0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Ynt: Uygun Kıyafet - Dress Code
« Yanıtla #15 : Aralık 25, 2008, 12:20:14 »
Bu kuru elbiseyi bana göre de dikebiliyorlar mı?

*

c.

« Yanıtla #16 : Aralık 25, 2008, 12:21:14 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu kuru elbiseyi bana göre de dikebiliyorlar mı?
Ben de aynı dertten muzdaribim, sordum dikiyorlar ama fiyat farkı alıyorlarmış...

*

h.

« Yanıtla #17 : Aralık 25, 2008, 12:29:36 »
Valla biz ailecek Kayak için teknik  gore-tex kaplamalı salopet ve üstlük giyiyoz polar üzerine..üstlüklerin şapkasıda fosforlu sarı ve beyaz reflektör biye ve bandları da var. diz kol ve torso.takviyeli. İçine de yine gore-tex kaplamalı dağ kıyafetleri.altında da  uzun don ve kollu yün. -20 de cibiltepe Sarıkamış/Kars  da  soğuktan ve (uludağ da ıslak karın ıslaklığından) etkilenmiyoruz. Marine dendiği anda fiyatlar  hopluyor.Yerli üretim de var. Esit seviyede konfor sağlıyorlar.Tek fark etiket ve fiyat.

*

M. E.

« Yanıtla #18 : Aralık 25, 2008, 13:07:01 »
Benim tecrübe ettiğim ve gözlemlediklerim şöyle sayabilirim.
Kendi uygulamamda seçimi, teknede, hareket edip etmeyeceğime göre yapıyorum. Örneğin cenova iskotasında yarıştaysanız ya da bowman ciddi hareket ediyor ve terliyorsunuz.
Umut Korkmaz ile hem fikirim, en alta sentetik dolayısıyla teri dışarı atan, çabuk kuruyan bir inlay giyiyorum. Ortaya yine benzer respiration ratio'su yüksek polarlardan giyiyorum. Tercihen ince. En üste Goretex salopet ve mont.
Eğer daha az hareket edilecekse, misal çok soğuk havada dümen tutulacaksa, en üste giydiğm montun ve salopetin pek önemi yok. Araya mutlaka windproof bir ara katman giyiyorum. Bunları yeni keşfettim. Soğuk havada motorda da çok işe yarıyor. Bir tür eski usul "gazete kağıdı" gibi değerlendirebilirsiniz ))
Her markanın var ama ben yerli malı kullanıyorum. Kanyon diye bir marka var, etrafta da gördüm ama üretimhaneleri Beş,ktaş'ta, çarşı içinde bir mağazaları var. 85 YTL falandı geçen sene fiyatları, hesaplı bir yer...
Eğer yağmur yağıyorsa veya sıkı ıslanacaksak, hava soğuksa.. Bu kısmı önemli çünkü şimdiye kadar soğuktan fazla bir dert olmadı ama ıslaklıktan ciddi yıpranıyor insan. Baştan ıslanmamak en iyisi.Önceden giyinmek lazım, mutlaka çizme, mutlaka paçalar onun üstüne çıkacak bir salopet-fermuarları kapanıyor olacak-, mutlaka iyi bir mont, kol manşetleri lastikli olacak, başa bir yün bere-çok kalın değil-üstüne mutlaka kapüşon, zamanında çekilecek, ayarlanacak ve sıkılınıp açılmayacak!
Biraz temerküz kampı gibi oldu ibareler ama ben böyle tecrübe ettim...
Yün fanila pek kullanmıyorum thermal içlikler çok başarılı
Çizmenin 1 numara büyük olması fikri çok mantıklı, altına ben de taban veya keçe koyuyorum
Fiyat konusuna katılıyorum, özetle şakır şakır yağmur altında koşturmayacak veya 2-3 metre dalgada rüzgarüstüne tırmanmayacaksanız, bence ne giyerseniz giyin... ))

« Son Düzenleme: Aralık 25, 2008, 13:08:54 Gönderen: Mehmet Erem »

*

A. Ç.

« Yanıtla #19 : Aralık 25, 2008, 13:20:46 »
Sentetik elyafa ve yüne karşı allerjim var. En altta mutlaka pamuk bir alt kat (atlet -tshirt veya gömlek) üstüne polar veya benzeri içinde hava tutmaya yarayan bir kalın giysi (yün denilen sentetik kazaklar olabilir), en üste de su geçirmez bir mont ve pantalon. Eskiden yün kazak giyerdim ama hakiki yün kazak bulmak çok zor ve oldukça masraflı oluyor.

