0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Mehmet Süer

• * Gezgin Korsan
  • 26
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • Trakya ateşi,Silivri
Ynt: 2019 telsiz ruhsat harcı
« Yanıtla #15 : Ocak 10, 2019, 11:26:20 »
31 ocağa kadar vakıfbanka yatırılması gerekiyor.
*
« Yanıtla #16 : Ocak 10, 2019, 20:08:41 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Teknemi sattım. Yeni sahibi telsiz devrini yaptı mı acaba? Devrini yapmadıysa ne yapmak gerekir?

Beraber yapmanız lazım. Vekalet vermediyseniz bir yere, kendi başına yapamamıştır.

Ben tekneyi aldığımda eski sahibiyle beraber gitmiştik ve devir işlemini yapmıştık.. O da bir kaç şeye imza atmıştı. 6 senede bir şey değişmediyse böyledir sanırım halen.

Telsiz ruhsatını üstüne almak için, Liman başkanlığında tekne alım satımı hallettikten sonra eldeki belgelerle sadece alıcının gitmesi yetiyor. Eğer alıcı üstüne almamış ise borç ve faizi, cezası ne varsa artık sizin üzerinizde birikir.
Teşekkür ederim İhsan korsanım. Peki bu telsizin ruhsatını iptal ettirebilir miyim?
Ruhsat iptali için telsizin ıskartaya çıkması, kıyı emniyete teslim edilmesi gibi bir prosedür vardı. 4-5 sene önce araştırmıştım ama şimdi nasıl bilmiyorum. Yanlış yönlendirmeyeyim.
Tekneyi satın alan kişiye, ruhsatı üstüne alması için yoğunlaşırsanız daha kolay olur bence. Tekneyi yeni alan kişide telsiz ehliyeti yoksa bu işten çekiniyor olabilir belki ama ruhsatın ona geçmesi için ehliyet bir gereklilik değil.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

S/Y Jazz, Marintürk D63
*

Çevrimdışı Gökhan Yurder

• * Gezgin Korsan
  • 90
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • MELDEN,İST
« Yanıtla #17 : Ocak 10, 2019, 23:30:38 »
E-Devletten borç sorgulama yaptım. Son ödeme tarihi 31.Ocak tutar 75 TL Tahakkuk numarası da var. Direkt numara ile gidip ödeyecem. Tahakkukun eve gelmesini beklemeyin bence...

*

Çevrimdışı Emin Alp Alayunt

• * Gezgin Korsan
  • 1.343
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • FUNDA NİL , Mandalya Marina
« Yanıtla #18 : Ocak 10, 2019, 23:38:08 »
E-Devletten borç sorgulama yaptım. Son ödeme tarihi 31.Ocak tutar 75 TL Tahakkuk numarası da var. Direkt numara ile gidip ödeyecem. Tahakkukun eve gelmesini beklemeyin bence...

Ruhsat numarasını telefona bi yere kaydedin, ihtiyaç olabilir. Kıyı emniyetin numarası da kayıtlı bende ,arıza çıkarırlarsa arayayım diye. Genelde işler saniyesinde oluyor ama sistem bazen tıkandığında ruhsat nosunu soruyorlar.
S/Y  FUNDA NİL

*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.482
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #19 : Ocak 11, 2019, 11:07:55 »
...

Ruhsat numarasını telefona bi yere kaydedin, ihtiyaç olabilir. Kıyı emniyetin numarası da kayıtlı bende ,arıza çıkarırlarsa arayayım diye. Genelde işler saniyesinde oluyor ama sistem bazen tıkandığında ruhsat nosunu soruyorlar.

