yngwie malmsteen'in, eşine duyduğu aşkı en iyi şekilde yansıtıyor. ayrıca concerto suite for electric guitar and orchestra albümünde de eşi için olan bir bölüm var.* 1998 yılında, çiftin anthony adındaki oğulları dünyaya geldi.

Çok yıllar önce cerrahi kıdemli nöbetçisi iken  intörn arkadaşlarla gece mavrası yapıyorduk. Benim takım belli zaten hem tıbbi hem de müzik konusunda kafa dengi tipler , benim nöbetleri denk getiriyorlar özellikle . Şimdi kocaman prof olan birine " ya geçen gün bir parça dinledim adamın adını zor söylüyorum ama klasikleri bizim kafaya göre acayip yorumlamış fırtına gibi çalıyor dedim. İngwi mi ne dedim.  Haaa o mu bizim enişte olur abi demişti. ben boşboş bakınca anlattılar yakın arkadaşlarından birinin eniştesiymiş. Cidden oradan aklımda kalmış hala evliler galiba. 

Malmsteen Rock müzik dinleyipte eline az buçuk gitar değmiş her müzik severin idolleriden biridir dünyada. Eniştemiz de olunca ekstra sevdik kendisini. Konserleri de oldu Türkiye'de, canlı performansı da stüdyo performasından ayırt edilmeyecek kadar iyi müzisyen adam. Yanılmıyorsam 2001 yılında Ankara ve İstanbul olmak üzere 2 ayaktan oluşan mini bir Türkiye turnesi olmuştu, kanlı canlı izlemiştik kendisini, O yıllarda Bir gitarist için Malmsteen'i canlı izlemek, bir müslüman için Hacca gitmek neyse o ayarda bir tecrübeydi:).
*

E. A. A.

« Yanıtla #1117 : Şubat 16, 2019, 18:46:55 »
Bir oradan bir buradan olmasın metodik gidelim biraz...    Bass gitar   rock da olmazsa olmaz .  Müzik onsuz askıda kalır fonu o doldurur kulağı müziğe hazırlar kafir.  Aşağıdaki linkte bass gitar kuduruklarını izleyeceğiz...Sunucu ablanın sıralaması çok da önemli  değil Led Zeppelin her zaman  baştacımız malumunuz...

*

E. A. A.

« Yanıtla #1118 : Şubat 16, 2019, 18:54:29 »
Solo gitarda sıra . Sıralamaya fazla takmayın bu listeleri yapanlar kendi zevklerini ön plana çıkartıyorlar biraz da.   Ben yine Led Zeppelin  pink floyd  bir de enişteyi söylerim. Bizim enişte Yngwie Malmstein yani... Videoda var zaten.

*

A. Y.

« Yanıtla #1119 : Şubat 24, 2019, 21:59:08 »
Ukrayna olarak bu yıl Eurovision da çok iddialıyız.. Anna Korsun - Siren Song çıktığı andan itibaren dünyada en çok dinlenenler listesinde..

Dünyanın en güzel ülkesi Ukrayna nın 2019 Eurovision şarkısı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

12 points goes toooooooo...

*

M. A.

« Yanıtla #1120 : Şubat 24, 2019, 22:21:36 »
Ukrayna olarak bu yıl Eurovision da çok iddialıyız.. Anna Korsun - Siren Song çıktığı andan itibaren dünyada en çok dinlenenler listesinde..

Dünyanın en güzel ülkesi Ukrayna nın 2019 Eurovision şarkısı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Uzun bir süredir Eurovision ları kaçırıyorum, aslında tüm yıpratıcı etkisine rağmen severdim izlemeyi... Son eğilimleri bilmiyorum ama eurovision geleneği üst puanların yerleri belli ve ayrıca Anıl Korsan siz oralardasınız diye 8  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #1121 : Şubat 25, 2019, 09:23:05 »

Sertab nasıl kazandı diye analiz edip taklit etmişler. Olmaz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

İ. E.

« Yanıtla #1122 : Şubat 25, 2019, 11:28:36 »
Santana dan bir baş yapıt
*

E. S.

« Yanıtla #1123 : Şubat 25, 2019, 11:46:15 »
Bir oradan bir buradan olmasın metodik gidelim biraz...    Bass gitar   rock da olmazsa olmaz .  Müzik onsuz askıda kalır fonu o doldurur kulağı müziğe hazırlar kafir.  Aşağıdaki linkte bass gitar kuduruklarını izleyeceğiz...Sunucu ablanın sıralaması çok da önemli  değil Led Zeppelin her zaman  baştacımız malumunuz...

Sadece rock Bassçılarını listeleyerek büyük ustaları ıskalamışlar maalesef. İşte onlardan biri...

*

E. A. A.

« Yanıtla #1124 : Şubat 25, 2019, 16:35:16 »

Sadece rock Bassçılarını listeleyerek büyük ustaları ıskalamışlar maalesef. İşte onlardan biri...

Özellikle belirttim "sunucu ablanın sıralamasına takılmayın diye " zaten. Sadece hız  ve teknik gösteri sergilenmesi dışında kalıcı melodik performans , parçayla  harmonic bütünleşme , ve gurubun  muzisyenin tüm üretimi değerlendirilirse zaten ablanın sıralaması kişiden kişiye değişir bana göre hepten değişir. Ancak şunu belirteyim esmer abiyi izledim caza çok uzak biri olmama rağmen tartışılmaz usta buldum. Zaten muhtereme bass ın Bach ı diyorlarmış. Ben dünyaya klasik ve rock / senfonik metal penceresinden baktığımdan ablanın rock odaklanmasını normal buluyorum ,  diğer müzik türleri neticede "uyumlu güzel sesler" statüsündedir benim gibi şovenlere göre . Bu arada ben bass pek çalmadım , esasen orgçuydum..(HErim' e not:  Andreas'a yetiştir Orgçu dedi bu yine diye...)