0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. K.

Ynt: Bağlama Kütüğü Ruhsat Harcı
« Yanıtla #345 : Şubat 12, 2017, 11:26:15 »
Sadece Türk Bayraklı teknelerin B.K.R. harçlarındaki mufiyet konumuzdur.Transitlog harçları ile ilgili bir muafiyet bilmiyorum.

*

O. O.

« Yanıtla #346 : Şubat 12, 2017, 14:33:03 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sadece Türk Bayraklı teknelerin B.K.R. harçlarındaki mufiyet konumuzdur.Transitlog harçları ile ilgili bir muafiyet bilmiyorum.
Teşekkür ederim Kamil korsan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*

C. A.

« Yanıtla #347 : Şubat 12, 2017, 20:38:28 »
10 şubat 2017 cuma günü 30 ft teknemin vizesini yenilemek için ambarlı liman başkanlığına gittim hiçbir ücret ödemeden vizem yapıldı üstelik 5 yıllık. beraber gittiğim arkadaşımın vizesi 9 ay geçmiş olmasına rağmen aynı şekilde hiçbir ceza veya harç ödemeden 5 yıllık vizesi yapıldı. bilginize.

*

C. A.

« Yanıtla #348 : Şubat 12, 2017, 20:39:31 »
10 şubat 2017 cuma günü 30 ft teknemin vizesini yenilemek için ambarlı liman başkanlığına gittim hiçbir ücret ödemeden vizem yapıldı üstelik 5 yıllık. beraber gittiğim arkadaşımın vizesi 9 ay geçmiş olmasına rağmen aynı şekilde hiçbir ceza veya harç ödemeden 5 yıllık vizesi yapıldı. bilginize.

tekneler türk bayraklı

*

E. Y.

« Yanıtla #349 : Şubat 12, 2017, 20:49:06 »
2 gün önce Antalya Liman Başkanlığına gittim. Teknemde 2 yıldır vize yoktu. Sorun değil dediler vizeye ücret veya ceza talep etmediler ama bu seferde Bağlama Kütüğü Ruhsatnamesi 5 yılı geçtiğinden ve/veya vize alanı da olmadığından yeni BKR çıkarılacak ve 1 yıllık vize harcı olan 1600 küsürlü rakamı yatırmalısın dediler... BİMER'e yazdım cevap bekliyorum şimdi...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Suat kaptanım bu uygulama doğrudur.
Yıllık vizelerde harç kalkmış olup,ilk ruhsat alımlarında ki yeni belge düzenleme de aynı hükümde, belge düzenleme üzerinden harç alınacaktır.

Na şuraya yazıyorum; İki seneye kalmaz "Bağlama Kütüğü Ruhsatnamesi her yıl yenilenecek" diye bir kanun-kararname v.s. çıkmazsa ne olayım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu devlet paradan öyle kolay vazgeçer mi? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

T. Ö.

« Yanıtla #350 : Şubat 12, 2017, 23:58:20 »
Na şuraya yazıyorum; İki seneye kalmaz "Bağlama Kütüğü Ruhsatnamesi her yıl yenilenecek" diye bir kanun-kararname v.s. çıkmazsa ne olayım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu devlet paradan öyle kolay vazgeçer mi? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bence de öyle.
Bu KDV ve ÖTV kayıpları bir yerden çıkacak ama bakalım nereden?

TANER
*

S. Z.

« Yanıtla #351 : Şubat 22, 2017, 12:07:53 »
2 gün önce Antalya Liman Başkanlığına gittim. Teknemde 2 yıldır vize yoktu. Sorun değil dediler vizeye ücret veya ceza talep etmediler ama bu seferde Bağlama Kütüğü Ruhsatnamesi 5 yılı geçtiğinden ve/veya vize alanı da olmadığından yeni BKR çıkarılacak ve 1 yıllık vize harcı olan 1600 küsürlü rakamı yatırmalısın dediler... BİMER'e yazdım cevap bekliyorum şimdi...

Evet BİMER'den cevap geldi. Sonuç; hiç de Liman Başkanlığının yönlendirdiği gibi boya göre ödeme yapılmayacağı yönünde.