Sanıyorum keçi kılından yapılmış bir keçe giysi bunların tamamına yeterli olur. Bu keçe su geçirmediği gibi ısıyı çok iyi muhafaza eder. Çobanların benzer keçe giysiler giymesine şaşırmamak lazım.
« Son Düzenleme: Aralık 25, 2008, 13:21:29 Gönderen: Ahmet Çelenoğlu »

*

D. H.

« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2008, 13:46:40 »
Sanıyorum keçi kılından yapılmış bir keçe giysi bunların tamamına yeterli olur. Bu keçe su geçirmediği gibi ısıyı çok iyi muhafaza eder. Çobanların benzer keçe giysiler giymesine şaşırmamak lazım.
Ben bir kaç sene önce Turgutreis pazarından almıştım, içi müflon dışı gerçek keçe, süper ısıtıyor, Trilye'de kullandım çok işe yaradı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))
*

S. B.

« Yanıtla #21 : Aralık 25, 2008, 14:01:47 »
Ahmet Abi!
Valenki diye bişey var, Rus işi.
-40'ta bunu giyiyor insanlar.
Galoşlu-galoşsuz farketmezmiş.
Bunlar biraz turizmatik, ordu malı olanları süsten uzak, fonksiyonu öne çıkık.
*

h.

« Yanıtla #22 : Aralık 25, 2008, 14:05:55 »
Karaköy -Perşembe pazarı . Tünel önündeki cadde Karaköye gelen yol. Dizi dizi hırdavatçı -malzeme dükkanları... Tünele sırtını ver sancak omuzlukda bir dükkan..rolu,levha ,ince, kalın, az kaliteli,çok kaliteli bir sürü hakiki yün keçe... yıllar önce memuriyetden  istifa edip dışticarete başladığımda ilk işim buradan  toptan 2-4mm  (o zaman dedikleri şekilde, ) supper kalite preslenmiş keçe alıp ABD ye Stetson şapka ve süvari yeleği astarı ile Wrangler lara eğer altı battaniye yapımı için ihraç etmiştim.  2mm likler çok güzel nakışa da geliyor.  Polardan daha sıcak, rüzgar , nem,su geçirmez ve normal bıçakla bile kesmesi çok zor. Dairesel rotatif omuzlu bıçaklı motorlu makas gerekiyor.

GeKo yeleği yapabiliriz aslında  ilkbahar ve sonabahar seyirlerinde içine birde flanel (şardonlu) bez astar olursa keçe tenede dalmaz. basit düz kesim v yaka  yelek. onunda ikili üç sıra kaban bağcığı  düğme yok  sağ  göğüs üzerinde de bayrak kod lar la GEKO yazısı....

*

U. K.

« Yanıtla #23 : Aralık 25, 2008, 14:13:38 »
İçlik için TCHIBO'da satılan termal içlikleri tavsiye ederim.  Fiyatı ve performansı oldukça uygun. 
*

M. E.

« Yanıtla #24 : Aralık 25, 2008, 23:06:51 »
Sevgili Cenk korsan, ben de salopetimi ve montumu kartaldaki West Marine'den aldim. Acikcasi snowboard kiyafetlerimle basladim bende ilk basta. mantik 3 asagi 5 yukari ayni cunku. Kiyafetler nefes almali, su gecirmemeli,izolasyonu iyi olmali ve hareket kabiliyeti saglamali dendi. Ben bot icine termal corap ve uzerime termal yada iclik dedigimiz bilgimiz altli ustlu ic donlarindan giyiyorum. Boray korsanin bahsettigi uzere saf yun cok sicak tutuyor. Mesela havanin durumuna gore ya sadece iclik ustune giyiyorum salopeti ya da iclik,ustune saf yun bogazli kazak ve ustune mont giyiyorum. kesinlikle yalitimi cok kuvvetli ve denizde usutmuyor, hatta yaptigim ise gore terliyorum bile. Ayagima ise neopran bir bot (crewsaver marka) ve yine 20 ytlye neopran (gill marka) patik seklinde corap aldim yine west marine'den. tum malzeme icin yani salopet,mont, neopran botlar ve coraplar icin 480 ytl'ye yakin bir miktar odedim. Bir yandan bakinca ucuz kurtuldum. nitekim sirf snowboard montum icin bundan fazla bir miktar odemistim gecen sene Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Thcibo'da cok kullanisli iclikler var, fiyatlari da uygun. Ozellikle bel,kalca,popo,diz ve dirsek kisimlari destekli polar olanlari tavsiye ederim. fiyati 22 ile 29 ytl arasinda degisiyor. Daha bugun aldim yeni bir tane.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

