0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. B.

Yat kaptanı sözleşmesi.
« : Aralık 21, 2011, 13:28:22 »
Bizim teknenin kaptanının kaptanlık belgesini yenilemesi gerekiyormuş, gemi adamı hizmet belgesini[1] doldurup imzaladım, o kısımda problem yok ama benden de bir yat kaptanı sözleşmesi istedi. Nasıl bir sözleşme hazırlamam gerektiğini açıkçası bilemedim, elinde bununla ilgili örnek bir sözleşmesi olan var mıdır acaba?

[1] Excel formatında elimde mevcut, lazım olan varsa verebilirim.

*

T. G.

Ynt: Yat kaptanı sözleşmesi.
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2011, 10:37:39 »
Sözleşme bence gereksiz . Eski döneme ait translog belgeleri ile bir referansla hal etmesi gerekir .
Translog belgelerinin arası 1 yıl içinde 30 günü geçmeycek ve en az 3 adet olucak

*

A. Ç.

« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2011, 11:20:04 »
En basit yat kaptanı sözleşmesi:

..... (belge no) lu (Adı Soyadı)'nu sahibi bulunduğum ( ...) limanına kayıtlı (tekne adı)'a kaptan tayin ettim.

Bu sözleşmeye isterseniz yer veya zaman belirtebilirsiniz. ..... tarihine kadar veya sadece Ege'de kullanmak üzere veya ... limanından .... limanına gitmek üzere gibi. Kaptanlık kanunla belirlenmiş bir görev olduğundan görev ve sorumluluklarını ayrıca yazmaya  gerek yoktur.

*

T. G.

« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2011, 15:08:50 »
Ahmet korsanım sanırım geçmişe yönelik bir talep var ileri yönelik talepse siz haklısınız

*

A. Ç.

« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2011, 16:20:51 »
Sözleşme tarihi eski tarihle atılabilir.

*

T. G.

« Yanıtla #5 : Aralık 22, 2011, 18:52:56 »
Neden eski tarhli sözleşme yapılacak ne gerek var . Limanların kaptan terfilerde bu tip yapılan sözleşmeler geçerli değildir.  Çünki her zaman düzenlenebilir . Burda kaptanın uyanıklığı söz konusu 
Kaptan terfilerinde  resmi liman çıkışları  geçerlidir .....
*

N. B.

« Yanıtla #6 : Şubat 08, 2019, 16:33:59 »
Arkadaşlar Selam. Amerikan bayraklı yatta 1 yıl çalıştım. elinde örnek bir bonservisi ve kaptan atama belgesi olan varsa bana
bir kopya gönderebilirmisiniz.
Sanırım türkce bonservis daha iyi olur. ingilizce bonservis ve kaptan atama belgesi noter tastiği istiyor ve bayağı pahalı.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap