0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. D.

ADB ve KMT de Yeni Dönem
« : Eylül 13, 2019, 16:52:38 »
Geçen yıl sağlık raporu gitti geldisiyle uğraşmamak için KMT belgesi imtihanına çalıştığım halde girmemiştim. İdarece yeni yapılan düzenleme sonucu , sürücü belgesi ile kurs ve sınava katılabileceğim. Pazartesi müreceaatımı tamamlayıp akşam 18'de de ilk dersimize gireceğim .  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  KMT müreceat dilekçesi örneğini eke iliştiriyorum , ADB de aynı şeyler istenir sanıyorum .

T.c.
ULAŞTİRMA VE ALTYAP| BAKANLİĞİ
TRABzoN LiMAN BAşKANLıĞıNA
U1aştırma ve Altyapı Bakanlığımızca, Cumhuriyetimizin 100 üncü kuruluŞ Yılı olan
2023,e kadar bır miıyon vatandaşımıza denizcilik kültürünün aŞılanması amacıYla
başlatılan, Amatör DÖnizci projesi kapsamında, Kısa Mesafe Telsiz (KMT) Belgesi
almak istiyorum.

Liman Başkanlığ rr,,zca verilecek eğitim ve ardından düzenlenecek Slnava
katılabilmem, baş-arılı olmam durumundİ, tarafıma "Kısa Mesafe Telsİz BeIgesi'nin"
düzenlenmesi hususu nu arz ederim. ., . . ,l ... ..12019

Ekler:
1- 1 Adet Vesikalık Fotoğraf.
2- Aile hekiminden "Amİtör Denizci Olabilir veya B Sınıfı Sürücü Belgesi Alabilir
Raporu" ya da B Sınıfı Sürücü Be|gesi Fotokopisi.
3- KMT Belgesi Harç Dekontu. t http.//odemeler,udhb,qov,tr adresinden E-Devlet şifresi ile girilip sırası ile;
ı imın icıomıari h-asııöı ıtfınr|-a Gemi Adamı Cüzdanı kısmında Kısa Mesafe Te!sız_ğe!S€§L_l2§ U, Başvur. Bu
Ad- Soyad
T.C. No
Telefon No
E mail
Belgenin Teslim alınacağı Tam Adres :
sonrasrlda Halk Bankas,n-a Oaeme yapı|arak, dekont Liman Başkanlığına tes|im edilir,)

« Son Düzenleme: Eylül 13, 2019, 16:54:02 Gönderen: Nevzat Doğru »

*

S. Ş.

Ynt: ADB ve KMT de Yeni Dönem
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2019, 17:49:28 »
Bu hafta bir dostla konusuyoruz,

-sende adb vardı degıl mı?
-Evet
-Biz de alıcagız ,butun aile evrak gonderıcez ,ısteyene verıyorlarmış , iki milyona tamamlamaya calısıyorlarmış...

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. Ö.

« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2019, 17:50:36 »
Nevzat Bey / Korsanım ben Aliağa Liman Başkanlığı'nın KMT için açtığı sınava 29 Ağustosta girdim. Sorular gayet basitti bir de eğitimi oluyor başlamadan önce. Tabi siz bu konularda daha bilgili olduğunuz için belki sizin için ekstra faydalı olmaz ancak benim gibi bilmeyenler için belgeye kolaylıkla ulaşabilmeyi sağlıyor. Artık bilmeyenlerin ulaşabilmesi iyi midir kötü müdür onu bilemiyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ben de bununla alakalı ayrıntılı bir topic açmıştım daha önce
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap adresinde. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İyi günler dilerim.

*

N. D.

« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2019, 19:27:54 »
Oğuzcan bey kardeşim , bizim amatör radyoculukla ilgili biraz bilgi birikimimiz var ama KMT tamamen farklı bir konu , Amatör denizcilik federasyonunun yayınladığı KMT kitabına çalıştım ve çalışıyorum , kursa da gideceğim mutlaka da faydalanacağımı düşünüyorum. Amatör olarak denizcilik yapanlar için belge ediniminin çok zorlaştırılmaması gerektiğine ama aynı zamanda adayların eğitilerek olayı laçkaya da aldırmamak gerektiğini düşünüyorum. İdare de şu anda öyle yapıyor anladığım kadarıyla

*

N. D.

« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2019, 20:59:06 »
Oğuzcan Kaptan , dersler günde kaç saat veriliyor ve kaç günde bitiyor ?

*

Ü. Ö.

« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2019, 21:16:31 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sabah sünnet akşam deniz...

Artik adb de, kmt de ayni sistem. Sinavdan önce birkaç saat jet eğitim. Arkasindan sınav.

Eskiden evraklar geçenlerden istenirdi. Artık herkese verdikleri için peşin peşin evrak dosyasinı da istiyorlar.
*

N. D.

« Yanıtla #6 : Eylül 13, 2019, 21:43:17 »

Artik adb de, kmt de ayni sistem. Sinavdan önce birkaç saat jet eğitim. Arkasindan sınav.

Eskiden evraklar geçenlerden istenirdi. Artık herkese verdikleri için peşin peşin evrak dosyasinı da istiyorlar.
Ümit Kaptan benden dosya istemediler , nasıl bir dosya imiş bu ? Yarım kapak , tam kapak veya klasör mü?
*

O. Ö.

« Yanıtla #7 : Eylül 13, 2019, 23:46:28 »

Ümit Kaptan benden dosya istemediler , nasıl bir dosya imiş bu ? Yarım kapak , tam kapak veya klasör mü?

Ben girdiğim zaman yarım kapak pembe dosyalardan götürdük.
Hemen sınav öncesi küçük bir sunumla eğitim yapılıyor. Ardından sınava geçiliyor.
Burada toplamda iki saat kadar bir vakit almıştı ama liman başkanlıklarına göre değişir mi emin değilim.
Toplamda iki saat gibi bir sürede KMT sahibi olunuyor Nevzat Bey. Ümit Kaptan'ın da söylediği gibi sabah sünnet akşam deniz..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
(bu arada kusura bakmayın yaşça sizden küçük olduğum için bey deme ihtiyacı hissettim, nasıl hitap etmeliyim bilemedim..) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. D.

« Yanıtla #8 : Eylül 13, 2019, 23:51:09 »
Oğuzcan Kaptan , verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Hitabet konusu önemli değil ,nasıl isterseniz öyle hitab edebilirsiniz. Selamlar ...
Not : Bizden dosya istemedikleri için belki sınavı bir kaç gün sonraya bırakabilirler ama ben her ihtimale karşı yanımda bir pembe yarım kapak getireyim.
*

Ş. Ç.

« Yanıtla #9 : Eylül 14, 2019, 00:03:30 »
Oğuzcan Kaptan , verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Hitabet konusu önemli değil ,nasıl isterseniz öyle hitab edebilirsiniz. Selamlar ...
Not : Bizden dosya istemedikleri için belki sınavı bir kaç gün sonraya bırakabilirler ama ben her ihtimale karşı yanımda bir pembe yarım kapak getireyim.

Nevzat korsanım selamlar;
Çıkacak sorular çok eski... isterseniz çalışma notlarını size atabilirim.
*

N. D.

« Yanıtla #10 : Eylül 14, 2019, 11:05:35 »
Şafak Kaptan , çok teşekkür ederim . Kursa katılacağımdan notlara ihtiyacım olmayacağını tahmin ediyorum.
*

İ. D.

« Yanıtla #11 : Eylül 14, 2019, 17:20:30 »
22 ekim için ADB sınavına gireceğim (sefaköy gemi adamları merkezinde) fakat müraacat esnasında KMT sınavlarının şimdilik kapatıldığını söyledi bankodaki memur..
*

N. D.

« Yanıtla #12 : Eylül 16, 2019, 19:14:11 »
Kmt sınavından eve geleli 15-20 dkk. oldu ; Yarım saate yakın önemli konularda sunum yapıldı (slayt ve anlatım) Ardından sınava geçildi .20 dkk. da bitirip kağıdımı ilk ben verip çıktım. Arkada soran arkadaşlara bir iki cevap veriyordu sanki sınav başkanı. Sorular kolaydı genelde ama zaten biliyorum diye çalışmadığım cihaz özelliklerinden mesela  .... uzaktan görülmesi için hangi renk fosfor yapıştırılmalıdır gibi acaip sorular da vardı kırmızı yazdım ama sarı yeşil daha büyük ihitmal sanırım. Böyle 5-6 gıcık soru vardı. Seksen üstü almam lazım .
*

İ. D.

« Yanıtla #13 : Eylül 17, 2019, 07:58:21 »
nevzat korsan günaydın

sefaköydemi girdiniz sınava..bana sınavlar kapalı diyen orasıydı,kandırmışlar beni Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #14 : Eylül 17, 2019, 09:12:45 »
Aslında bu ADB'nin arkasına tekne nasıl kullanılır falan yazsalar çok kullanışlı olacak. Ama fazla yer yok diye yazmıyorlar herhalde.