"Hayrettin Aaabiii..." sistemine dahil olabilirsiniz. O nedenle elinizde her türlü veri bulunsun.
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Metin Seval

• * Gezgin Korsan
  • 108
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
« Yanıtla #20 : Ocak 11, 2019, 11:21:36 »
Şimdi vakıfbanktan 75 TL olarak ödedim. Ne T.C. ile ne de E- devletten aldığım Taahhuk no ile bulamadılar. Telsiz Ruhsat No ile bulabildiler.
*

• * Gezgin Korsan
  • 1.343
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
« Yanıtla #21 : Ocak 11, 2019, 14:59:16 »
Şimdi vakıfbanktan 75 TL olarak ödedim. Ne T.C. ile ne de E- devletten aldığım Taahhuk no ile bulamadılar. Telsiz Ruhsat No ile bulabildiler.

Aha demek istediğim buydu işte , ucuz kurtardınız geri dönmekte vardı. Garip ama gerçek...

S/Y  FUNDA NİL
*

Çevrimdışı Barış Harmankaya

• * Gezgin Korsan
  • 28
    • Yaşadığı Şehir
  • Istanbul / Fenerbahçe
    • Tekne Adı
  • Roadrunner, Bodrum
« Yanıtla #22 : Ocak 31, 2019, 11:24:14 »
Sevgili korsanlar, 2019 telsiz tuhsat harcı ödemesi için son gün bugün. Vakıfbank şubelerine ruhsat numarası belirterek yatırabilirsiniz.
*

Çevrimdışı Murat Ayduk

• * Gezgin Korsan
  • 1.577
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Mi Nina
« Yanıtla #23 : Ocak 31, 2019, 12:48:44 »
Sevgili korsanlar, 2019 telsiz tuhsat harcı ödemesi için son gün bugün. Vakıfbank şubelerine ruhsat numarası belirterek yatırabilirsiniz.

Çok yerinde bir hatırlatma..
Sanıyorum, cezaya düştüğü zaman banka değil bu sefer kalabalık vergi dairesine gidilmesi gerekiyor.
S/Y Mi Nina
*

Çevrimdışı Mahir B. Aşut

• * Gezgin Korsan
  • 3.296
    • Yaşadığı Şehir
  • Altınoluk
    • Tekne Adı
  • S/Y MELTEMİM Küçükkuyu
    • EkoPC
« Yanıtla #24 : Ocak 31, 2019, 13:06:49 »
Bu topiğin bugün canlanması iyi oldu, kaçırıyordum ben de... Birazdan gidip ödeyeyim...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
"Sana hiçbir dilek verilmemiştir ki, onu gerçekleştirecek olan güç de birlikte verilmemiş olsun...
Ancak, bunu elde etmek için çalışman gerekebilir." Richard Bach
*

Çevrimdışı Murat Siper

• * Gezgin Korsan
  • 14
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Tekne Adı
  • Celtek,cesmealtı
« Yanıtla #25 : Şubat 19, 2019, 14:49:41 »
ruhsat numarası veya tc ile bulamadı vakıfbank ,bende uğraşmadım sonrasında. şimdi e devlete düşmüş. 76.77 TL olmuş gecikmeyle birlikte. halen vakıfbank gişeden veya vakıfbank internet bankacılığından ödenebiliyormuş.kaynak kıyı emniyet 2324258700 Banu Hanım.
macgregor 26x - yamaha F50TLRC - urla
*

• * Gezgin Korsan
  • 1.343
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
« Yanıtla #26 : Şubat 19, 2019, 19:22:42 »
ruhsat numarası veya tc ile bulamadı vakıfbank ,bende uğraşmadım sonrasında. şimdi e devlete düşmüş. 76.77 TL olmuş gecikmeyle birlikte. halen vakıfbank gişeden veya vakıfbank internet bankacılığından ödenebiliyormuş.kaynak kıyı emniyet 2324258700 Banu Hanım.

Vakıfbank ,kordondaki , arkadaşa ruhsat numarasını verince zar zor buldu , ödedik. Ardından defalarca uyarı geldi borcun var diye. Devletin işi de bir garip herkesin Vakıfbankta hesabı olmak zorunda mı?
S/Y  FUNDA NİL