Buyrunuz efenim;

"
Sayın SUAT ZEYBEK,
T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz 1700189398 sayılı başvurunuz 21.02.2017 tarihinde SEYİR EMNİYETİ VE DENİZ GÜVENLİĞİ DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

İlgi başvurunuz incelenmiş olup, Bağlama Kütüğüne kayıtlı teknelerinin Ruhsatnamelerinde vize bilgileri bölümünün dolmasından dolayı ruhsatnamenin yenilenecek olması durumunda, ruhsatname ücretinin (2017 yılı için 101,7 TL) nin ödendiğine dair makbuzun ibrazı gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.
"

Yarın Liman Başkanlığından teyit edeceğim tekrardan cevabı gözlerine sokarak....

Selametle.

*

N. Ö.

« Yanıtla #352 : Şubat 22, 2017, 12:14:53 »
Suat bey ben de merak ediyordum, paylaşımınız için teşekkür ederim.
*

S. Z.

« Yanıtla #353 : Şubat 22, 2017, 12:19:12 »
Suat bey ben de merak ediyordum, paylaşımınız için teşekkür ederim.
Rica ederim.

*

S. Z.

« Yanıtla #354 : Şubat 23, 2017, 20:25:23 »
Efendim bugün durum şöyle vasıl oldu;
Antalya Liman Başkanlığına gittim ve durumu tekrardan sordum. Sonuç Ankaradan bana gelen cevapla aynı. Ben de hemen; peki 1 hafta önce neden bana 1.600 küsürü kitlemeye çalıştınız dedim. Cevap; sistemlerine bilgiler yeni giriyormuş da ondanmış. 1 hafta önce vizeyi yapsam 1.600 küsürü bayılacaktım. Sonuç olarak bu yılın vize ücreti yok, yaptırmadığım son 2 yılın vize ve cezası da yok. Sadece Ruhsat bedeli 101.70tl ödedim ve 1 yıllık vizemi aldım.
Ek bilgi olarak bir kaç haftasonra vizelerin 5 yıllık olarak tanzim edilme durumu varmış ama henüz kesin bilgi yokmuş. İstersem beklememi teklif ettiler ama ne olur ne olmaz faturası kabarıvermesin sonra diye ödedim ve 1 yıllık vizemle birlikte Ruhsatımı da aldım...

Selametle.

*

M. G.

« Yanıtla #355 : Şubat 23, 2017, 20:52:54 »
Ben de dün Istanbul Liman Başkanlığı'na gittim. "20 Ocak'ta binaltıyüz küsur lira ödedim, ne yapa... " derken görevli "paramı iade alabilir miyim diye soracaksınız..." demeden -ben de onu yormadım- gülüştük. 30 Ocak'da ödeme yapan dahi yanmış, Karaköy'de kendini yakmaya kalkmış.  İade söz konusu değil, dava açanlar varmış; belki kazanan olur da emsal teşkil eder. Salak gibi bunca yıl harcımı ödediğime yandım, bu ülkede adam sendeciliğin ne kadar geçerli felsefe olduğunun şamarını bir kez daha suratıma yedim.
Bununla kalmadı... 5 yıldır ödemeyen bile 4 yıllık ücretsiz vize alırken, ben 31 Ocak 2018 e kadar da bu 4 yıllık vize uzatmasından yararlanamıyormuşum! Sistem izin vermiyor! Niye bu ülkede çok rakı içiliyor bunu da en içten oniki parmak bağırsağımla anlamış oldum. -antrparantez onun da sahtesini yapmak farz artık-
Yani durum bu.
Allah herkese ruhsatsız, vatandaşlıksız bir hayat bahşetsin, inşallah!
*

S. Z.

« Yanıtla #356 : Şubat 23, 2017, 22:45:18 »
Aminnn,
Geçen sefer vize aflarıyla ilgili ADF'nin çalışmasında ben de aynı duruma düştüm sizin gibi. 350'li rakamlardan böyle 1.600'lü rakamlara koşturan bir harç sisteminde yurt dışı çıkışı yada satış yapmayacaksanız sistem ödenmemiş vizenin sadece gecikmesini alıp eskiyi görmezden geldikten sonra sadece o yılın vizesini alıyor... Saçmalık heryerinden akıyor kısacası Mahir korsan. Umarım olması gereken olması gerektiği gibi olur devamlılıkla, tüm bizler için dileğim.
Selametle.

*

R. E.

« Yanıtla #357 : Kasım 13, 2017, 02:36:35 »

Şimdiki durum nedir?
Alım-satımlarda bir ödeme yapılıyor mu?
Ödenmemiş geriye doğru vergiler varsa vize alınabiliyor mu?