0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Ynt: Bisiklet seçimi
« Yanıtla #30 : Şubat 26, 2019, 13:20:25 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çatal olmuyo o zaman. Bir adı var mı bu sistemin?

"Çatal olmayan tek taraflı sistem" deniyor.

- "Küçücük, minicik, turşu dolu fıçıcık" nedir?
- Limon!
- Değil. Doğru cevap: "İçi turşu dolu küçük, minik fıçı"  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. G.

« Yanıtla #31 : Şubat 26, 2019, 18:43:00 »
Bisiklet kullanmanın diz eklemleri problemli olanlara zararlı olduğu söyleniyor. Kullanan arkadaşların bu konuda deneyimi veya bilgisi olan var mı?

*

E. Ç.

« Yanıtla #32 : Şubat 26, 2019, 18:54:57 »
Eşim menisküs ve çapraz bağ ameliyatı oldu. Fizik tedavi uzmanı doktor, tedaviye gelirken bisikletle gelebilirsin hatta yokuşu bile bisikletle çık demişti.  Şimdi günlük 70-80 km lik turlara çıkıyoruz. Muğla merkezden Dalaman
Sarsala'ya bisikletle gitmişliğimiz bile var.
Bir abimiz "koskaca mimarlar bisiklete mi biner" diye çıkışmıştı. Sonra onuda bisiklete binerken gördük. Dizlerine iyi geliyormuş.
Doktorunuzun tavsiyesine uyun, belki sizin diz sorununuza kötü etkileyebilir.
Doğru seçilmiş bisiklet çok iyi de gelebilir. Son altı ayda arabayla 3500 km yapmışım. Onunda çoğu Bozburun'daki şantiyeme gitmek içindi, bu sürede bisikletle daha çok mesafe kat etmişimdir. Merkezde zaten ulaşım aracımız bisiklet.

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #33 : Şubat 26, 2019, 20:37:28 »
Başka bir forumda üzerinde çok konuştuğumuz bir konuydu. Bisiklete binmek genel olarak sağlıklı ama diz eklemleri söz konusu olunca durum kişiselleşiyor. Her diz problemine iyi veya kötü gelir diye bir şey yok. Tamamen hastanın kendi doktorunun vereceği bir karar ve alacağı sorumluluk. Zira diz in şakası yok.

Yanlış olmasın forumda doktor varsa beni düzeltsin; eklemlerin (yada eklem kıkırdağı veya sıvısının) yenilenemez bir ömrü olduğunu duymuştum.

*

R. Ö.

« Yanıtla #34 : Şubat 28, 2019, 17:42:41 »
Boyunuza kilonuza göre İyi bisiklet alın. cannondale , specialized , Trek, Giant gibi. Yoksa agır bisikleti taşır durursunuz.

*

Ç. Ş.

« Yanıtla #35 : Şubat 28, 2019, 18:03:26 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Boyunuza kilonuza göre İyi bisiklet alın. cannondale , specialized , Trek, Giant gibi. Yoksa agır bisikleti taşır durursunuz.

CUBE ü unutmuşsunuz diyecektim ama, asıl ilk cümleniz doğru ve hatta ben kullanım profilinize göre alın diye de ekleyeyim.

Yoksa sadece yazdığınız veya benim eklediğim markalar iyi değil. Bir çok marka var daha. Ama bilindiği üzere, market bisikletlerini saymazsak boy,kilo ve kullanım amacına uygun ve fiyat/performans oranı yüksek bisiklet en iyisidir.