0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. K.

Ynt: 2024 Kapıda vize
« Yanıtla #15 : Mayıs 08, 2024, 09:05:01 »
Yunanistan schengen başvurusu şuan sıradan vatandaş için neredeyse imkansız, randevu dahi alınamıyor. Kapıda vize gidecek olduğunuz 1 adayı kapsıyor, adalar arası geçiş yok. 7 güne kadar veriyorlar, Ayvalık'dan Midilli için başvurdum ancak gidemedim. Ayvalıktan iki firmanın feribotu hareket ediyor Midiliye. Bu iki firma şuan aracı firma konumu görüyor;

- Fotoğraf,
- Konaklama rezervasyon,
- Gidiş-Geliş feribot biletleri,
- 4 sayfalık doldurulmuş vize formu,
- pasaport ön sayfa fotokopisi,
- 80 euro ücret,

Bu firmalar evrakları sizin için düzenliyor ve 3 gün önceden ada polisine gönderiyor, siz gününüz gelince gidiyorsunuz ve kapıda vizenizi alıyorsunuz. Aslında prosedür kolay, çünkü bu firmalar kargo ile bile kabul ediyorlar bu dosyaları. Tek can sıkıcı kısım 7 gün için 80 euro ödemesi, değer mi değmez mi tartışılır.

*

E. S.

« Yanıtla #16 : Mayıs 08, 2024, 09:41:19 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yunanistan schengen başvurusu şuan sıradan vatandaş için neredeyse imkansız, randevu dahi alınamıyor. Kapıda vize gidecek olduğunuz 1 adayı kapsıyor, adalar arası geçiş yok. 7 güne kadar veriyorlar, Ayvalık'dan Midilli için başvurdum ancak gidemedim. Ayvalıktan iki firmanın feribotu hareket ediyor Midiliye. Bu iki firma şuan aracı firma konumu görüyor;

- Fotoğraf,
- Konaklama rezervasyon,
- 80 euro ücret,

Bu firmalar evrakları sizin için düzenliyor ve 3 gün önceden ada polisine gönderiyor, siz gününüz gelince gidiyorsunuz ve kapıda vizenizi alıyorsunuz. Aslında prosedür kolay, çünkü bu firmalar kargo ile bile kabul ediyorlar bu dosyaları. Tek can sıkıcı kısım 7 gün için 80 euro ödemesi, değer mi değmez mi tartışılır.

Peki kendi teknesi ile gidecek olanlara kapıda vize uygulaması var mı? Bu konuda bilgisi olan var mı?

*

H. Ç.

« Yanıtla #17 : Mayıs 08, 2024, 09:57:41 »
Yunanistan neymiş Suriye bile bizden Vize istiyor hey hey heeey ne günlere kaldık ..

*

E. S.

« Yanıtla #18 : Mayıs 08, 2024, 11:21:31 »
En iyisi Suriyeli veya Afgan Mülteci taklidi yaparak girmek, giderken pasaportu yanımıza almasak yeter, en satanist olanımız bile ilkokuldan kalma bir kaç arapça sure vs biliyordur. Çok rahat Suriyeli taklidi yapabiliriz:)) Onlardan vize isteyen yok. Elini kolunu sallayarak botla, tekneyle, yüzerek adalara giriş yapabiliyorlar, üstelik yeme içme ve konaklama masrafları da Avrupa birliği tarafından karşılanıyor;)

*

A. K.

« Yanıtla #19 : Mayıs 08, 2024, 11:38:27 »
Ama onlar mağduuur

*

K. K. .

« Yanıtla #20 : Mayıs 08, 2024, 22:35:44 »

- Fotoğraf,
- Konaklama rezervasyon,
- 80 euro ücret,

Peki kendi teknesi ile gidecek olanlara kapıda vize uygulaması var mı? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Evet, varmış.

Gidilecek adadaki bir acente vasıtasıyla evraklar önceden gönderilip pasaport polisine ulaştırılmak suretiyle vize alınabiliyormuş. Muhtemelen tekne giriş çıkış işlemlerini yapan acenteler vize işlerinide hallederler diye düşünüyorum. Bu arada 0-18 yaş arası vize ücretinden muaf, sadece 20 euro hizmet bedeli ödüyorlar.
*

E. S.

« Yanıtla #21 : Mayıs 09, 2024, 08:54:06 »
Teşekkürler Kaan Korsan.