h.

« Yanıtla #25 : Aralık 25, 2008, 23:16:02 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap anlamadım ben bu kıyafet işi neden bu kadar önemli.. Ben "sonağa"kıyafetimle çok rahatım. mestlerimle.  Şemsiyede olunca çok iyi..maşallah mangal da  ıssıtıyo güzelce.. yoksam siz yağmur altında dışarıdamısınız.?  cıkkk... nezle ,nevazül olursunuz...mazallah... Girin içeri... tayfayı atın dışarı...
*

h.

« Yanıtla #26 : Aralık 25, 2008, 23:20:19 »
gulpppp.. ıhhhımmm..  Mina korsan....    ehhh...güle güle kullanın da siz bu yazdıklarınızı teknede mi giyiyorsunuz? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap şeyyy. Hazar'ın görüntüsü (iç ve dış mekan) sizin giysilerimizi rahatsız edermi acaba diye düşündümde.... Şimdi hemen halıları yıkatıp tekneye koydurayım. Birazda temizlik derlem toplama ve süsleme gerekti.... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap...durn yapmayın..ayıptır...günahtır...mayday mayday...
« Son Düzenleme: Aralık 25, 2008, 23:24:04 Gönderen: Boray Uras »
*

M. E.

« Yanıtla #27 : Aralık 25, 2008, 23:23:07 »
Sormayin, bize nasil eziyet ediyorlar egitimde. Kekomoz temizliyorum Boray Korsan ondan bole sıkı giyiniyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap İlk basta fiyatlara baktim gozlerim yerinden firladi, sonra 2 ay disarida yemek yememeye karar vererek kiyafetlerimi edindim, o gunden beri evimden cikmiyorum, saniyorum onumuzdeki aya kompanse edebilecegim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Askolsun Boray Korsan ben temizlerim,camasir suyuyla bile yikarim gerekirse  - eee umarim guverte tik degildir sizin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap - asıl olan yelken. gerekirse pijamalarimla,inekli terliklerimle gelirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap eskiden kiyafetler mi varmis rica ederim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 25, 2008, 23:33:20 Gönderen: Mina Eryurt »
*

h.

« Yanıtla #28 : Aralık 25, 2008, 23:31:30 »
 Şaka bir yana ben  pahallı dış yelken salopetleri ve 9mm neopren dalış kıyafetlerini sürtünme ve kekomozlardan korumak için çok basit bir yöntem uyguluyorum. Kevlar uçuş tulumu.. heryeri ayarlı..bol. Ayrıca..ne yırtılır nede   yabar..sadece bir süre sonra kavrulur. açık aleve dayanıklı..   birde bol cebleri var..Full tunic olduğu içinde takılma  gibi olayda yok...  Ailesinde askeri pilot olanlar varsa ; hemen rica minnet bir tane edinmenizde  sonsuz fayda var. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

merak etmeyiniz efendim. hakiki en kaliteli ve karga pisliği ile bezenmiş güverte tiklerim sizin botlarınızı rahatsız etmesin diye güverteyi derhal kaymaz  muşamba ile kaplatıyorum.. Parke görünümlü....
« Son Düzenleme: Aralık 25, 2008, 23:34:50 Gönderen: Boray Uras »
*

M. E.

« Yanıtla #29 : Aralık 25, 2008, 23:34:22 »
benim amcam emekli askeri pilot yahu. acaba soyle tavan arasinda kiyida kose kalmis midir bir tane? ben acilen konuya egileyim  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap